Repertoire

 
 
 
 
 
Sat, 25. Sep
Sun, 26. Sep
Mon, 27. Sep
Tue, 28. Sep
Wed, 29. Sep
Thu, 30. Sep
Sat, 2. Oct
Sun, 3. Oct
Mon, 4. Oct
Tue, 5. Oct
Sat, 9. Oct
Mon, 11. Oct
Wed, 13. Oct
Thu, 14. Oct
Fri, 15. Oct
Sat, 16. Oct
Mon, 18. Oct
Tue, 19. Oct
Wed, 20. Oct
Fri, 22. Oct
Sat, 23. Oct
Sun, 24. Oct
Mon, 25. Oct
Tue, 26. Oct
Fri, 29. Oct
Sat, 30. Oct
Sun, 31. Oct
Mon, 1. Nov
Tue, 2. Nov
Thu, 4. Nov
Fri, 5. Nov
Sat, 6. Nov
Sun, 7. Nov
WOLVES AND SHEEP

WOLVES AND SHEEP comedy by Alexander Nikolayevich Ostrovsky

PREMIERE

20:00 · Main Stage
WOLVES AND SHEEP

WOLVES AND SHEEP comedy by Alexander Nikolayevich Ostrovsky

20:00 · Main Stage

20:00 · Main Stage

20:00 · „Raša Plaović” stage
VASSA ZHELEZNOVA AND OTHERS

VASSA ZHELEZNOVA AND OTHERS drama by Maxim Gorky

20:00 · Main Stage

20:00 · Main Stage
BALKAN SPY

BALKAN SPY tragicomedy by Dušan Kovačević

20:30 · „Raša Plaović” stage
ORPHEUS AND EURYDICE

ORPHEUS AND EURYDICE opera by Christoph Willibald Gluck

20:00 · Main Stage
COFFEE WHITE

COFFEE WHITE comedy by Aleksandar Popović

20:30 · „Raša Plaović” stage
THE NIGHT WRITER

THE NIGHT WRITER written and directed by Jan Fabre

20:30 · „Raša Plaović” stage
ORPHEUS AND EURYDICE

ORPHEUS AND EURYDICE opera by Christoph Willibald Gluck

20:00 · Main Stage
IMPURE BLOOD

IMPURE BLOOD by Borisav Stanković / Maja Todorović

20:00 · Main Stage

20:30 · Ambiental open stage "Workshop"
THE LADY OF THE CAMELIAS

THE LADY OF THE CAMELIAS drama by Alexandre Dumas Fils

20:00 · Main Stage
SEVEN DEADLY SINS

SEVEN DEADLY SINS ballet choreographed by Igor Pastor

20:00 · Main Stage
ILLUSIONS

ILLUSIONS comedy by Pierre Corneille

20:30 · „Raša Plaović” stage
WOLVES AND SHEEP

WOLVES AND SHEEP comedy by Alexander Nikolayevich Ostrovsky

20:00 · Main Stage
WOLVES AND SHEEP

WOLVES AND SHEEP comedy by Alexander Nikolayevich Ostrovsky

20:00 · Main Stage
THE ORCHESTRA

THE ORCHESTRA comedy by Jean Anouilh

20:30 · „Raša Plaović” stage
TOSCA

TOSCA opera by Giacomo Puccini

20:00 · Main Stage
SMALL MARITAL CRIMES

SMALL MARITAL CRIMES drama by Eric E. Schmitt

20:30 · „Raša Plaović” stage

12:00 · „Raša Plaović” stage

20:00 · Main Stage
DON QUIXOTE

DON QUIXOTE ballet by Ludwig Minkus

20:00 · Main Stage
BALKAN SPY

BALKAN SPY tragicomedy by Dušan Kovačević

20:30 · „Raša Plaović” stage

20:30 · „Raša Plaović” stage
ILLUSIONS

ILLUSIONS comedy by Pierre Corneille

20:30 · „Raša Plaović” stage
BALKAN SPY

BALKAN SPY tragicomedy by Dušan Kovačević

20:30 · „Raša Plaović” stage
ALICE

ALICE ballet choreographed by Dejan Kolarov

PREMIERE

20:00 · Main Stage
THE BEREAVED  FAMILY

THE BEREAVED FAMILY comedy by Branislav Nušić

20:00 · Main Stage
THE POWER OF DARKNESS

THE POWER OF DARKNESS drama by Lev Nikolayevich Tolstoy

20:30 · „Raša Plaović” stage
CAPRICIOUS GIRL

CAPRICIOUS GIRL drama by Kosta Trifković

20:00 · Main Stage
ILLUSIONS

ILLUSIONS comedy by Pierre Corneille

20:30 · „Raša Plaović” stage
WOLVES AND SHEEP

WOLVES AND SHEEP comedy by Alexander Nikolayevich Ostrovsky

20:00 · Main Stage
VASSA ZHELEZNOVA AND OTHERS

VASSA ZHELEZNOVA AND OTHERS drama by Maxim Gorky

20:00 · Main Stage
IVANOV

IVANOV drama by A. P. Chekov

20:00 · Main Stage
ALICE

ALICE ballet choreographed by Dejan Kolarov

20:00 · Main Stage
AUTHORITY

AUTHORITY comedy by Branislav Nušić

20:30 · „Raša Plaović” stage
AUTHORITY

AUTHORITY comedy by Branislav Nušić

20:30 · „Raša Plaović” stage