Опера Народног позоришта у Београду - поделе за мај

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 4. мај у 19,30 

ФИГАРО

Драгутин Матић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Невена Матић

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Иван Томашев

БЕРТА

Светлана Ловчевић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                            

 

ТРАВИЈАТА, 9. мај у  19,30

Виолета Валери 

Сања Керкез

Алфред Жермон 

Стеван Каранац

Жорж Жермон        

Вук Зекић

Флора  Бервоа 

Ивана Живадиновић

Анина  

Татјана Митић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Мирослав Марковски

Гастон

Игор Матвејев

Маркиз д’ Oбињи 

Александар Маневски

Ђузепе

Синиша Радин

Комисионарио

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Павловић                                                                             

 

КАРМЕН, 11. мај у 19,00

Кармен      

Александра Ангелов

Микаела

Александра Стаменковић

Дон Хозе   

Јанко Синадиновић

Ескамиљо   

Александар Стаматовић

Фраскита     

Иванка Раковић Крстоношић

Мерцедес

Жељка Здјелар

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Марко Пантелић

Зунига

Михаило Шљивић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                             

 

ЛУЧИЈА ОД ЛАМЕРМУРА 15. мај у 19,30

Енрико

Драгутин Матић

Лучија

Снежана Савичић Секулић

Едгардо

Дејан Максимовић

Артуро

Дарко Ђорђевић

Рајмондо

Ненад Јаковљевић

Алиса

Љубица Вранеш

Нормано

Игор Матвејев

  Диригент: Зорица Митев Војновић                                         

 

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА, 18. мај у 19,30

ГРОФ

Вук Зекић

СУЗАНА

Софија Пижурица

ГРОФИЦА

Александра Стаменковић

ФИГАРО

Небојша Бабић, к. г.

КЕРУБИН

Љубица Вранеш

МАРЦЕЛИНА

Татјана Митић

БАРТОЛО

Драгољуб Бајић

БАЗИЛИО

Дарко Ђорђевић

ДОН КУРЦИО

Синиша Радин

БАРБАРИНА

Марија Јелић

АНТОНИО

Павле Жарков

Диригент: Стефан Зекић                                                                                                

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 26. мај  у 18,00 Велика сцена

БАСТИЈЕН

Синиша Радин

БАСТИЈЕНА

Мина Глигорић

КОЛАС

Страхиња Ђокић

КОЛИНА

Бојана Бамбић

Госпођа прва виолина

 

Гђа-Гдин друга виолина

 

Господин виола

 

Гђа-Гдин виолончело

 

Господин обоа

 

Госпођа клавир

 

Диригент: Стефан Зекић                                                                            

 

ТОСКА 27. мај у 19,30  

ТОСКА

Ана Рупчић

КАВАРАДОСИ

Јанко Синадиновић

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

Предраг Глигорић

ТАМНИЧАР

Свето Кастратовић

ПАСТИР

Милица Лалошевић

Диригент: Дејан Савић                              

 

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА 31. април  у 18,00 Сцена „Раша Плаовић“

БАСТИЈЕН

Синиша Радин

БАСТИЈЕНА

Мина Глигорић

КОЛАС

Страхиња Ђокић

КОЛИНА

Бојана Бамбић

Госпођа прва виолина

 

Гђа-Гдин друга виолина

 

Господин виола

 

Гђа-Гдин виолончело

 

Господин обоа

 

Госпођа клавир

 

Диригент: Стефан Зекић                                                                            

Прочитајте још вести