Опера Народног позоришта у Београду - поделе за мај

БОЕМИ  5. мај у 19,30

Родолфо

Душан Плазинић

Марсел

Владимир Андрић

Шонар

Љубодраг Беговић

Колин

Вук Матић

Мими

Снежана Савичић Секулић (први пут)

Мизета

Софија Пижурица

Беноа

Михаило Шљивић

Алсиндор

Михаило Шљивић

Парпињол

Синиша Радин

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                                       

 

ДОН ЂОВАНИ, 9. мај у 19,30 – МАДЛЕНИАНУМ

Дон Ђовани

Васа Стајкић

Комендаторе 

Михаило Шљивић

Дона Ана

Снежана Савичић Секулић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Ана Петровић

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Софија Пижурица

Диригент: Дијана Цветковић           

 

МОЋ СУДБИНЕ 12. мај у 19,00

Маркиз

Александар Маневски

Леонора

Марија Папајоану, к. г. (гост)

Дон Карлос

Миодраг Д. Јовановић

Дон Алваро

Душан Плазинић

Прециозила

Јадранка Јовановић

Фра Мелитоне

Небојша Бабић, к. г.

Гвардијан

Иван Томашев

Собарица

Татјана Митић

Алкаде

Свето Кастратовић

Трабуко

Дарко Ђорђевић

Хирург

Мирослав Марковски

Диригент: Јакопо Сипари ди Пескакероли, к. г. (гост)                              

 

ТОСКА  14. мај у САВА ЦЕНТРУ  

ТОСКА

Паолета Мароку, к. г.

КАВАРАДОСИ

Дарио ди Виетри, к. г.

СКАРПИЈА

Алберто Газале, к. г.

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Александар Стаматовић

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

Гаврило Рабреновић

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

ПАСТИР

Сања Косанић

Диригент: Алберто Веронези,к. г.         

 

ТРАВИЈАТА  16. мај у  19,30

Виолета Валери 

Евгенија Јеремић, к. г. (гост)

Алфред Жермон 

Дејан Максимовић

Жорж Жермон        

Драгутин Матић (први пут)

Флора  Бервоа 

Тамара Никезић

Анина  

Татјана Митић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Мирослав Марковски

Гастон

Игор Матвејев

Маркиз д’ Oбињи 

Михаило Шљивић

Ђузепе

Синиша Радин

Комисионарио

Предраг Глигорић

Диригент: Стефан Зекић (први пут)                                                                      

 

КАРМЕН, 21. мај у 19,00

Кармен      

Драгана дел Монако

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Александар Стаматовић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Ивана Живадиновић

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                                    

 

ТРУБАДУР 23. мај у 19,30

ЛЕОНОРА            

Сања Керкез

МАНРИКО               

Јанко Синадиновић

ГРОФ ЛУНА               

Љубодраг Беговић (први пут)

АЦУЧЕНА 

Наташа Јовић Тривић

ФЕРАНДО                 

Ненад Јаковљевић

ИНЕС

Татјана Митић

РУИЗ

Дарко Ђорђевић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

СТАРИ ЦИГАНИН

ПГаврило Рабреновић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                     

 

АИДА 26. мај у 19,00

АИДА

Јелена Радовановић (први пут)

АМНЕРИС

Александра Ангелов (први пут)

РАДАМЕС

Душан Плазинић

АМОНАСРО

Миодраг Д. Јовановић

РАМФИС

Иван Томашев

КРАЉ

Свето Кастратовић

СВЕШТЕНИЦА

Александра Петровић

ГЛАСНИК

Данило Стошић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                         :

 

ТОСКА 

ТОСКА

АНА РУПЧИЋ

КАВАРАДОСИ

ЈАНКО СИНАДИНОВИЋ

СКАРПИЈА

ВУК ЗЕКИЋ

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

ВУК МАТИЋ

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

ПРЕДРАГ ГЛИГОРИЋ

ТАМНИЧАР

СВЕТО КАСТРАТОВИЋ

ПАСТИР

Сања Косанић

Диригент: Ана Зорана Брајовић         

 

ПЕПЕЉУГА  1. јун у 19,30 2018.

ДОН РАМИРО

Марко Живковић

ДАНДИНИ

Владимир Андрић

ДОН МАЊИФИКО

Небојша Бабић, к. г.

КЛОРИНДА

Јана Јовановић

ТИЗБЕ

Наташа Рашић

АНГЕЛИНА

Драгана Поповић, к. г.

АЛИДОРО

Свето Кастратовић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                       

Прочитајте још вести