Опера Народног позоришта у Београду - поделе за децембар

НАБУКО  2. децембар  у 19,30

НАБУКО                

Драгутин Матић

АБИГАИЛА          

Сања Керкез

ЗАКАРИЈА

Ненад Јаковљевић

ФЕНЕНА

Љубица Вранеш

ИСМАИЛ              

Александар Дојковић

ПРВОСВЕШТЕНИК

Ђорђе Томић

АБДАЛО               

Дарко Ђорђевић

АНА                       

Татјана Митић

Диригент: Јакопо Сипари ди Пескасероли, к. г.                                                                                  

 

ОТЕЛО  4. децембар у  19,30 – ГОСТОВАЊЕ У ОСИЈЕКУ

ОТЕЛО

Јанко Синадиновић

ДЕЗДЕМОНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

ЈАГО

Миодраг. Д. Јовановић

ЕМИЛИЈА

Вишња Попов

КАСИО

Марко Живковић

РОДРИГО

Слободан Живковић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Љубодраг Беговић

ГЛАСНИК

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                                      

                                                                                         

КАРМЕН, 6. децембар  у 19,00

Кармен      

Александра Ангелов

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Небојша Бабић к.г.

Фраскита     

Невена Матић

Мерцедес

Наташа Рашић

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић             

 

НОРМА, 9. децембар у 19,30

Полион

Александар Дојковић

Оровезо

Ненад Јаковљевић

Норма

Сања Керкез

Адалђиза

Драгана дел Монако

Клотилда

Ивана Живадиновић

Флавио

Марко Живковић

Диригент: Дејан Савић                                                          

 

ДОН ЂОВАНИ, 13. децембар у 19,00

Дон Ђовани

Владимир Андрић

Комендаторе 

Свето Кастратовић

Дона Ана

Снежана Савичић Секулић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Иванка Раковић Крстоношић

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Софија Пижурица

Диригент: Дијана Цветковић              

 

ТРУБАДУР 16. децембар у 19,30

ЛЕОНОРА            

Јасмина Трумбеташ Петровић

МАНРИКО               

Душан Плазинић

ГРОФ ЛУНА               

Драгутин Матић

АЦУЧЕНА 

Наташа Јовић Тривић

ФЕРАНДО                 

Иван Томашев

ИНЕС

Јована Белић

РУИЗ

Данило Стошић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

СТАРИ ЦИГАНИН

Предраг Глигорић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                                     

 

ДОН ЂОВАНИ, 27. децембар ГОСТОВАЊЕ У ТЕМИШВАРУ

Дон Ђовани

Владимир Андрић

Комендаторе 

Александар Маневски

Дона Ана

Снежана Савичић Секулић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Иванка Раковић Крстоношић

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Софија Пижурица

Диригент: Дијана Цветковић          

 

СЛЕПИ МИШ  30. децембар у 19.30

Габријел фон Ајзенштајн

Александар Дојковић

Розалинда

Евгенија Јеремић

Франк

Мирослав Марковски

Принц Орловски 

Љубица Вранеш

Алфред

Љубомир Поповић

Др Фалке

Павле Жарков

Др Блинд

Данило Стошић

Адела

Весна Марковић

Ида

Мина Ковач Марковић

Фрош

Андреја Маричић

Диригент: Стефан Зекић      

 

СЛЕПИ МИШ  3. јануар у 19.30

Габријел фон Ајзенштајн

Александар Дојковић

Розалинда

Евгенија Јеремић

Франк

Мирослав Марковски

Принц Орловски 

Љубица Вранеш

Алфред

Љубомир Поповић

Др Фалке

Љубодраг Беговић

Др Блинд

Данило Стошић

Адела

Драгана Томић Роксандић

Ида

Мина Ковач Марковић

Фрош

Андреја Маричић

Диригент: Стефан Зекић  

                                   

ДОН ПАСКВАЛЕ, 5. јануар у 19,30

ДОН ПАСКВАЛЕ            

Драгољуб Бајић

НОРИНА               

Софија Пижурица

ЕРНЕСТО                

Стеван Каранац

МАЛАТЕСТА  

Небојша Бабић, к. г.

НОТАР                  

Михаило Шљивић

ТРУБАЧ

оркестар

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                       

                                             

   

 

 

 

Прочитајте још вести