ОПЕРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ - ПОДЕЛЕ ЗА МАРТ

КАРМЕН 1. март  у 19,00

Кармен      

Јадранка Јовановић

Микаела

Бинг Бинг Ванг, к. г.

Дон Хозе   

Ворен Мок, к. г.

Ескамиљо   

Александар Стаматовић

Фраскита     

Невена Матић

Мерцедес

Љубица Вранеш

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Павле Жарков

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Дејан Савић                                                               

 

БОЕМИ  4. март у 19,30

Родолфо

Душан Плазинић

Марсел

Васа Стајкић, к. г.

Шонар

Љубодраг Беговић

Колин

Вук Матић

Мими

Бинг Бинг Ванг, к. г.

Мизета

Иванка Раковић Крстоношић

Беноа

Михаило Шљивић

Алсиндор

Михаило Шљивић

Парпињол

Слободан Живковић

Цариник

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                     

 

МОЋ СУДБИНЕ 8. март у 19

Маркиз

Михаило Шљивић

Леонора

Ана Рупчић

Дон Карлос

Миодраг Д. Јовановић

Дон Алваро

Душан Плазинић

Прециозила

Александра Ангелов

Фра Мелитоне

Небојша Бабић, к. г.

Гвардијан

Ненад Јаковљевић

Собарица

Јована Белић

Алкаде

Страхиња Ђокић

Трабуко

Слободан Живковић

Хирург

Мирослав Марковски

Диригент: Дејан Савић                                                      

 

РИГОЛЕТО 11. март у 19,30

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић

Риголето

Драгутин Матић

Ђилда

Снежана Савичић Секулић

Монтероне

Стефан Зекић

Гроф Чепрано

Михаило Шљивић

Грофица Чепрано

Татјана Митић

Маруло

Павле Жарков

Борса

Игор Матвејев

Спарафучиле

Иван Томашев

Мадалена

Тамара Никезић

Ђована

Наташа Рашић

Паж

Јана Јовановић

Тамничар

Михаило Шљивић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                   

 

ПАЈАЦИ 15. март у 19

КАНИО       

Јанко Синадиновић

НЕДА          

Александра Стаменковић Гарсија

ТОНИО

Алекса Васић

СИЛВИО

Владимир Андрић

ПЕПЕ          

Дарко Ђорђевић

Сељаци

Г. Рабреновић, Р. Јовић

 Диригент: Лари Њуленд к. г.                                                    

 

АДРИЈАНА ЛЕКУВРЕР  18. март у 19.00

АДРИЈАНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

МАУРИЦИО

Душан Плазинић

ПРИНЧИПЕСА

Наташа Јовић Тривић

МИШОНЕ

Марко Калајановић

БУЈОН

Вук Матић

АБАТЕ

Игор Матвејев

ЖУВЕНО

Светлана Ловчевић

ДАНЖЕВИЛ

Наташа Рашић

ПОАСОН

Стеван Каранац

КИНО

Милош Ђуричић

Диригент: Ђорђе Павловић    

 

НАБУКО  22. март  у 19,30

НАБУКО                

Драгутин Матић

АБИГАИЛА          

Сања Керкез

ЗАКАРИЈА

Иван Томашев

ФЕНЕНА

Александра Ангелов

ИСМАИЛ              

Александар Дојковић

ПРВОСВЕШТЕНИК

Михаило Шљивић

АБДАЛО               

Данило Стошић

АНА                       

Татјана Митић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                       

 

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН 25. март у 19

Оњегин

Никола Мијаиловић к.г.

Татјана

Невена Павловић

Олга

Александра Ангелов

Ленски

Ненад Чича

Ларина

Наташа Рашић

Филипјевна

Дубравка Филиповић

Грјемин

Ненад Јаковљевић

Трике

Игор Матвејев

Ротни

Гаврило Рабреновић

Зарјецки

Ђорђе Томић

Диригент: Александар Којић, к. г.                                 

 

ОТЕЛО  29. март у  19,00

ОТЕЛО

Јанко Синадиновић

ДЕЗДЕМОНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

ЈАГО

Миодраг Д. Јовановић

ЕМИЛИЈА

Љубица Вранеш

КАСИО

Марко Живковић

РОДРИГО

Слободан Живковић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Павле Жарков

ГЛАСНИК

Предраг Глигорић

Диригент: Патрик Бернс, к. г.                                         

 

ТОСКА 1. април у 19,30

ТОСКА

Ана Рупчић

КАВАРАДОСИ

Душан Плазинић

СКАРПИЈА

Миодраг Д. Јовановић

ЦРКВЕЊАК

Михаило Шљивић

АНЂЕЛОТИ

Вук Матић

СПОЛЕТА

Дарко Ђорђевић

ШАРОНЕ

Предраг Глогорић

ТАМНИЧАР

Страхиња Ђокић

ПАСТИР

Јована Белић

Диригент: Лари Њуленд к. г.                                                 

 

Прочитајте још архивираних вести