Опера Народног позоришта у Београду - поделе за фебруар

ЉУБАВНИ НАПИТАК, 2. фебруар у 19,30

АДИНА

Софија Пижурица

НЕМОРИНО

Дејан Максимовић

БЕЛКОРЕ

Владимир Андрић

ДУЛКАМАРА

Вук Матић

ЂАНЕТА

Александра Петровић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                                 

 

РИГОЛЕТО 6. фебруар у 19,30

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић 

Риголето

Драгутин Матић    

Ђилда

Снежана Савичић Секулић    

Монтероне

Александар Стаматовић    

Гроф Чепрано

Филип Вучић

Грофица Чепрано

Марија Јелић

Маруло

Павле Жарков

Борса

Синиша Радин

Спарафучиле

Михаило Шљивић

Мадалена

Жељка Здјелар

Ђована

Мина Глигорић

Паж

Катарина Чолаковић

Тамничар

Филип Вучић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                 

 

НАБУКО  9. фебруар  у 19,30

НАБУКО               

Крум Галабов, к. г.

АБИГАИЛА          

Димитринка Рајчева, к. г.

ЗАКАРИЈА

Ненад Јаковљевић

ФЕНЕНА

Жељка Здјелар

ИСМАИЛ             

Борис Луков, к. г.

ПРВОСВЕШТЕНИК

Михаило Шљивић

АБДАЛО              

Дарко Ђорђевић

АНА                       

Невена Матић

Диригент: Борислав Иванов, к. г.                                                                           

 

ДОН ЂОВАНИ, 13. фебруар у 19,30 – МАДЛЕНИАНУМ

Дон Ђовани

Владимир Андрић

Комендаторе 

Александар Маневски

Дона Ана

Снежана Савичић Секулић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Александра Стаменковић

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Софија Пижурица

Диригент: Алберто Веронези к.г.          

 

АИДА, 20. фебруар у 19,00

АИДА

Ана Рупчић

АМНЕРИС

Јелена Влаховић

РАДАМЕС

Душан Плазинић

АМОНАСРО

Миодраг Д. Јовановић

РАМФИС

Иван Томашев

КРАЉ

Свето Кастратовић

СВЕШТЕНИЦА

Александра Петровић

ГЛАСНИК

Михаило Оташевић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                            

 

БОЕМИ  23. фебруар у 19,30

Родолфо

Дејан Максимовић

Марсел

Марко Пантелић

Шонар

Љубодраг Беговић

Колин

Вук Матић

Мими

Афаг Абасова, к. г.

Мизета

Софија Пижурица

Беноа

Михаило Шљивић

Алсиндор

Михаило Шљивић

Парпињол

Синиша Радин

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент:  Ејуб Гулијев, к. г

 

ТРУБАДУР 27. фебруар у 19,30

ЛЕОНОРА            

Афаг Абасова, к. г.

МАНРИКО               

Јанко Синадиновић

ГРОФ ЛУНА               

Драгутин Матић

АЦУЧЕНА 

Наташа Јовић Тривић

ФЕРАНДО                 

Ненад Јаковљевић

ИНЕС

Марија Јелић

РУИЗ

Михаило Оташевић

ГЛАСНИК

Синиша Радин

СТАРИ ЦИГАНИН

Гаврило Рабреновић

Диригент: Ејуб Гулијев, к. г.                                                                                   

 

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА, 2. март у 19,30

ГРОФ

Владимир Андрић

СУЗАНА

Снежана Савичић Секулић

ГРОФИЦА

Гордана Томић

ФИГАРО

Небојша Бабић, к. г.

КЕРУБИН

Љубица Вранеш

МАРЦЕЛИНА

Јована Николић

БАРТОЛО

Драгољуб Бајић

БАЗИЛИО

Дарко Ђорђевић

ДОН КУРЦИО

Синиша Радин

БАРБАРИНА

Марија Јелић

АНТОНИО

Павле Жарков

Диригент: Стефан Зекић                                                                                             

 

 

 

  

Прочитајте још вести