ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА МАРТ

МАРТ 2015.

 

МЕЛАНХОЛИЧНИ СНОВИ ГРОФА САВЕ ВЛАДИСЛАВИЋА 6. 3. у 19,30

Сава Владиаславић

Иван Томашев

Никола Тесла

Вук Зекић

Елен, муза

Сања Керкез

Анђео искушења, Владарка

Јадранка Јовановић

Тесла – Сава

Ненад Чича

Меанџић

Игор Матвејев

Буде

Слободан Живковић

Диригент: Ђорђе Павловић

 

САЛОМА 7. 3. у 19,30

ИРОД

Дарко Ђорђевић

ИРОДИЈАДА

Александра Ангелов

САЛОМА

Ана Рупчић

ЈОВАН

Миодраг Д. Јовановић

НАРАБОТ

Ненад Чича

( Александар Дојковић)

ПАЖ

Љубица Вранеш

(Митић, Никезић)

ЈЕВРЕЈИН 1

Борис Бабик

(Марко Живковић)

ЈЕВРЕЈИН 2

Игор Вујашковић

(Иван Дебељак)

ЈЕВРЕЈИН 3

Марко Живковић

(Иван Дебељак)

ЈЕВРЕЈИН 4

Игор Матвејев

(Слободан Живковић)

ЈЕВРЕЈИН 5

Предраг Глигорић

(Свето Кастратовић)

НАЗАРЕН 1

Павле Жарков

НАЗАРЕН 2

Милан Просен

ВОЈНИК 1

Михаило Шљивић

ВОЈНИК 2

Гаврило Рабреновић

СТРАНАЦ

Александар Пауновић

Диригент: Штефан Шрајбер

 

ТРАВИЈАТА 11. 3. у 19,30

ВИОЛЕТА

Снежана Савичић Секулић

(Сања Керкез)

АЛФРЕД

Ненад Чича

(Душан Плазинић)

ЖОРЖ ЖЕРМОН

Владимир Андрић

(Вук Зекић)

АНИНА

Татјана Митић

(Јована Белић)

ФЛОРА БРЕВОА

Тамара Никезић

(Љубица Вранеш)

ГАСТОН

Игор Матвејев

(Данило Стошић)

КОМИСИОНАРИО

Данило Стошић

ЂУЗЕПЕ

Слободан Живковић

БАРОН ДУФОЛ

Павле Жарков

(Александар Пантелић)

МАРКИЗ

Михаило Шљивић

ДР ГРЕНВИЛ

Свето Кастратовић

Диригент: Ђорђе Павловић                            Бинска музика : Стефан Зекић

 

  ЉУБАВНИ НАПИТАК 14. 3. у 19,30

АДИНА

Софија Пижурица

(Снежана Савичић Секулић)

НЕМОРИНО

Дејан Максимовић

(Данило Стошић)

БЕЛКОРЕ

Марко Калајановић

(Владимир Андрић)

ДУЛКАМАРА

Вук Матић

ЂАНЕТА

Татјана Митић

   Диригент: Зорица Митев Војновић      Бинска музика: Стефан Зекић

 

 МЕЛАНХОЛИЧНИ СНОВИ ГРОФА САВЕ ВЛАДИСЛАВИЋА 17. 3. у 19,30

Сава Владиаславић

Иван Томашев

Никола Тесла

Марко Калајановић

Елен, муза

Сања Керкез

Анђео искушења, Владарка

Јадранка Јовановић

Тесла – Сава

Ненад Чича

Меанџић

Игор Матвејев

Буде

Слободан Живковић

Диригент: Ђорђе Павловић

 

 СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН 21. 3. у 19,30

ФИГАРО

Драгутин Матић

(Владимир Андрић)

(Љубодраг Беговић)

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

(Дарко Ђорђевић)

РОЗИНА

Невена Тирнанић

(Снежана Савичић Секулић)

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Ненад Јаковљевић

(Драгољуб Бајић)

БЕРТА

Светлана Несторов

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Александар Пантелић

(Михаило Шљивић)

  Диригент: Ана Зорана Брајовић                бинска музика : Стефан Зекић

  Корепетитор:

 

   КАРМЕН 22. 3. у 19   

Кармен      

Драгана дел Монако

( Александра Ангелов)

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Александар Стаматовић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Љубица Вранеш

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Александар Пантелић

Зунига

Вук Матић

  Диригент:  Ана Зорана Брајовић                  Бинска музика: Стефан Зекић

 

АТИЛА 25. 3. у 19,30

АТИЛА

Драгољуб Бајић

ЕЦИО

Вук Зекић

(Миодраг Д. Јовановић)

ОДАБЕЛА

Сања Керкез

(Ана Рупчић)

ФОРЕСТО

Душан Плазинић

(Јанко Синадиновић)

УЛДИНО

Дарко Ђорђевић

(Стеван Каранац*)

ЛЕОНА

Михаило Шљивић

Диригент: Зорица Митев Војновић      Бинска музика: Стефан Зекић

 

   ТОСКА 28. 3. у 19,30   

ТОСКА

Сузана Шуваковић Савић

КАВАРАДОСИ

Јанко Синадиновић

(Душан Плазинић)

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Игор Матвејев

ШАРОНЕ

Гаврило Рабреновић

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

ПАСТИР

Јована Белић

   Диригент : Дејан Савић                                 Бинска музика: Стефан Зекић

 

СЛЕПИ МИШ 1. 4. у 19,30

РОЗАЛИНДА

 

Ивана Петровић Гашић

(Сања Керкез)

АДЕЛА

 

Иванка Раковић Крстоношић

ОРЛОВСКИ

 

Александра Ангелов

АЈЗЕНШТАЈН

Александар Дојковић

АЛФРЕД

Љубомир Поповић

Игор Матвејев

(Дарко Ђорђевић)

ФАЛКЕ

Љубодраг Беговић

(Драгутин Матић)

(Вук Зекић)

БЛИНД

 

Данило Стошић

(Дарко Ђорђевић)

ФРАНК

 

Мирослав Марковски

(Михаило Шљивић)

ИДА

 

Милица Стојчев*

Слађана Стошић*

ФРОШ

Андреја Маричић

Диригент: Зорица Митев Војновић