Опера Народног позоришта у Београду - поделе за април

ТОСКА 6. април у 19,30  

ТОСКА

Ана Рупчић

КАВАРАДОСИ

Јанко Синадиновић

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Павле Жарков

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

Гаврило Рабреновић

ТАМНИЧАР

Михаило Шљивић

ПАСТИР

Невена Матић

Диригент: Дејан Савић                              

 

АИДА 10. април  у 19,00

АИДА

Јасмина Трумбеташ Петровић

АМНЕРИС

Драгана дел Монако

РАДАМЕС

Јанко Синадиновић

АМОНАСРО

Александар Стаматовић

РАМФИС

Иван Томашев

КРАЉ

Михаило Шљивић

СВЕШТЕНИЦА

Татјана Митић

ГЛАСНИК

Михаило Оташевић

Диригент: Јакопо Сипари ди Пескасероли, к. г.                      

                                                                                                                                                             

КАРМЕН, 13. април у 19,00

Кармен      

Љубица Вранеш

Микаела

Софија Пижурица

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Миодраг Д. Јовановић

Фраскита     

Невена Матић

Мерцедес

Ивана Живадиновић

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Марко Пантелић

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                             

 

ЛУЧИЈА ОД ЛАМЕРМУРА 17. април у 19,30

Енрико

Драгутин Матић

Лучија

Снежана Савичић Секулић

Едгардо

Дејан Максимовић

Артуро

Дарко Ђорђевић

Рајмондо

Ненад Јаковљевић

Алиса

Љубица Вранеш

Нормано

Игор Матвејев

  Диригент: Зорица Митев Војновић                                          

 

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА, 20. април у 19,30

САНТУЦА             

Жељка Здјелар (први пут у овој улози)

ТУРИДУ                

Душан Плазинић

АЛФИО                 

Александар Стаматовић

МАМА ЛУЧИЈА  

Дубравка Филиповић

ЛОЛА                   

Ивана Живадиновић

Диригент: Алберто Веронези, к. г.                                                        

 

ТРУБАДУР 24. април у 19,30

ЛЕОНОРА            

Сања Керкез

МАНРИКО               

Душан Плазинић

ГРОФ ЛУНА               

Љубодраг Беговић

АЦУЧЕНА 

Вишња Попов 

ФЕРАНДО                 

Ненад Јаковљевић

ИНЕС

Исидора Стевановић

РУИЗ

Михаило Оташевић

ГЛАСНИК

Синиша Радин

СТАРИ ЦИГАНИН

Гаврило Рабреновић

Диригент: Алберто Веронези, к. г.                                                                          

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 25. април  у 12,00 СЦЕНА РАША ПЛАОВИЋ

БАСТИЈЕН

Синиша Радин

БАСТИЈЕНА

Мина Глигорић

КОЛАС

Страхиња Ђокић

КОЛИНА

Бојана Бамбић

Госпођа прва виолина

 

Гђа-Гдин друга виолина

 

Господин виола

 

Гђа-Гдин виолончело

 

Господин обоа

 

Госпођа клавир

Невена Живковић

Диригент: Стефан Зекић                                                                            

 

ДОН ЂОВАНИ, 25. април у 19,30 – МАДЛЕНИАНУМ

Дон Ђовани

Владимир Андрић

Комендаторе 

Александар Маневски

Дона Ана

Александра Петровић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Александра Стаменковић

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Софија Пижурица

Диригент: Дијана Цветковић              

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 4. мај у 19,30 

ФИГАРО

Драгутин Матић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Невена Матић

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Иван Томашев

БЕРТА

Светлана Ловчевић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                             

 

 

 

 

 

Прочитајте још вести