Опера Народног позоришта у Београду - поделе за март

ОТЕЛО  7. март у 19,00

ОТЕЛО

Зураб Зурабишвили. к. г.

ДЕЗДЕМОНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

ЈАГО

Миодраг Д. Јовановић

ЕМИЛИЈА

Вишња Попов

КАСИО

Марко Живковић

РОДРИГО

Слободан Живковић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Љубодраг Беговић

ГЛАСНИК

Гаврило Рабреновић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                                

 

СЕСТРА АНЂЕЛИКА/ ЂАНИ СКИКИ 10. март 19,30

СЕСТРА АНЂЕЛИКА

Сестра Анђелика 

Jелена Радовановић

Кнегиња

Тамара Никезић

Часна мајка

Јелена Петровић

Сестра надзорница

Светлана Ловчевић

Учитељица нових иск.

Татјана Митић

Сестра Ђеновјева 

Александра Петровић

Сестра болничарка

Јана Јовановић

Сестра Долчина 

Јелисавета Цвјетковић

Искушеница

Јелена Шкорић

Сестре милоснице 

Мина Ковач Марковић, Наташа Рашић

Преобраћенице

Милица Стојчев, Јелисавета Цвјетковић

Сестра Осмина 

Мина Глигорић

Сестра болесница

 

Сестра Лучила

Биљана Јовановић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                                       

 

ЂАНИ СКИКИ

Ђани Скики

Вук Зекић

Лаурета, његова кћи

Невена Бриџен

Ринучо

Љубомир Поповић

Зита, Ринучова тетка

Дубравка Филиповић

Герардо

Слободан Живковић

Нела, његова ђжена

Невена Матић

Герардино, њихов син

Милан Младенов

Бето

Никола Микић

Симоне

Михаило Шљивић

Марко, Симонов син

Павле Жарков

Ђиеска, његова жена

Наташа Рашић

Мр Спинелоћо

Гаврило Рабреновић

Амантио ди Николао,нотар

Свето Кастратовић

Пинелино, обућар

Милан Младенов

Гучо, фарбар

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић

 

АИДА, 16. март  у 19,00

АИДА

Димитринка Рајчева, к. г.

АМНЕРИС

Даниела Ђакова, к. г.

РАДАМЕС

Валериј Георгиев, к. г.

АМОНАСРО

Александар Стаматовић

РАМФИС

Ненад Јаковљевић

КРАЉ

Михаило Шљивић

СВЕШТЕНИЦА

Татјана Митић

ГЛАСНИК

Слободан Живковић

Диригент: Борислав Иванов, к. г.                                                                 

 

КАРМЕН, 20. март у 19,00

Кармен      

ЈАлександра Ангелов

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

Дон Хозе   

Јанко Синадиновић

Ескамиљо   

Александар Стаматовић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Наташа Рашић

Ремендадо

Данило Стошић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Вук Зекић

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                                 

 

ДОН ПАСКВАЛЕ, 21. март у 19,30

ДОН ПАСКВАЛЕ            

Драгољуб Бајић

НОРИНА               

Софија Пижурица

ЕРНЕСТО                

Стеван Каранац

МАЛАТЕСТА  

Небојша Бабић, к. г.

НОТАР                  

Михаило Шљивић

ТРУБАЧ

Владимир Јовановић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                       

 

КАРМЕН, 24. март у 19,00

Кармен      

Драгана дел Монако

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Миодраг Д. Јовановић

Фраскита     

Невена Матић

Мерцедес

Ивана Живадиновић

Ремендадо

Данило Стошић

Данкаиро

Марко Пантелић

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Михаило Шљивић

Диригент: Ана Зорана Брајовић    

 

ДОН ЂОВАНИ, 27. март у 19,30 – МАДЛЕНИАНУМ

Дон Ђовани

Карло Коломбара

Комендаторе 

Александар Маневски

Дона Ана

Снежана Савичић Секулић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Оливера Меркурио, к. г.

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Невена Матић

Диригент: Андреа Ћерта, к. г.          

 

ТРУБАДУР, 28. март  у 19,30

ЛЕОНОРА            

Елена Мосук, к. г.

МАНРИКО               

Јанко Синадиновић

ГРОФ ЛУНА               

Флорин Естефан, к. г.

АЦУЧЕНА 

Јелена Влаховић

ФЕРАНДО                 

Иван Томашев

ИНЕС

Александра Петровић

РУИЗ

Данило Стошић

ГЛАСНИК

Синиша Радин

СТАРИ ЦИГАНИН

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                                                          

 

ТРАВИЈАТА, 31. март у  19,30

Виолета Валери 

Сања Кекрез

Алфред Жермон 

Душан Плазинић

Жорж Жермон        

Љубодраг Беговић

Флора  Бервоа 

Тамара Никезић

Анина  

Јована Белић

Доктор Гренвил 

Страхиња Ђокић

Барон Дуфол 

Павле Жарков

Гастон

Игор Матвејев

Маркиз д’ Oбињи 

Михаило Шљивић

Ђузепе

Синиша Радин*

Комисионарио

Предраг Глигорић

Диригент: Алан Магната, к. г.                                                                                      

 

КАРМЕН, 4. април у 19,00 ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ОСКАР ДАНОН“

Кармен      

Љубица Вранеш

Микаела

Софија Пижурица

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Вук Зекић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Ивана Живадиновић

Ремендадо

Данило Стошић

Данкаиро

Марко Пантелић*

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                                  

Прочитајте још вести