Опера Народног позоришта у Београду - поделе за март

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА2. март у 19,30

ГРОФ

Владимир Андрић

СУЗАНА

Снежана Савичић Секулић

ГРОФИЦА

Александра Стаменковић

ФИГАРО

Небојша Бабић, к. г.

КЕРУБИН

Љубица Вранеш

МАРЦЕЛИНА

Јована Николић

БАРТОЛО

Драгољуб Бајић

БАЗИЛИО

Дарко Ђорђевић

ДОН КУРЦИО

Синиша Радин

БАРБАРИНА

Марија Јелић

АНТОНИО

Павле Жарков

ДиригентСтефан Зекић                                                                                                

 

ТОСКА 6. март у 19,30  

ТОСКА

Јасмина Трумбеташ Петровић

КАВАРАДОСИ

Никола Китановски, к. г.

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

Предраг Глигорић

ТАМНИЧАР

Свето Кастратовић

ПАСТИР

Јована Николић

Диригент: Дејан Савић                              

 

ТРАВИЈАТА, 13. март у  19,30

Виолета Валери 

Снежана Савичић Секулић

Алфред Жермон 

Дејан Максимовић

Жорж Жермон        

Љубодраг Беговић

Флора  Бервоа 

Ивана Живадиновић

Анина  

Татјана Митић

Доктор Гренвил 

Страхиња Ђокић

Барон Дуфол 

Мирослав Марковски

Гастон

Слободан Живковић

Маркиз д’ Oбињи 

Александар Маневски

Ђузепе

Синиша Радин

Комисионарио

Предраг Глигорић

Диригент: Адриан Морар, к. г.                                                                        

 

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА, 16. март у 19,30

САНТУЦА             

Ана Рупчић

ТУРИДУ                

Душан Плазинић

АЛФИО                 

Александар Стаматовић

МАМА ЛУЧИЈА  

Тамара Никезић

ЛОЛА                   

Жељка Здјелар

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                          

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 20. март у 12,00 СЦЕНА РАША ПЛАОВИЋ

БАСТИЈЕН

Синиша Радин

БАСТИЈЕНА

Мина Глигорић

КОЛАС

Милош Милојевић

КОЛИНА

Бојана Бамбић

Госпођа прва виолина

Едит Македонска

Гђа-Гдин друга виолина

Снежана Драгићевић

Господин виола

Александар Поповић

Гђа-Гдин виолончело

Синиша Јовановић

Господин обоа

Душко Ненадовић

Госпођа клавир

Невена Живковић

Диригент: Стефан Зекић

 

КАРМЕН, 20. март у 19,00

Кармен      

Јадранка Јовановић

Микаела

Марија Јелић

Дон Хозе   

Јанко Синадиновић

Ескамиљо   

Вук Зекић

Фраскита     

Невена Матић

Мерцедес

Жељка Здјелар

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                           

 

НАБУКО  23март  у 19,30

НАБУКО               

Драгутин Матић

АБИГАИЛА          

Сања Керкез

ЗАКАРИЈА

Драгољуб Бајић

ФЕНЕНА

Александра Ангелов

ИСМАИЛ             

Александар Дојковић

ПРВОСВЕШТЕНИК

Михаило Шљивић

АБДАЛО              

Михаило Оташевић

АНА                       

Татјана Митић

Диригент: Дејан Савић                                                                                             

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 24. март  у 12,00 СЦЕНА РАША ПЛАОВИЋ

БАСТИЈЕН

Синиша Радин

БАСТИЈЕНА

Мина Глигорић

КОЛАС

Милош Милојевић

КОЛИНА

Бојана Бамбић

Госпођа прва виолина

Едит Македонска

Гђа-Гдин друга виолина

Снежана Драгићевић

Господин виола

Александар Поповић

Гђа-Гдин виолончело

Синиша Јовановић

Господин обоа

Душко Ненадовић

Госпођа клавир

Нада Матијевић

Диригент: Стефан Зекић

 

РИГОЛЕТО 27. март у 19,30

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић 

Риголето

Драгутин Матић    

Ђилда

Габријела Убавић, к. г.

Монтероне

Александар Стаматовић    

Гроф Чепрано

Филип Вучић

Грофица Чепрано

Биљана Јовановић

Маруло

Павле Жарков

Борса

Синиша Радин

Спарафучиле

Михаило Шљивић

Мадалена

Љубица Вранеш

Ђована

Мина Глигорић

Паж

Катарина Чолаковић

Тамничар

Филип Вучић

Диригент: Ана Зорана Брајовић      

Прочитајте још вести