Архива вести

Народно позориште у Београду
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА ФЕБРУАР
27.01.2017.

РИГОЛЕТО 1. фебруар у 19,00

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић

Риголето

Драгутин Матић

Ђилда

Снежана Савичић Секулић

Монтероне

Вук Зекић

Гроф Чепрано

Михаило Шљивић

Грофица Чепрано

Александра Петровић

Маруло

Павле Жарков

Борса

Игор Матвејев

Спарафучиле

Драгољуб Бајић

Мадалена

Љубица Вранеш

Ђована

Наташа Рашић

Паж

Јана Јовановић

Тамничар

Михаило Шљивић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                           

 

                               

СЕСТРА АНЂЕЛИКА/ ЂАНИ СКИКИ 4. фебруар у 19,00

СЕСТРА АНЂЕЛИКА

Сестра Анђелика 

Јелена Радовановић

Кнегиња

Тамара Никезић

Часна мајка

Јелена Петровић

Сестра надзорница

Теодора Димитријевић

Учитељица нових иск.

Татјана Митић

Сестра Ђеновјева 

Маријана Шовран

Сестра болничарка

Јана Јовановић

Сестра Долчина 

Јелисавета Цвјетковић

Искушеница

Јелена Шкорић

Сестре милоснице 

Мина Ковач Марковић, Наташа Рашић

Преобраћенице

Милица Стојчев, Јелисавета Цвјетковић

Сестра Осмина 

Маја Томашевић

Сестра Лучила

Катарина Радовановић

Диригент: Ђорђе Станковић                                              

ЂАНИ СКИКИ

Ђани Скики

Алекса Васић

Лаурета, његова кћи

Софија Пижурица

Ринучо

Ненад Чича

Зита, Ринучова тетка

Дубравка Филиповић

Герардо

Слободан Живковић

Нела, његова ђжена

Весна Марковић

Герардино, њихов син

Стеван Каранац

Бето

Никола Микић

Симоне

Михаило Шљивић

Марко, Симонов син

Павле Жарков

Ђиеска, његова жена

Љубица Вранеш

Мр Спинелоћо

Ђорђе Томић

Амантио ди Николао, нотар

Свето Кастратовић

Пинелино, обућар

Страхиња Ђокић

Гучо, фарбар

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић

 

ТРАВИЈАТА  8. фебруар у  19,30

Виолета Валери 

Катарина Клеметјева, к. г.

Алфред Жермон 

Душан Плазинић

Жорж Жермон        

Вук Зекић

Флора  Бервоа 

Љубица Вранеш

Анина  

Јована Белић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Мирослав Марковски

Гастон

Игор Матвејев

Маркиз д’ Oбињи 

Михаило Шљивић

Ђузепе

Стеван Каранац

Комисионарио

Слободан Живковић

Диригент: Илмар Лапинш, к. г.                                       

 

 

 

ТРУБАДУР 11. фебруар у 19,30

ЛЕОНОРА            

Јасмина Трумбеташ Петровић

МАНРИКО               

Јанко Синадиновић

ГРОФ ЛУНА               

Драгутин Матић

АЦУЧЕНА 

Наташа Јовић Тривић

ФЕРАНДО                 

Драгољуб Бајић

ИНЕС

Татјана Митић

РУИЗ

Данило Стошић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

СТАРИ ЦИГАНИН

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                             

 

АИДА 18. фебруар у 19,00

АИДА

Сања Керкез

АМНЕРИС

Драгана дел Монако

РАДАМЕС

Јанко Синадиновић

АМОНАСРО

Вук Зекић

РАМФИС

Ненад Јаковљевић

КРАЉ

Михаило Шљивић

СВЕШТЕНИЦА

Татјана Митић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

Диригент: Ђорђе Павловић                                           

 

 

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 19. фебруар  у 12 СЦЕНА РАША ПЛАОВИЋ

БАСТИЈЕНА

Теодора Димитријевић

БАСТИЈЕН

Стеван Каранац

КОЛАС

Страхиња Ђокић

Диригент: Стефан Зекић

 

 

МОЋ СУДБИНЕ 25. фебруар у 19,00 ПРЕМИЈЕРА

Маркиз

Александар Маневски

Леонора

Јасмина Трумбеташ Петровић

Дон Карлос

Миодраг Д. Јовановић

Дон Алваро

Дејан Максимовић

Прециозила

Јадранка Јовановић

Фра Мелитоне

Небојша Бабић, к. г.

Гвардијан

Иван Томашев

Собарица

Татјана Митић

Алкаде

Свето Кастратовић

Трабуко

Дарко Ђорђевић

Хирург

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић