Опера Народног позоришта у Београду - поделе за јун

КОШТАНА – премијера, 14. јун у 19,30

Хаџи Тома

Ненад Јаковљевић

Ката

Наташа Јовић Тривић

Стојан

Дејан Максимовић

Стана

Биљана Јовановић

Арса

Дарко Ђорђевић

Васка

Наташа Рашић

Митке

Миодраг Д. Јовановић

Коштана

Мина Глигорић

Гркљан

Милан Обрадовић

Салче

Александра Ангелов

Марко

Вук Радоњић

Магда

Дубравка Филиповић

Софка

Катарина Радовановић

Коца

Исидора Стевановић

Први грађанин

Михаило Оташевић

Други грађанин

Никола Микић

Трећи грађанин

Милош Милојевић

Полицаја

Михаило Шљивић

Алил

Михаило Оташевић

Асан

Димитрије Илић (драма)

Диригент: Ана Зорана Брајовић              

 

КОШТАНА, 15. јун у 19,30

Хаџи Тома

Небојша Бабић к.г.

Ката

Наташа Јовић Тривић

Стојан

Дејан Максимовић

Стана

Марија Јелић*

Арса

Дарко Ђорђевић

Васка

Наташа Рашић

Митке

Миодраг Д. Јовановић

Коштана

Евгенија Јеремић 

Гркљан

Милан Обрадовић

Салче

Жељка Здјелар

Марко

Вук Радоњић

Магда

Дубравка Филиповић

Софка

Катарина Радовановић

Коца

Мина Ковач Марковић

Први грађанин

Михаило Оташевић

Други грађанин

Никола Микић

Трећи грађанин

Милош Милојевић

Полицаја

Михаило Шљивић

Алил

Михаило Оташевић

Асан

Димитрије Илић (драма)

Диригент: Ана Зорана Брајовић             

 

КОШТАНА, 17. јун у 19,30

Хаџи Тома

Ненад Јаковљевић

Ката

Дубравка Филиповић

Стојан

Марко Живковић

Стана

Биљана Јовановић

Арса

Дарко Ђорђевић

Васка

Тамара Никезић

Митке

Миодраг Д. Јовановић

Коштана

Евгенија Јеремић

Гркљан

Милан Обрадовић

Салче

Александра Ангелов

Марко

Михаило Шљивић

Магда

Наташа Рашић

Софка

Милица Лалошевић

Коца

Исидора Стевановић

Први грађанин

Михаило Оташевић

Други грађанин

Филип Вучић

Трећи грађанин

Вук Радоњић

Полицаја

Никола Микић

Алил

Милан Панић

Асан

Димитрије Илић (драма)

Диригент: Ана Зорана Брајовић              

 

ЗАВРШНИ КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА „Борислав Поповић“, 18. јун у 20,00, Сцена „Раша Плаовић“

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 19. јун у 19,30 

ФИГАРО

Владимир Андрић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Драгана Поповић

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Ненад Јаковљевић

БЕРТА

Татјана Митић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                             

 

БОЕМИ  22. јун у 19,30

Родолфо

Џошуа Кол, к. г.

Марсел

Марко Пантелић

Шонар

Јакопо Буора, к. г.

Колин

Вук Матић

Мими

Клер Кулен, к. г.

Мизета

Софија Пижурица

Беноа

Михаило Шљивић

Алсиндор

Михаило Шљивић

Парпињол

Синиша Радин

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                                

 

АИДА, 26. јун у 19,00

АИДА

Сања Керкез

АМНЕРИС

Јелена Влаховић

РАДАМЕС

Душан Плазинић

АМОНАСРО

Вук Зекић

РАМФИС

Сава Вемић, к. г.

КРАЉ

Михаило Шљивић

СВЕШТЕНИЦА

Иванка Раковић Крстоношић

ГЛАСНИК

Михаило Оташевић

Диригент: Диан Чобанов, к. г.                                                                                 

 

ЗАВРШНИ КОНЦЕРТ, 30. јун у 20,00

 

Прочитајте још вести