Премијера представе „Ситнице које живот значе“ на Фестивалу „Пургаторије“ у Тивту
9. август 2022.
Представа „Ситнице које живот значе“, по тексту једног од најпопуларнијих италијанских писаца данашњице Лоренца Маронеа, у драматизацији Ђорђа Косића и режији Андреја Носова, биће премијерно изведена 12. августа (21,00) на Великој сцени Центра за културу Тиват, у оквиру Фестивала медитеранског театра „Пургаторије“.
У том комаду о љубави, пријатељству и помоћи у чијем фокусу се налази пензионисани књиговођа Чезаре, „старо џангризало“ који пред сам крај живота добија жељу да из корена промени свој карактер, главну улогу тумачи Младен Андрејевић, а у подели су и Нела Михаиловић (Росана), Вања Ејдус (Kатерина), Душан Матејић (Данте), Нина Нешковић (Ема) и Раде Ћосић (Лео).
Прва реприза представе, коју је Народно позориште у Београду урадило у копродукцији са Бео Арт-ом и Центром за културу Тиват, биће одржана дан касније, 13. августа, на истој сцени.
Сценограф је Дејан Тодоровић, Селена Орб ће креирати костиме, музику компонује Драшко Аџић, док је Марија Миленковић задужена за сценски покрет.
Сарадници на представи су Александра Лозановић (помоћник редитеља), Марија Kовачевић (извршни продуцент), Сања Угринић Мимица (инспицијент) и Гордана Перовски (суфлер).
Пре београдске премијере, планиране у октобру на Сцени „Раша Плаовић“, комад „Ситнице које живот значе“ биће изведен 2. септембра (20,00) и на 9. Амбијенталном позоришном фестивалу „Нови тврђава театар“ у „Вили Станковић“ у Чортановцима.
Сличне вести
Вељку Мићуновићу и Вањи Милачић награде на позоришном фестивалу у Тивту
ПРЕМИЈЕРА ПРЕДСТАВЕ „ЖИВОТ ЈЕ САН“ У РЕЖИЈИ СЛОБОДАНА УНКОВСКОГ НАЈАВЉЕНА ЗА 23. ЈАНУАР
ПРЕМИЈЕРА ПЛЕСНЕ ПРЕДСТАВЕ "ПРОКЛЕТА АВЛИЈА" 22. ЈУЛА НА ФЕСТИВАЛУ ГРАД ТЕАТАР БУДВА
ПРЕМИЈЕРА ДРАМЕ “ЖИВОТ ЈЕ САН” У РЕЖИЈИ СЛОБОДАНА УНКОВСКОГ 23. ЈАНУАРА
Премијера балета „Рефлекс“ на Јадранском фестивалу игре у Будви
ПРЕМИЈЕРА „КАЊОША МАЦЕДОНОВИЋА“ 8. ЈУЛА НА ФЕСТИВАЛУ ГРАД ТЕАТАР БУДВА
УСПЕХ ПРЕДСТАВЕ "ХЕНРИ VI" НА ПРВОМ "БИТОЛА ШЕКСПИР ФЕСТИВАЛУ"
УСПЕШНО ГОСТОВАЊЕ ПРЕДСТАВЕ „ХЕНРИ ШЕСТИ“ НА ПРВОМ ФЕСТИВАЛУ БАЛКАНСКИХ ТЕАТАРА У БУРСИ
Tријумф представе „Није смрт бицикло (да ти га украду)” на фестивалу Нови тврђава театар
