Опера Народног позоришта у Београду - поделе за децембар

ПЕПЕЉУГА  1. децембар у 19,30

ДОН РАМИРО

Марко Живковић

ДАНДИНИ

Марко Пантелић

ДОН МАЊИФИКО

Небојша Бабић, к. г.

КЛОРИНДА

Иванка Раковић Крстоношић

ТИЗБЕ

Ивана Живадиновић

АНГЕЛИНА

Љубица Вранеш

АЛИДОРО

Страхиња Ђокић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                               

 

ДЕЦЕМБАРСКИ КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА 6. децембар у 20,00 – Сцена „Раша Плаовић“

 

ОТЕЛО  8. децембар у 19,00

ОТЕЛО

Јанко Синадиновић

ДЕЗДЕМОНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

 ЈАГО

Миодраг Д. Јовановић

ЕМИЛИЈА

Светлана Ловчевић

КАСИО

Марко Живковић

РОДРИГО

Михаило Оташевић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Љубодраг Беговић

ГЛАСНИК

Предраг Глигорић

Диригент: Јакопо Сипари ди Пескасероли, к. г.                                                

 

КАРМЕН, 15. децембар у 19,00

Кармен      

Викена Каменица, к. г.

Микаела

Рениса Лацка, к. г.

Дон Хозе   

Армалдо Клогјери, к. г.

Ескамиљо   

Арманд Ликај, к. г.

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Жељка Здјелар

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Марко Пантелић

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                    

 

СЛЕПИ МИШ 22. децембар у 19.30

Габријел фон Ајзенштајн

Александар Дојковић

Розалинда

Биљана Јовановић

Франк

Мирослав Марковски

Принц Орловски 

Жељка Здјелар

Алфред

Љубомир Поповић

Др Фалке

Марко Пантелић

Др Блинд

Синиша Радин

Адела

Иванка Раковић Крстоношић

Ида

Бранислава Бринић

Фрош

Андреја Маричић

Диригент: Зорица Митев Војновић     

 

ТОСКА  26. децембар у 19,30  

ТОСКА

Сања Керкез

КАВАРАДОСИ

Душан Плазинић

СКАРПИЈА

Вук Зекић

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

Гаврило Рабреновић

ТАМНИЧАР

Свето Кастратовић

ПАСТИР

Милица Лалошевић

Диригент: Дејан Савић                 

 

НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА 26. децембар у 20,00 – Сцена „Раша Плаовић“

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 27. децембар у 19,30 

ФИГАРО

Драгутин Матић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Александра Ангелов

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Ненад Јаковљевић

БЕРТА

Светлана Ловчевић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                        

 

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА, 29. децембар у 19,30

ГРОФ

Владимир Андрић

СУЗАНА

Снежана Савичић Секулић

ГРОФИЦА

Александра Стаменковић

ФИГАРО

Небојша Бабић, к. г.

КЕРУБИН

Љубица Вранеш

МАРЦЕЛИНА

Татјана Митић

БАРТОЛО

Драгољуб Бајић

БАЗИЛИО

Дарко Ђорђевић

ДОН КУРЦИО

Синиша Радин

БАРБАРИНА

Марија Јелић

АНТОНИО

Павле Жарков

Диригент: Стефан Зeкић                                                                                        

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 5. јануар у 19,30 

ФИГАРО

Љубодраг Беговић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Драгана Поповић

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Драгољуб Бајић

БЕРТА

Татјана Митић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                        

 

 

 

                

Прочитајте још вести