Opera Narodnog pozorišta u Beogradu - podele za mart

27 februar 2020

BASTIJEN I BASTIJENA 8. mart u 17 Scena „Raša Plaović“

BASTIJEN

Siniša Radin

BASTIJENA

Milica Damjanac

KOLAS

Miloš Milojević

KOLINA

Bojana Bambić

Gospođa prva violina

 

Gđa-Gdin druga violina

 

Gospodin viola

 

Gđa-Gdin violončelo

 

Gospodin oboa

 

Gospođa klavir

Nevena Živković

Dirigent: Stefan Zekić                                                                            

 

KARMEN, 8. mart 2020. u 19,00

Karmen      

Ljubica Vraneš

Mikaela

Marija Jelić

Don Hoze   

Dejan Maksimović

Eskamiljo   

Miodrag D. Jovanović

Fraskita     

Ivanka Raković Krstonošić

Mercedes

Ivana Živadinović

Remendado

Darko Đorđević

Dankairo

Pavle Žarkov

Morales

Miroslav Markovski

Zuniga

Vuk Matić

Dirigent: Dejan Savić   

NA URANKU, 11. mart 2020. u 19,30

Stanka

Nevena Bridžen

Rade

Marko Živković

Anđa

Dubravka Filipović

Redžep

Vuk Zekić

Mujezin

Mihailo Otašević

Glumac

Hadži Nenad Maričić

Jedna iz naroda

Dragana Tomić Roksandić

Jedan iz naroda

Milan Panić

Jedan iz naroda

Miloš Milojević

Dirigent:  Stefan Zekić   

 

DON ĐOVANI, 13. mart u 19,30 – MADLENIANUM

Don Đovani

Vladimir Andrić

Komendatore 

Mihailo Šljivić

Dona Ana

Biljana Jovanović

Don Otavio

Marko Živković

Dona Elvira

Katarina Jovanović

Leporelo

Sava Vemić

Mazeto

Milan Obradović

Cerlina

Sofija Pižurica

Dirigent: Ana Zorana Brajović                 

 

TRAVIJATA, 14. mart 2020. u 19,30

Violeta Valeri 

Snežana Savičić Sekulić

Alfred Žermon 

Dejan Maksimović

Žorž Žermon        

Dragutin Matić

Flora  Bervoa 

Ivana Živadinović

Anina  

Tatjana Mitić

Doktor Grenvil 

Strahinja Đokić

Baron Dufol 

Miroslav Markovski

Gaston

Mihailo Otašević

Markiz d’ Obinji 

Mihailo Šljivić

Đuzepe

Siniša Radin

Komisionario

Predrag Gligorić

Dirigent: Dejan Savić                                                   

 

MANON LESKO, 22. mart 2020. u 19,30

MANON LESKO

Ana Rupčić

LESKO

Vuk Zekić

VITEZ DE GRIJE

Janko Sinadinović

ŽERON

Aleksandar Stamatović

KRČMAR

Milan Obradović

EDMONDO

Darko Đorđević

MUZIČAR

Ivana Živadinović

UČITELj IGRANjA

Milan Panić

FENjERDžIJA

Mihailo Otašević

NAREDNIK STRAŽE

Mihailo Šljivić

KAPETAN BRODA

Milan Obradović

VLASULjAR

Luka Pređa

Dirigent: Đorđe Pavlović                        

 

TRUBADUR,  25. mart u 19,30

LEONORA            

Sanja Kerkez

MANRIKO               

Dušan Plazinić

GROF LUNA               

Dragutin Matić

ACUČENA 

Nataša Jović Trivić

FERANDO                 

Nenad Jakovljević

INES

Isidora Stevanović

RUIZ

Mihailo Otašević

GLASNIK

Siniša Radin

STARI CIGANIN

Predrag Gligorić

Dirigent: Ana Zorana Brajović                                                                

 

KAVALERIJA RUSTIKANA, 28. mart u 19,30

SANTUCA             

Željka Zdjelar

TURIDU                

Dušan Plazinić

ALFIO                 

Aleksandar Stamatović

MAMA LUČIJA  

Tamara Nikezić

LOLA                   

Ivana Živadinović

Dirigent: Zorica Mitev Vojnović                  

 

LjUBAVNI NAPITAK, 1. april u 19,30

ADINA

Sofija Pižurica

NEMORINO

Dejan Maksimović

BELKORE

Vladimir Andrić

DULKAMARA

Vuk Matić

ĐANETA

Ivanka Raković Krstonošić

Dirigent: Đorđe Stanković