ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА АПРИЛ

ТОСКА 1. април у 19,30

ТОСКА

Ана Рупчић

КАВАРАДОСИ

Душан Плазинић

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Данило Стошић

ШАРОНЕ

Предраг Глогорић

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

ПАСТИР

Јована Белић

Диригент: Лари Њуленд, к. г.                                                                         

 

МАСТЕР КЛАС Дејвида Голанда (завршни концерт) 2. април у 12 – Сцена „Раша Плаовић“

 

ЧАРОБНА ФРУЛА  8. април у 19.30

САРАСТРО

Ненад Јаковљевић

ТАМИНО

Стеван Каранац

ПАПАГЕНО

Павле Жарков

КРАЉИЦА НОЋИ

Александра Јовановић

ПАМИНА

Софија Пижурица

ПРВА ДАМА

Весна Марковић

ДРУГА ДАМА

Александра Петровић

ТРЕЋА ДАМА

Теодора Димитријевић

ПРВИ ДЕЧАК

Милица Стојчев

ДРУГИ ДЕЧАК

Јелисавета Цвјетковић

ТРЕЋИ ДЕЧАК

Наташа Рашић

БЕСЕДНИК

Ђорђе Томић

ПАПАГЕНА

Мина Ковач Марковић

МОНОСТАТОС

Слободан Живковић

ПРВИ ОКЛОПНИК

Михаило Оташевић

ДРУГИ ОКЛОПНИК

Страхиња Ђокић

Диригент: Стефан Зекић                                                                                  

 

Концерт поводом свет. дана оболелих од Паркинсонове болести, 9. април у 20,00 Сцена Раша Плаовић

 

МОЋ СУДБИНЕ 12. април у 19,00

Маркиз

Страхиња Ђокић

Леонора

Ана Рупчић

Дон Карлос

Драгутин Матић

Дон Алваро

Дејан Максимовић

Прециозила

Љубица Вранеш

Фра Мелитоне

Небојша Бабић, к. г.

Гвардијан

Драгољуб Бајић

Собарица

Невена Матић

Алкаде

Михаило Шљивић

Трабуко

Слободан Живковић

Хирург

Предраг Глигорић

Диригент: Зорица Митев Војновић              

 

ДОН КАРЛОС 19. април  у 19 часова

Филип

Иван Томашев

Елизабета

Јасмина Трумбеташ Петровић

Дон Карлос

Јанко Синадиновић

Еболи

Драгана дел Монако

Родриго

Миодраг Д. Јовановић

Велики инквизитор

 Ненад Јаковљевић

Фратар

Вук Матић

Тебалдо

Драгана Томић

Глас са неба

Мирјана Бегенишић

Гроф Лерма

Слободан Живковић

Краљевски хералд

Игор Матвејев

Диригент: Никша Бареза, к. г.                                                                       

 

СЛУЖАВКА ГОСПОДАРИЦА, 21. април. 2017. у 20,30 СЦЕНА РАША ПЛАОВИЋ

Серпина

Софија Пижурица

Уберто

Михаило Шљивић

Дијана Цветковић

 

ТРАВИЈАТА  22. април у  19,30

Виолета Валери 

Марија Цветкова Маџарова, к. г.

Алфред Жермон 

Дејан Максимовић

Жорж Жермон        

Љубодраг Беговић

Флора  Бервоа 

Тамара Никезић

Анина  

Славенка Вујановић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Мирослав Марковски

Гастон

Игор Матвејев

Маркиз д’ Oбињи 

Страхиња Ђокић

Ђузепе

Слободан Живковић

Комисионарио

Данило Стошић

Диригент: Најден Тодоров, к. г.                                                                 

 

Концерт поводом Дана војске Србије 25. април у 20 – Велика сцена

 

АИДА 26. април у 19,00

АИДА

Јасмина Трумбеташ Петровић

АМНЕРИС

Наташа Јовић Тривић

РАДАМЕС

Дарио ди Вијетри, к. г.

АМОНАСРО

Александар Стаматовић

РАМФИС

Иван Томашев

КРАЉ

Ненад Јаковљевић

СВЕШТЕНИЦА

Иванка Раковић Крстоношић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

Диригент: Дејан Савић                                                                                    

 

ТРУБАДУР 29. април у 19,30

ЛЕОНОРА            

Лана Кос, к. г.

МАНРИКО               

Душан Плазинић

ГРОФ ЛУНА               

Драгутин Матић

АЦУЧЕНА 

Јелена Влаховић

ФЕРАНДО                 

Драгољуб Бајић

ИНЕС

Татјана Митић

РУИЗ

Дарко Ђорђевић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

СТАРИ ЦИГАНИН

Гаврило Рабреновић

Диригент: Дејан Савић                                                                                             

Прочитајте још архивираних вести