ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА ОКТОБАР 2014.

КАРМЕН, 1. октобар у 19,00                     

 

КАРМЕН

Јадранка Јовановић

(Александра Ангелов)

МИКАЕЛА

Сузана Шуваковић Савић

(Софија Пижурица)

ДОН ХОЗЕ  

Дејан Максимовић

Јанко Синадиновић

ЕСКАМИЉО    

Александар Стаматовић

(Марко Калајановић)

ФРАСКИТА 

Иванка Раковић Крстоношић

Невена Тирнанић

МЕРЦЕДЕС

Љубица Вранеш

РЕМАНДАДО 

Данило Стошић

(Дарко Ђорђевић)

ДАНКАИРО

Павле Жарков

(Љубодраг Беговић)

МОРАЛЕС

Александар Пантелић

(Вук Зекић) 

ЗУНИГА

Вук Матић

(Михаило Шљивић)

диригент: АНА ЗОРАНА БРАЈОВИЋ

 

 

ТРАВИЈАТА 4. октобар у 19,30

 

ВИОЛЕТА

Сања Керкез

АЛФРЕД

Душан Плазинић

ЖОРЖ ЖЕРМОН

Вук Зекић

АНИНА

Татјана Митић

ФЛОРА БРЕВОА

Љубица Вранеш

ГАСТОН

Игор Матвејев

КОМИСИОНАРИО

Данило Стошић

ЂУЗЕПЕ

Слободан Живковић - оп. ст.*

БАРОН ДУФОЛ

Павле Жарков

МАРКИЗ

Михаило Шљивић

ДР ГРЕНВИЛ

Свето Кастратовић

диригент: ЂОРЂЕ ПАВЛОВИЋ    

 

ТРАВИЈАТА 8. октобар 19,30

 

ВИОЛЕТА

Сања Керкез

АЛФРЕД

Душан Плазинић

ЖОРЖ ЖЕРМОН

Миодраг Д. Јовановић

АНИНА

Татјана Митић

ФЛОРА БРЕВОА

Љубица Вранеш

(Дубравка Филиповић)

ГАСТОН

Игор Матвејев

КОМИСИОНАРИО

Данило Стошић

ЂУЗЕПЕ

Слободан Живковић оп.ст*

БАРОН ДУФОЛ

Александар Пантелић

МАРКИЗ

Михаило Шљивић

ДР ГРЕНВИЛ

Свето Кастратовић

диригент: ЂОРЂЕ ПАВЛОВИЋ  

 

НAБУКО 11. октобар у 19,30

 

НАБУКО

Драгутин Матић

(Миша Јовановић)

ИСМАИЛ

Александар Дојковић

ЗАХАРИЈА

Иван Томашев

(Драгољуб Бајић)

АБИГАИЛА

Ивана Петровић к.г.

(Сања Керкез)

ФЕНЕНА

Александра Ангелов

(Вишња Радосав )

ВЕЛИКИ СВЕШТЕНИК

Александар Пантелић

(Вук Зекић)

АБДАЛО

Данило Стошић

(Дарко Ђорђевић)

АНА

Невена Матић

(Иванка Раковић Крстоношић)

диригент: ЗОРИЦА МИТЕВ ВОЈНОВИЋ 

 

БОЕМИ,  18.  октобар  у  19,30   

 

Родолфо 

Душан Плазинић

(Дејан Максимовић)

Марсел 

Марко Калајановић

Шонар 

Љубодраг Беговић

Небојша Бабић к.г. 

Колин 

Вук Матић 

Мими 

Ана Петровић, к. г.

(Сузана Шуваковић Савић)

Мизета 

Снежана Савичић Секулић

Беноа 

Михаило Шљивић

Алсиндор 

Михаило Шљивић

Парпињол 

Слободан Живковић - оп. ст.*

Данило Стошић 

Цариник 

Александар Пантелић

(Павле Жарков) 

Диригент :  ЗОРИЦА МИТЕВ ВОЈНОВИЋ

 

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА 22. октобар 19 часова

 

ГРОФ 

Вук Зекић 

СУЗАНА 

Снежана Савичић Секулић

ГРОФИЦА

Александра Стаменковћ Гарсија

(Гордана Томић)

ФИГАРО

Небојша Бабић к.г.

КЕРУБИН

Љубица Вранеш

МАРЦЕЛИНА 

Иванка Раковић Крстоношић

(Татјана Митић)

БАРТОЛО

Драгољуб Бајић

БАЗИЛИО 

Данило Стошић

(Дарко Ђорђевић)

ДОН КУРЦИО 

Игор Матвејев

БАРБАРИНА 

Татјана Митић

АНТОНИО

Павле Жарков

(Александар Пантелић)

Диригент: EНТОНИ АРМОРЕ, к. г.

 

КАВАЛЕРИЈА - ПРЕДСТАВА ЗА ВМА 24. октобар

 

САНТУЦА

Ана Рупчић Петровић

ТУРИДУ

Александар Дојковић

 МАМА ЛУЧИЈА

Тамара Никезић

АЛФИО

Александар Стаматовић

Лола

Љубица Вранеш

Диригент : ДЕЈАН САВИЋ

 

ТОСКА 25 октобар 19,30

 

ТОСКА

Јасмина Трумбеташ Петровић

(Сузана Шуваковић Савић)

КАВАРАДОСИ

Јанко Синадиновић

(Дејан Максимовић)

СКАРПИЈА

Никола Мијаиловић к.г.

(Миодраг Д. Јовановић)

ЦРКВЕЊАК

Павле Жарков

АНЂЕЛОТИ

Александар Пантелић

СПОЛЕТА

Данило Стошић

ШАРОНЕ

Михаило Шљивић

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

ПАСТИР

Јована Белић

Диригент : АНА ЗОРАНА БРАЈОВИЋ

 

ЛЕТЕЋИ ХОЛАНЂАНИН 29.октобар  у 19,00

 

ХОЛАНЂАНИН

Миодраг Д. Јовановић

СЕНТА

Ана Рупчић Петровић

ЕРИК

Дејан Максимовић

КРАЉ

Ненад Јаковљевић

МЕРИ

Дубравка Филиповић

МОРНАР

Данило Стошић

Диригент : АНА ЗОРАНА БРАЈОВИЋ

 

2.новембар – Летећи Холанђанин гостовање

 

ХОЛАНЂАНИН

Миодраг Д. Јовановић

СЕНТА

Ана Рупчић Петровић

ЕРИК

Дејан Максимовић

КРАЉ

Ненад Јаковљевић

МЕРИ

Дубравка Филиповић

МОРНАР

Данило Стошић

Диригент : АНА ЗОРАНА БРАЈОВИЋ

 

БАТЕРФЛАЈ   05. новембар 2014. у 19,00 

 

Ћо ћо сан         

Сузана Шуваковић Савић

Јасмина Трумбеташ Петровић

Сузуки             

Вишња Радосав

(Олга Савовић)

Пинкертон            

Јанко Синадиновић

Дејан Максимовић

Шарплес

Владимир Андрић

Горо               

Игор Матвејев

 

Јамадори

Павле Жарков

(Вук Зекић)

Бонзо

Михаило Шљивић

Комисионар

Вук Матић

Кате Пинкертон

Светлана Несторов

 

Диригент: ЗОРИЦА МИТЕВ ВОЈНОВИЋ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитајте још архивираних вести