Опера Народног позоришта у Београду - поделе за новембар

КАРМЕН, 3. новембар у 19,00

Кармен      

Драгана дел Монако

Микаела

Александра Стаменковић

Дон Хозе   

Дејан Максимовић

Ескамиљо   

Вук Зекић

Фраскита     

Невена Матић

Мерцедес

Жељка Здјелар

Ремендадо

Дарко Ђорђевић

Данкаиро

Марко Пантелић

Моралес

Мирослав Марковски

Зунига

Вук Матић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                       

 

ТРАВИЈАТА  7. новембар у  19,30

Виолета Валери 

Габријела Убавић, к. г.

Алфред Жермон 

Душан Плазинић

Жорж Жермон        

Миодраг Д. Јовановић

Флора  Бервоа 

Дубравка Филиповић

Анина  

Татјана Митић

Доктор Гренвил 

Свето Кастратовић

Барон Дуфол 

Мирослав Марковски

Гастон

Слободан Живковић

Маркиз д’ Oбињи 

Александар Маневски

Ђузепе

Синиша Радин

Комисионарио

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Павловић                                                                                   

 

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН, 10. новембар у 19,30 

ФИГАРО

Владимир Андрић

АЛМАВИВА

Љубомир Поповић

РОЗИНА

Невена Матић

ДОН БАРТОЛО

Небојша Бабић, к. г.

ДОН БАЗИЛИО

Ненад Јаковљевић

БЕРТА

Светлана Ловчевић

ФЈОРЕЛО

Павле Жарков

ОФИЦИР

Предраг Глигорић

Диригент: Ђорђе Станковић                                                                                 

 

ДОН ЂОВАНИ, 14. новембар у 19,30 – МАДЛЕНИАНУМ

Дон Ђовани

Владимир Андрић

Комендаторе 

Александар Маневски

Дона Ана

Снежана Савичић Секулић

Дон Отавио

Марко Живковић

Дона Елвира

Александра Стаменковић

Лепорело

Драгољуб Бајић

Мазето

Марко Пантелић

Церлина

Софија Пижурица

Диригент: Дијана Цветковић          

 

ТРУБАДУР 17. новембар у 19,30

ЛЕОНОРА            

Јасмина Трумбеташ Петровић

МАНРИКО               

Јанко Синадиновић

ГРОФ ЛУНА               

Љубодраг Беговић

АЦУЧЕНА 

Јелена Влаховић

ФЕРАНДО                 

Ненад Јаковљевић

ИНЕС

Марија Јелић

РУИЗ

Дарко Ђорђевић

ГЛАСНИК

Синиша Радин

СТАРИ ЦИГАНИН

Предраг Глигорић

Диригент: Дејан Савић                                                                                              

 

КАВАЛЕРИЈА РУСТИКАНА, 21. новембар у 19,30

САНТУЦА             

Ана Рупчић

ТУРИДУ                

Александар Дојковић

АЛФИО                 

Миодраг Д. Јовановић

МАМА ЛУЧИЈА  

Дубравка Филиповић

ЛОЛА                   

Ивана Живадиновић

Диригент: Зорица Митев Војновић                                                                          

 

РИГОЛЕТО 28. новембар у 19,30

Војвода од Мантове

Дејан Максимовић 

Риголето

Драгутин Матић    

Ђилда

Снежана Савичић Секулић    

Монтероне

Александар Стаматовић    

Гроф Чепрано

Филип Вучић

Грофица Чепрано

Татјана Митић

Маруло

Павле Жарков

Борса

Синиша Радин

Спарафучиле

Свето Кастратовић

Мадалена

Тамара Никезић

Ђована

Биљана Јовановић

Паж

Катарина Чолаковић

Тамничар

Филип Вучић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                               

 

ПЕПЕЉУГА  1. децембар у 19,30

ДОН РАМИРО

Марко Живковић

ДАНДИНИ

Марко Пантелић

ДОН МАЊИФИКО

Небојша Бабић, к. г.

КЛОРИНДА

Иванка Раковић Крстоношић

ТИЗБЕ

Ивана Живадиновић

АНГЕЛИНА

Љубица Вранеш

АЛИДОРО

Свето Кастратовић

Диригент: Ана Зорана Брајовић                                                                     

 

ОТЕЛО  8. децембар у 19,00

ОТЕЛО

Јанко Синадиновић

ДЕЗДЕМОНА

Јасмина Трумбеташ Петровић

ЈАГО

Миодраг Д. Јовановић

ЕМИЛИЈА

Светлана Ловчевић

КАСИО

Марко Живковић

РОДРИГО

Слободан Живковић

ЛОДОВИКО

Свето Кастратовић

МОНТАНО

Љубодраг Беговић

ГЛАСНИК

Предраг Глигорић

Диригент: Јакопо Сипари ди Пескасероли, к. г.                                                

 

Прочитајте још вести