Овацијама поздрављен Гала концерт под управом маестра Ђанлуке Марћана


22. јун 2026.

Гала концертом поводом Светског дана музике вечерас је свечано завршена уметничка сезона Народног позоришта у Београду. Публика је до последњег места испунила салу и дуготрајним аплаузима и овацијама поздравила уметнике након концерта који је обележио крај још једне успешне сезоне.

Под диригентском управом прослављеног италијанског маестра Ђанлуке Марћана, солисти, Хор и Оркестар Опере Народног позоришта извели су богат и разноврстан програм састављен од најлепших арија, дуета и хорских нумера из чувених опера, оперета и канцона. Пажљиво одабран репертоар, изведен са изузетном уметничком посвећеношћу, наишао је на одушевљење публике која је сваки наступ награђивала снажним аплаузима.

У режији Иване Драгутиновић Маричић, концерт је протекао у свечаној атмосфери, а изузетна музичка интерпретација и сценска енергија свих учесника учиниле су ово вече достојним завршетком сезоне.

Наступили су Соња Шарић Косовац, Дејан Максимовић, Жељка Здјелар, Софија Пижурица, Владимир Андрић, Драгутин Матић, Сања Керкез, Снежана Савичић Секулић, Јанко Синадиновић, Александра Стаменковић, Јасмина Трумбеташ Петровић, Иванка Раковић Крстоношић, Весна Ђурковић, Светлана Ловчевић и Анђела Симић.

На самом крају вечери публика је у више наврата овацијама поздравила извођаче и маестра Марћана, захваљујући им на незаборавном музичком доживљају и концерту који је на најлепши начин заокружио овогодишњу сезону Народног позоришта у Београду.
 

Претрага