Ovacijama pozdravljen Gala koncert pod upravom maestra Đanluke Marćana


22. jun 2026.

Gala koncertom povodom Svetskog dana muzike večeras je svečano završena umetnička sezona Narodnog pozorišta u Beogradu. Publika je do poslednjeg mesta ispunila salu i dugotrajnim aplauzima i ovacijama pozdravila umetnike nakon koncerta koji je obeležio kraj još jedne uspešne sezone.

Pod dirigentskom upravom proslavljenog italijanskog maestra Đanluke Marćana, solisti, Hor i Orkestar Opere Narodnog pozorišta izveli su bogat i raznovrstan program sastavljen od najlepših arija, dueta i horskih numera iz čuvenih opera, opereta i kancona. Pažljivo odabran repertoar, izveden sa izuzetnom umetničkom posvećenošću, naišao je na oduševljenje publike koja je svaki nastup nagrađivala snažnim aplauzima.

U režiji Ivane Dragutinović Maričić, koncert je protekao u svečanoj atmosferi, a izuzetna muzička interpretacija i scenska energija svih učesnika učinile su ovo veče dostojnim završetkom sezone.

Nastupili su Sonja Šarić Kosovac, Dejan Maksimović, Željka Zdjelar, Sofija Pižurica, Vladimir Andrić, Dragutin Matić, Sanja Kerkez, Snežana Savičić Sekulić, Janko Sinadinović, Aleksandra Stamenković, Jasmina Trumbetaš Petrović, Ivanka Raković Krstonošić, Vesna Đurković, Svetlana Lovčević i Anđela Simić.

Na samom kraju večeri publika je u više navrata ovacijama pozdravila izvođače i maestra Marćana, zahvaljujući im na nezaboravnom muzičkom doživljaju i koncertu koji je na najlepši način zaokružio ovogodišnju sezonu Narodnog pozorišta u Beogradu.
 

Pretraga