Архива вести

Народно позориште у Београду
ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА ЈАНУАР
28.12.2016.

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 4. јануар у 19,30 

ФИГАРО

Љубодраг Беговић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Александра Ангелов

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Иван Томашев

БЕРТА

Татјана Митић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                      

 

ИТАЛИЈАНКА У АЛЖИРУ  11. јануар у 19.30

Мустафа

Небојша Бабић, к. г.

Елвира

Иванка Раковић Крстоношић

Зулма

Татјана Митић

Линдоро

Роберто Јакини Вирџили к.г.

Хали

Павле Жарков

Изабела

Александра Ангелов

Тадео

Мирослав Марковски

Диригент: Весна Шоуц                                                        

Речитативи: Срђан Јараковић или Невена Живковић

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 15. јануар у 12,00

БАСТИЈЕНА

Невена Павловић

БАСТИЈЕН

Слободан Живковић

КОЛАС

Страхиња Ђокић

Диригент: Стефан Зекић

 

ЧАРОБНА ФРУЛА  18. јануар у 19.30

САРАСТРО

Ненад Јаковљевић

ТАМИНО

Марко Живковић

ПАПАГЕНО

Владимир Андрић

КРАЉИЦА НОЋИ

Александра Јовановић

ПАМИНА

Софија Пижурица

ПРВА ДАМА

Весна Марковић

ДРУГА ДАМА

Александра Петровић

ТРЕЋА ДАМА

Теодора Димитријевић

ПРВИ ДЕЧАК

Андријана Кувељић

ДРУГИ ДЕЧАК

Јелисавета Цвјетковић

ТРЕЋИ ДЕЧАК

Наташа Рашић

БЕСЕДНИК

Страхиња Ђокић

ПАПАГЕНА

Јана Јовановић

МОНОСТАТОС

Иван Дебељак

ПРВИ ОКЛОПНИК

Михаило Оташевић

ДРУГИ ОКЛОПНИК

Страхиња Ђокић

Диригент: Стефан Зекић                                                   

 

КАРМЕН 19. јануар  у 19,00

Кармен      

Драгана дел Монако

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

Дон Хозе   

Јанко Синадиновић

Ескамиљо   

Миодраг Д. Јовановић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Љубица Вранеш

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Драгољуб Бајић

Диригент: Зорица Митев Војновић                            

 

БОЕМИ  25. јануар у 19,30

Родолфо

Дејан Максимовић

Марсел

Владимир Андрић

Шонар

Љубодраг Беговић

Колин

Вук Матић

Мими

Анастасија Холц

Мизета

Софија Пижурица

Беноа

Велизар Максимовић

Алсиндор

Ђорђе Томић

Парпињол

Слободан Живковић

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент:  Дејан Савић                                                            

 

ОЊЕГИН 29. јануар у 19.00

Оњегин

Никола Мијаиловић, к. г.

Татјана

Ана Петровић

Олга

Вишња Попов

Ленски

Дејан Максимовић

Ларина

Наташа Рашић

Филипјевна

Дубравка Филиповић

Грјемин

Иван Томашев

Трике

Игор Матвејев

Ротни

Предраг Глигорић

Зарјецки

Ђорђе Томић

Диригент: Дејан Савић                                                     

 

РИГОЛЕТО 1. фебруар у 19

Војвода од Мантове

Душан Плазинић

Риголето

Драгутин Матић

Ђилда

Снежана Савичић Секулић

Монтероне

Вук Зекић

Гроф Чепрано

Михаило Шљивић

Грофица Чепрано

Александра Петровић

Маруло

Павле Жарков

Борса

Игор Матвејев

Спарафучиле

Драгољуб Бајић

Мадалена

Љубица Вранеш

Ђована

Наташа Рашић

Паж

Јана Јовановић

Тамничар

Михаило Шљивић

Диригент: Зорица Митев Војновић     Бинска музика: Стефан Зекић