ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА ОКТОБАР

ЛУЧИЈА ОД ЛАМЕРМУРА 1. октобар у 19,30

Енрико

Владимир Андрић

(Драгутин Матић)

(Марко Калајановић)

(Вук Зекић)

Лучија

Снежана Савичић Секулић

(Сања Керкез)

Едгардо

Дејан Максимовић

(Александар Дојковић)

(Ненад Чича)

Артуро

Дарко Ђорђевић

(Марко Живковић)

(Данило Стошић)

Рајмондо

Вук Матић

(Драгољуб Бајић)

Алиса

Љубица Вранеш

(Светлана Несторов)

(Тамара Никезић)

Нормано

Игор Матвејев

(Стеван Каранац)

(Марко Живковић)

  Диригент: Зорица Митев Војновић  

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН 3. октобар у 19,30

ФИГАРО

Драгутин Матић

(Владимир Андрић)

АЛМАВИВА

Дарко Ђорђевић

(Љубомир Поповић)

РОЗИНА

Невена Матић

(Александра Ангелов)

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Ненад Јаковљевић

(Драгољуб Бајић)

БЕРТА

Светлана Несторов

(Љубица Вранеш)

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Ђорђе Томић

(Александар Пантелић)

  Диригент: Ђорђе Станковић                  Бинска музика: Дијана Дискић

 

ЧАРОБНА ФРУЛА 7. октобар у 19

Сарастро

Ненад Јаковљевић

(Драгољуб Бајић)

Тамино

Марко Живковић

(Стеван Каранац)

Беседник

Ђорђе Томић

Краљица ноћи

Александра Јовановић

Памина

Софија Пижурица

(Александра Стаменковић)

Прва дама

Милица Стојчев*

Друга дама

Јелена Шкорић*

Трећа дама

Јелена Петровић*

Први дечак

Ана Шипка*

Други дечак

Јелисавета Цветковић*

Трећи дечак

Наташа Рашић*

Папагено

Вук Матић

(Владимир Андрић)

(Павле Жарков)

Папагена

Слађана Стошић*

(Невена Матић)

Моностатос

Слободан Живковић

(Иван Дебељак)

Први оклопник

Михајло Оташевић

Други оклопник

Страхиња Ђокић

(Михаило Шљивић)

Диригент: Стефан Зекић                             Бинска музика: Дијана Дискић

 

РИГОЛЕТО 10. октобар у 19,30

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић

(Душан Плазинић)

(Ненад Чича)

Риголето

Драгутин Матић

Ђилда

Снежана Савичић Секулић

(Сања Керкез)

Монтероне

Александар Стаматовић

Гроф Чепрано

Вук Зекић

Грофица Чепрано

Татјана Митић

(Слађана Стошић)

Маруло

Павле Жарков

Борса

Игор Матвејев

(Слободан Живковић)

Спарафучиле

Драгољуб Бајић

(Ненад Јаковљевић)

Мадалена

Тамара Никезић

(Љубица Вранеш)

 

Ђована

Наташа Рашић*

(Јелена Петровић*)

Паж

Невена Матић

(Ана Шипка*)

Тамничар

Вук Зекић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                Бинска музика: Стефан Зекић

 

АИДА 14. октобар у 19,00

АИДА

Јасмина Трумбеташ Петровић

(Ана Рупчић)

(Сања Керкез)

АМНЕРИС

Наташа Јовић Тривић

(Јелена Влаховић)

(Јадранка Јовановић)

(Драгана дел Монако)

РАДАМЕС

Јанко Синадиновић

(Душан Плазинић)

АМОНАСРО

Александар Стаматовић

(Вук Зекић)

РАМФИС

Иван Томашев

(Драгољуб Бајић)

КРАЉ

Михаило Шљивић

(Страхиња Ђокић)

СВЕШТЕНИЦА

Татјана Митић

(Невена Матић)

ГЛАСНИК

Данило Стошић

(Ненад Чича)

(Марко Живковић)

  Диригент :Ђорђе Павловић                  Бинска музика: Стефан Зекић

 

КАРМЕН 17.oктобар 19,00

Кармен      

Александра Ангелов

(Драгана дел Монако)

Микаела

Александра Стаменковић Гарсија

(Невена Павловић)

Дон Хозе   

Јанко Синадиновић

(Дејан Максимовић)

Ескамиљо   

Небојша Бабић, к. г.

(Александар Стаматовић)

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

(Невена матић)

Мерцедес

Љубица Вранеш

(Наташа Рашић*)

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

(Данило стошић)

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Вук Зекић

(Александар Пантелић)

Зунига

Михаило Шљивић

Диригент: Зорица Митев Војновић        Бинска музика: Стефан Зекић

 

РИГОЛЕТО 21. октобар у 19,30

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић

(Душан Плазинић)

(Ненад Чича)

Риголето

Драгутин Матић

(Миодраг Д. Јовановић)

Ђилда

Снежана Савичић Секулић

(Сања Керкез)

Монтероне

Александар Стаматовић

Гроф Чепрано

Вук Зекић

Грофица Чепрано

Слађана Стошић*

(Татјана Митић)

Маруло

Павле Жарков

Борса

Игор Матвејев

(Марко Живковић)

Спарафучиле

Драгољуб Бајић

(Ненад Јаковљевић)

Мадалена

Љубица Вранеш

(Тамара Никезић)

Ђована

Наташа Рашић*

(Јелена Петровић*)

Паж

Невена Матић

(Милица Стојчев*)

Тамничар

Вук Зекић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                Бинска музика: Стефан Зекић

 

МЕЛАНХОЛИЧНИ СНОВИ ГРОФА САВЕ ВЛАДИСЛАВИЋА 24.октобар 19.30

Сава Владиаславић

Иван Томашев

(Драгољуб Бајић)

Никола Тесла

Вук Зекић

Марко Калајановић

Елен, муза

Сања Керкез

(Јасмина Трумбеташ Петровић)

Бела голубица

Јадранка Јовановић

Тесла – Сава

Ненад Чича

Теша

Слободан Живковић

Буде

Игор Матвејев

Диригент: Ђорђе Павловић

 

РИГОЛЕТО 28. октобар гостовање у Темишвару

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић

(Душан Плазинић)

Риголето

Драгутин Матић

(Миодраг Д. Јовановић)

Ђилда

Снежана Савичић Секулић

(Сања Керкез)

Монтероне

Александар Стаматовић

Гроф Чепрано

Вук Зекић

Грофица Чепрано

Татјана Митић

(Слађана Стошић*)

Маруло

Павле Жарков

Борса

Игор Матвејев

Спарафучиле

Драгољуб Бајић

Мадалена

Љубица Вранеш

Ђована

Наташа Рашић*

Паж

Невена Матић

Тамничар

Вук Зекић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                Бинска музика: Стефан Зекић

 

ТОСКА 31. октобар у 19,30

ТОСКА

Ана Рупчић

(Јасмина Трумбеташ Петровић)

КАВАРАДОСИ

Душан Плазинић

(Јанко Синадиновић)

СКАРПИЈА

Миодраг Јовановић

(Небојша Бабић, к. г.)

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

(Павле Жарков)

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

 

СПОЛЕТА

Данило Стошић

 

ШАРОНЕ

Александар Пантелић

 

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

 

ПАСТИР

Јована Белић

 

Диригент : Дејан Савић                               Бинска музика: Стефан Зекић

Прочитајте још архивираних вести