ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА АПРИЛ

 

 

МЕЛАНХОЛИЧНИ СНОВИ ГРОФА САВЕ ВЛАДИСЛАВИЋА  2. 4. 2016. у 19,30

Сава Владиаславић

Иван Томашев

Никола Тесла

Вук Зекић

Елен, муза

Сања Керкез

Бела голубица

Јадранка Јовановић

Тесла – Сава

Ненад Чича

Теша

Слобода Живковић

Буде

Игор Матвејев

Диригент: Ђорђе Павловић

 

ИТАЛИЈАНКА У АЛЖИРУ 6. 4. 2016. у 19,30

Мустафа

Небојша Бабић к.г.

Елвира

Иванка Раковић Крстоношић

Зулма

Татјана Митић

Линдоро

Роберто Јакини к.г.

Хали

Павле Жарков

Изабела

Александра Ангелов

Тадео

Мирослав Марковски

Диригент: Весна Шоуц                                                             Бинска музика: Дијана Дискић

Речитативи: Срђан Јараковић

 

БОЕМИ    9. 4. 2016. у 19,30

Родолфо

Душан Плазинић

Марсел

Владимир Андрић

Шонар

Љубодраг Беговић

Колин

Вук Матић

Мими

Ана Петровић

(Александра Стаменковић Гарсија)

Мизета

Снежана Савичић Секулић

Беноа

Михаило Шљивић

Алсиндор

Михаило Шљивић

Парпињол

Слободан Живковић

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент:  Дејан Савић                                                         Бинска музика : Дијана Дискић

 

ОТЕЛО  13.4 2016. у 19,00

ОТЕЛО

Јанко Синадиновић

ДЕЗДЕМОНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

ЈАГО

Никола Мијаиловић, к. г.

ЕМИЛИЈА

Љубица Вранеш

КАСИО

Ненад Чича

РОДРИГО

Слободан Живковић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Љубодраг Беговић

ГЛАСНИК

Предраг Глигорић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                         Бинска музика: Дијана Дискић

 

 

НАБУКО 16. 4. 2016. у 19,30

НАБУКО                

Драгутин Матић

АБИГАИЛА          

Сања Керкез

ЗАХАРИЈА

Ненад Јаковљевић

ФЕНЕНА

Жељка Здјелар

ИСМАИЛ              

Александар Дојковић

ПРВОСВЕШТЕНИК

Александар Пантелић

АБДАЛО               

Дарко Ђорђевић

АНА                       

Татајана Митић

(Иванка Раковић Крстоношић)

Диригент: Ентони Арморе, к. г.                                              Бинска музика : Дијана Дискић

 

 

ТОСКА 20. 4. 2016. у 19,30

ТОСКА

Јасмина Трумбеташ Петровић

КАВАРАДОСИ

Домагој Доретић, к. г.

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Павле Жарков

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Иван Дебељак

ШАРОНЕ

Предраг Глигорић

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

ПАСТИР

Милица Стојчев*

Диригент: Филип Павишић, к. г.                                            Бинска музика: Дијана Дискић

 

 

ПЛАШТ 24. 4. 2016. у 12,00  

Микеле

Вук Зекић

Луиђи

Ненад Чича

Тинка

Славен чича

Талпа

Михаило Шљивић

Ђорђета

Слађана Сарић

Фругола

Љубица Вранеш

Глас тенора 

Данило Стошић

(Стеван Каранац)

Глас сопрана 

Невена Матић

Верглаш

Данило Стошић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                       Бинска музика: Дијана Дискић

 

СЕСТРА АНЂЕЛИКА 24. 4. 2016. у 12,00

Сестра Анђелика 

Александра Стаменковић Гарсија

Кнегиња

Дубравка Филиповић

Часна мајка

Јелена Петровић

Сестра надзорница

Светлана Несторов

Учитељица нових иск.

Taтјана Митић

Сестра Ђеновјева 

Маријана Шовран

Сестра болничарка

Јована Белић

Сестра Долчина 

Јелисавета Цвјетковић

Искушеница

Јелена Шкорић

Сестре милоснице 

Ана Шипка, Наташа Рашић

Преобраћенице

Милица Стојчев, Јелисавета Цвјетковић

Сестра Осмина 

Јана Јовановић

Сестра Лучила

Мина Марковић Ковач

Сестра болесница 

Дејана Златановски

Анђелкин отац

Дејан Мраковић

Анђелкина мајка

Светлана Ђисалов

Анђелкино дете

 

Диригент: Ђорђе Станковић                                                   Бинска музика: Дијана Дискић

 

 

БАЛ ПОД МАСКАМА 27. 4. 2016. у 19,00

Амелија

Гордана Томић

Јасмина Трумбеташ Петровић

Слађана Сарић

Ивана Петровић Гашић

Оскар

Софија Пижурица

(Иванка Раковић Крстоношић)

Улрика

Наташа Јовић Тривић

(Јелена Влаховић)

Рикардо

Душан Плазинић

Ренато

Драгутин Матић

Семјуел

Драгољуб Бајић

Том

Вук Матић

Судија

Игор Матвејев

Силвано

Предраг Глигорић

Слуга

Слободан Живковић

Диригент: Ана Зорана Брајовић

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧАРОБНА ФРУЛА 4. 5. 2016. у 19,30

Сарастро 

Ненад Јаковљевић

Тамино 

Марко Живковић

Беседник 

Ђорђе Томић

Краљица ноћи 

Снежана Савичић Секулић

Памина

Софија Пижурица

Прва дама 

Милица Стојчев*

Друга дама 

Јелена Шкорић*

Трећа дама 

Јелена Петровић*

Први дечак 

Ана Шипка*

Други дечак 

Јелисавета Цвјетковић*

Трећи дечак 

Наташа Рашић*

Папагено 

Вук Матић

Папагена 

Маријана Шовран

Моностатос 

Иван Дебељак

Први оклопник 

Михаило Оташевић*

Други оклопник 

Страхиња Ђокић

Диригент: Стефан Зекић                                                            Бинска музика: Дијана Дискић

 

 

7. маја ће бити оперска представа!

 

ТРАВИЈАТА  11. 5. 2016. у  19,30

Виолета Валери 

Лана Кос, к. г.

Алфред Жермон 

Дејан Максимовић

Жорж Жермон

Миодраг Д. Јовановић

Флора  Бервоа 

Жељка Здјелар

Анина  

Татјана Митић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Павле Жарков

Гастон

Игор Матвејев

Маркиз д’ Oбињи 

Михаило Шљивић

Диригент: Дејан Савић                                                               Бинска музика: Дијана Дискић

Прочитајте још архивираних вести