2019

01. фебруар

02. фебруар

ХАСАНАГИНИЦА

драма Љубомира Симовића са изузетном радошћу најављујемо господина глумца Петра Божовића у овој представи

03. фебруар

04. фебруар

ИЗБИРАЧИЦА

драма Косте Трифковића, испит II године глуме Факултета савремених уметности

05. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

балет П. И. Чајковског гостује Денис Недак, првак Националне опере, Кијев

06. фебруар

07. фебруар

08. фебруар

ДОБРИ ЧОВЕК

Бранислав Нушић, по тексту дневника, гостује Театар „Балкан нови покрет“

09. фебруар

НАБУКО

опера Ђузепа Вердија гостују диригент Борислав Иванов, баритон Крум Галабов, сопран Димитринка Рајчева и тенор Борис Луков, Бугарска

10. фебруар

11. фебруар

12. фебруар

13. фебруар

ОТВОРЕНА ВЕЗА - СКОРО ПА ПРЕВИШЕ

по тексту Дариа Фоа и Франка Раме, гостује Италијански институт за културу

14. фебруар

17. фебруар

БУЂЕЊЕ

савремени плес, гостује Гуангдонг певачки и плесни театар, Кина

18. фебруар

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

драма Б. М. Михиза, гостује Народно позориште Приштина

19. фебруар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

20. фебруар

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

21. фебруар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

22. фебруар

23. фебруар

БОЕМИ

опера Ђакома Пучинија гостују диригент Ејуб Гулијев и сопран Афаг Абасова, Азербејџан

24. фебруар

25. фебруар

26. фебруар

27. фебруар

ТРУБАДУР

опера Ђузепа Вердија гостују диригент Ејуб Гулијев и сопран Афаг Абасова, Азербејџан

28. фебруар

01. март

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

02. март

03. март

AVALA EXPRESS 20

представа аутора Петра Милошевића, Чеха Тамаша и Гезе Беремењија, гостује Српско позориште Мађарска

04. март

05. март

ДОБРИ ЧОВЕК

Бранислав Нушић, по тексту дневника, Театар „Балкан нови покрет“

06. март

07. март

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

08. март

09. март

ДОСТОЈАНСТВО ФЛАУТЕ

концерт поводом 40 година уметничког рада Братислава Ђурића

03. jануар

04. jануар

05. jануар

08. jануар

09. jануар

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

10. jануар

11. jануар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

12. jануар

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

13. jануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

гостује виолиниста Илија Маринковић

14. jануар

КОНЦЕРТ САБОРНЕ ЦРКВЕ

 

15. jануар

16. jануар

17. jануар

ЦАРСТВО МРАКА

драма Лава Н. Толстоја

18. jануар

19. jануар

АИДА

опера Ђузепа Вердија гостује мецосопран Сања Анастасиа, Немачка

20. jануар

ДОБРИ ЧОВЕК, по тексту дневника Бранислава Нушића

гостује Театар „Балкан нови покрет“

21. jануар

22. jануар

23. jануар

ТОСКА

опера Ђакома Пучинија гостује баритон Крум Галабов, Бугарска

24. jануар

25. jануар

26. jануар

27. jануар

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

 

28. jануар

КРУНИСАЊЕ ПОПЕЈЕ

опера Клаудија Монтевердија, у оквиру међународног фестивала Rossi Fest

29. jануар

30. jануар

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића У СЛАВУ НУШИЋА - 81 ГОДИНА ОД СМРТИ ГОСПОДИНА БРАНИСЛАВА НУШИЋА

31. jануар

01. фебруар

02. фебруар

ХАСАНАГИНИЦА

драма Љубомира Симовића са изузетном радошћу најављујемо господина глумца Петра Божовића у овој представи

03. фебруар

04. фебруар

ИЗБИРАЧИЦА

драма Косте Трифковића, испит II године глуме Факултета савремених уметности

05. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

балет П. И. Чајковског гостује Денис Недак, првак Националне опере, Кијев

06. фебруар

07. фебруар

08. фебруар

ДОБРИ ЧОВЕК

Бранислав Нушић, по тексту дневника, гостује Театар „Балкан нови покрет“

09. фебруар

НАБУКО

опера Ђузепа Вердија гостују диригент Борислав Иванов, баритон Крум Галабов, сопран Димитринка Рајчева и тенор Борис Луков, Бугарска

10. фебруар

11. фебруар

12. фебруар

13. фебруар

ОТВОРЕНА ВЕЗА - СКОРО ПА ПРЕВИШЕ

по тексту Дариа Фоа и Франка Раме, гостује Италијански институт за културу

14. фебруар

17. фебруар

БУЂЕЊЕ

савремени плес, гостује Гуангдонг певачки и плесни театар, Кина

18. фебруар

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

драма Б. М. Михиза, гостује Народно позориште Приштина

19. фебруар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

20. фебруар

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

21. фебруар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

22. фебруар

23. фебруар

БОЕМИ

опера Ђакома Пучинија гостују диригент Ејуб Гулијев и сопран Афаг Абасова, Азербејџан

24. фебруар

25. фебруар

26. фебруар

27. фебруар

ТРУБАДУР

опера Ђузепа Вердија гостују диригент Ејуб Гулијев и сопран Афаг Абасова, Азербејџан

28. фебруар

01. март

ВЕЛИКА ДРАМА

драма Синише Ковачевића

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

02. март

ЦАРСТВО МРАКА

драма Лава Н. Толстоја

03. март

ЧУДО У ШАРГАНУ

драма Љубомира Симовића

AVALA EXPRESS 20

представа аутора Петра Милошевића, Чеха Тамаша и Гезе Беремењија, гостује Српско позориште Мађарска

04. март

ИВАНОВ

драма А. П. Чехова

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

комедија Жана Ануја

05. март

БАЈАДЕРА

балет Лудвига Минкуса

ДОБРИ ЧОВЕК

Бранислав Нушић, по тексту дневника, Театар „Балкан нови покрет“

2018

01. децембар

ЖЕНИДБА

драма Николаја В. Гогоља, гостује Народно позориште, Приштина

02. децембар

03. децембар

04. децембар

05. децембар

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА

у организацији Модне агенције „Фабрика“

06. децембар

ДЕЦЕМБАРСКИ КОНЦЕРТ

полазника Оперског студија „Борислав Поповић“

07. децембар

СОЛУНЦИ ГОВОРЕ

ПОВОДОМ 30 ГОДИНА ОД ПРВОГ ИЗВОЂЕЊА, драма Антонија Ђурића, сарадња Народног позоришта у Београду и Академије уметности, Београд

08. децембар

ОТЕЛО

опера Ђузепа Вердија гостује диригент Јакопо Сипари ди Пескасероли

ФЕСТИВАЛ МЛАДИХ ТАЛЕНАТА

у организацији Фондације за младе таленте града Београда

09. децембар

ФЕСТИВАЛ МЛАДИХ ТАЛЕНАТА

у организацији Фондације за младе таленте града Београда

10. децембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ВИТЕЗ ПОЗИВА“

 

11. децембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ АНСАМБЛА НАРОДНИХ ИГАРА И ПЕСАМА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ „ВЕНАЦ“

 

12. децембар

ЗЕМЉА КОШАРКЕ - ПЕТ КОРАКА ДО СТО

свечана академија поводом 95 година кошарке у Србији - 70 година КСС

13. децембар

ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА

балет на кореографију Р. Поклитару, НАЦИОНАЛНИ ДАН УКРАЈИНЕ

14. децембар

15. децембар

КАРМЕН

опера Жоржа Бизеа гостују Викена Каменица, Рениса Лацка, Армалдо Клогјери и Арманд Ликај, чланови Националне опере и балета из Тиране

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

16. децембар

ЖЕНИДБА

комедија Николаја Васиљевича Гогоља

17. децембар

18. децембар

20. децембар

21. децембар

22. децембар

ДОБРИ ЧОВЕК

по тексту дневника Б. Нушића, гостује Театар „Балкан нови покрет“

23. децембар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

24. децембар

25. децембар

26. децембар

ТОСКА

опера Ђакома Пучинија Сања Керкез први пут у насловној улози

НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ

полазника Оперског студија „Борислав Поповића“

27. децембар

28. децембар

ДЕРВИШ И СМРТ

Б. М. Михиз / Е. Савин, по роману Меше Селимовића ДЕСЕТОГОДИШЊИЦА ПРЕМИЈЕРНОГ ИЗВОЂЕЊА

29. децембар

03. jануар

04. jануар

05. jануар

08. jануар

09. jануар

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

10. jануар

11. jануар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

12. jануар

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

13. jануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

гостује виолиниста Илија Маринковић

01. новембар

02. новембар

03. новембар

СУПЕРХЕРОЈИ НА ПУТУ

HYUNDAI СРБИЈА, кампања за повећање безбедности деце у саобраћају

04. новембар

ЈА ПОСТОЈИМ

концерт у оквиру фестивала Бунт, гостује трупа Марк Синан са Симфонијским оркестром из Дрездена и оркестром „Без граница“

05. новембар

06. новембар

07. новембар

08. новембар

МЕМОРИЈАЛНИ КОНЦЕРТ

поводом Међународног дана борбе против фашизма и антисемитизма, у организацији Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања

09. новембар

10. новембар

13. новембар

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

поводом 50 година рада Факултета политичких наука

14. новембар

ЏАСТ МЕРИД

по тексту Дуње Петровић, гостује Књажевско-српски театар из Крагујевца

15. новембар

ОМАЖ МУСОРГСКОМ

концерт Наташе Јовић Тривић

16. новембар

17. новембар

18. новембар

19. новембар

20. новембар

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

21. новембар

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

22. новембар

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

ПОВОДОМ ЈУБИЛЕЈА 150 ГОДИНА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

23. новембар

ВРТЕШКА

Шаркади/Фабри/Надаши/Винце, гостује Народно позориште у Будимпешти

24. новембар

БАНК БАН

Јожеф Катона, гостује Народно позориште у Будимпешти

25. новембар

26. новембар

ДОБРИ ЧОВЕК

по тексту дневника Бранислава Нушића, гостује Татар „Балкан нови покрет“

27. новембар

ОТВОРЕНА ВЕЗА - СКОРО ПА ПРЕВИШЕ

по тексту Дариа Фоа и Франка Раме, гостује Италијански институт за културу

28. новембар

29. новембар

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

поводом обележавања 100 година од пробоја Солунског фронта, у организацији Интернационалне полицијске асоцијације (IPA) Србије

30. новембар

01. децембар

ЖЕНИДБА

драма Николаја В. Гогоља, гостује Народно позориште, Приштина

02. децембар

03. децембар

04. децембар

05. децембар

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА

у организацији Модне агенције „Фабрика“

06. децембар

ДЕЦЕМБАРСКИ КОНЦЕРТ

полазника Оперског студија „Борислав Поповић“

07. децембар

СОЛУНЦИ ГОВОРЕ

ПОВОДОМ 30 ГОДИНА ОД ПРВОГ ИЗВОЂЕЊА, драма Антонија Ђурића, сарадња Народног позоришта у Београду и Академије уметности, Београд

08. децембар

ОТЕЛО

опера Ђузепа Вердија гостује диригент Јакопо Сипари ди Пескасероли

ФЕСТИВАЛ МЛАДИХ ТАЛЕНАТА

у организацији Фондације за младе таленте града Београда

01. октобар

02. октобар

03. октобар

04. октобар

ВОЗЉУБЉЕНИ УЧЕНИЦИ

свечани програм у организацији задужбине „Доситеј Обрадовић“

05. октобар

06. октобар

ЖЕНИДБА

комедија Николаја Васиљевича Гогоља

07. октобар

08. октобар

КАРМЕН

опера Жоржа Бизеа ПРЕДСТАВА ЋЕ БИТИ ИЗВЕДЕНА НА СЦЕНИ ОПЕРЕ И ТЕАТРА МАДЛЕНИАНУМ (карте у продаји на благајни МАДЛЕНИАНУМА)

09. октобар

10. октобар

11. октобар

12. октобар

XXII ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА

Селекција финалиста (улаз слободан)

13. октобар

XXII ФЕСТИВАЛ КОРЕОГРАФСКИХ МИНИЈАТУРА

Финале такмичарског програма

14. октобар

15. октобар

16. октобар

17. октобар

18. октобар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

19. октобар

ТРАВИЈАТА

опера Ђузепа Вердија ПРЕДСТАВА ЋЕ БИТИ ИЗВЕДЕНА НА СЦЕНИ ОПЕРЕ И ТЕАТРА МАДЛЕНИАНУМ (карте у продаји на благајни МАДЛЕНИАНУМА)

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

20. октобар

НАШИ ДАНИ

драма Жељка Стјепановића, гостује Народно позориште Републике Српске

21. октобар

22. октобар

23. октобар

24. октобар

ДОН КИХОТ

балет Лудвига Минкуса ПРЕДСТАВА ЋЕ БИТИ ИЗВЕДЕНА НА СЦЕНИ ОПЕРЕ И ТЕАТРА МАДЛЕНИАНУМ (карте у продаји на благајни МАДЛЕНИАНУМА)

25. октобар

26. октобар

27. октобар

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА

опера В.А. Моцарта ПРЕДСТАВА ЋЕ БИТИ ИЗВЕДЕНА НА СЦЕНИ ОПЕРЕ И ТЕАТРА МАДЛЕНИАНУМ (карте у продаји на благајни МАДЛЕНИАНУМА)

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

28. октобар

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ

балет по мотивима романа Милорада Павића ПРЕДСТАВА ЋЕ БИТИ ИЗВЕДЕНА НА СЦЕНИ ОПЕРЕ И ТЕАТРА МАДЛЕНИАНУМ (карте у продаји на благајни МАДЛЕНИАНУМА)

29. октобар

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН

опера Ђоакина Росинија ПРЕДСТАВА ЋЕ БИТИ ИЗВЕДЕНА НА СЦЕНИ ОПЕРЕ И ТЕАТРА МАДЛЕНИАНУМ (карте у продаји на благајни МАДЛЕНИАНУМА)

30. октобар

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

31. октобар

НАЦИОНАЛНИ ДАН РЕПУБЛИКЕ КОРЕЈЕ

 

01. новембар

01. јун

ПЕПЕЉУГА

опера Ђоакина Росинија гостује Драгана Поповић, мецосопран (у улози Ангелине)

02. јун

03. јун

04. јун

05. јун

БАЛЕТ И МОДА

 

06. јун

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

07. јун

08. јун

09. јун

10. јун

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

11. јун

КАМЕРНИ ОРКЕСТАР „СИМФОНИЈЕТА БЕОГРАД“

концерт поводом 30 година рада

12. јун

ЛУЧИЈА ОД ЛАМЕРМУРА

опера Гаетана Доницетија ПОВОДОМ НАЦИОНАЛНОГ ДАНА СУВЕРЕНОГ МАЛТЕШКОГ РЕДА. гостују Клер Кулен, сопран (у улози Лучије) и Алберто Газале, баритон (у улози Енрика)

13. јун

ЈА, ЂОАКИНО РОСИНИ

из циклуса „ВЕЛИКАНИ БЕЛКАНТА“, концерт поводом 150. година од смрти композиторау, у организацији „Ars Creativa“

14. јун

15. јун

ЉУБИНКО И ДЕСАНКА

комедија Александра Поповића, гостује Факултет савремених уметности

16. јун

17. јун

МЕЂУНАРОДНИ ФЕСТИВАЛ МУЗИКЕ И ИГРЕ „АМАДЕУС“

концерт лауреата

18. јун

19. јун

20. јун

21. јун

22. јун

23. јун

ВРАПЧИЋ

драма Наташе Илић, гостује Пулс театар, Лазаревац

24. јун

РУЖА СА ДВА МИРИСА

комедија Емилија Карбаљида, гостује Факултет савремених уметности

25. јун

26. јун

ДА БАР НИСАМ ЖЕНСКО

по тексту Нине Џувер, гостује организација МОТО

27. јун

ЈЕСЕЊА СОНАТА

драма Ингмара Бергмана, гостује Факултет савремених уметности

28. јун

СУНЧАНА ЛИНИЈА

драма Ивана Вирипајева, гостује Факултет савремених уметности

29. јун

КАД НЕКО ЗАЗВОНИ

драма А. П. Антоана, гостује Факултет савремених уметности

30. јун

БЕЗ ПОГОВОРА

драма Харолда Пинтера, гостује Факултет савремених уметности

09. јул

СВЕТСКИ КОНГРЕС МЕЂУНАРОДНЕ ФЕДЕРАЦИЈЕ ЗА ПОЗОРИШНА ИСТРАЖИВАЊА 2018.

 

27. јул

ПЛАВИ СЛОН

гостује САВРЕМЕНА ПЛЕСНА ТРУПА ОПЕРСКЕ КУЋЕ ИЗ КАИРА

03. мај

04. мај

05. мај

БОЕМИ

опера Ђакома Пучинија Снежана Савичић Секулић, сопран (први пут у улози Мими)

06. мај

МАЛОГРАЂАНСКА СВАДБА

драма Бертолда Брехта, гостује позориште „Стеван Сремац" Црвенка

07. мај

08. мај

ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ЖИГ"

аутора Драгана Гаге Поповића

09. мај

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ

у организацији Одбора за неговање традиција ослободилачких ратова Србије

МИГРАНТИ ЖЕЛЕ БАТАЈНИЦУ

дипломска представа Марка Јовичића, по мотивима И. Хоровица, гостује ФДУ

10. мај

КОНЦЕРТ ПОСВЕЋЕН АЗЕРБЕЈЏАНСКО-СРПСКОМ ПРИЈАТЕЉСТВУ И СТОГОДИШЊИЦИ ДЕМОКРАТСКЕ РЕПУБЛИКЕ АЗЕРБЕЈЏАН

 

КОНЦЕРТ ХОРА COLLEGIUM VOCALE BERN

под покровитељством Амбасаде Швајцарске у Београду

11. мај

12. мај

МОЋ СУДБИНЕ

опера Ђузепа Вердија гостују диригент Јакопо Сипари ди Пескакероли и сопран Марија Папајоану (у улози Леоноре)

13. мај

14. мај

15. мај

ДОДЕЛА ЗЛАТНЕ ЗНАЧКЕ

у организацији КПЗС и Министарства спољних послова Републике Србије

СЦЕНСКО-МУЗИЧКА ПОЕМА У СЛАВУ ЖЕНСКОГ СРЦА

посвећено Десанки Максимовић и Јелени Јовановић Жигон

16. мај

ТРАВИЈАТА

опера Ђузепа Вердија гостује сопран Евгенија Јеремић (у улози Виолете); Драгутин Матић, баритон (први пут у улози Жермона); први пут диригује Стефан Зекић

17. мај

18. мај

19. мај

20. мај

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЖАНКА СТОКИЋ"

 

21. мај

22. мај

23. мај

ТРУБАДУР

опера Ђузепа Вердија Љубодраг Беговић, баритон (први пут у улози Грофа Луне)

24. мај

ВИКТОР ИЛИ ДЕЦА НА ВЛАСТИ

црна комедија Рожеа Витрака, гостује Народно позориште Стерија, Вршац

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић ПРЕТПРЕМИЈЕРА

25. мај

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић ПРЕМИЈЕРА

26. мај

АИДА

опера Ђузепа Вердија Јелена Радовановић, сопран (први пут у улози Аиде); Александра Ангелов, мецосопран (први пут у улози Амнерис)

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

27. мај

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

28. мај

29. мај

30. мај

31. мај

01. јун

ПЕПЕЉУГА

опера Ђоакина Росинија гостује Драгана Поповић, мецосопран (у улози Ангелине)

02. јун

01. април

02. април

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића, гостује Народно позориште Суботица

03. април

ЧЕХОВ ЈЕ ТОЛСТОЈУ РЕКАО ЗБОГОМ

драма Мира Гаврана, у продукцији „YUGOART-a"

04. април

КАРМЕН

опера Жоржа Бизеа Вук Зекић, баритон (први пут у улози Ескамиља)

05. април

10. април

КОНЦЕРТ

поводом обележавања Светског дана борбе против Паркинсонове болести

11. април

КАД БИ СОМБОР БИО ХОЛИВУД

ауторски пројекат Кокана Младеновића инспирисан драмом Радослава Златана Дорића, гостује Народно позориште Сомбор

12. април

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић"

13. април

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

14. април

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ

опера Ђакома Пучинија гостују диригент Александар Којић и сопран Свитлана Декар (у улози Ћо Ћо Сан)

15. април

16. април

17. април

18. април

19. април

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

У организацији Културно просветне заједнице Београда

20. април

21. април

22. април

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ

мјузикл за децу Дечјег културног центра, Београд

МИГРАНТИ ЖЕЛЕ БАТАЈНИЦУ

дипломска представа Марка Јовичића, по мотивима И. Хоровица, гостује ФДУ

23. април

24. април

25. април

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

драма Б. М. Михиза, гостује Народно позориште из Приштине

26. април

АЗБУКА ЉУБАВИ

концерт у организацији Амбасаде Грчке у Београду

27. април

28. април

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

29. април

30. април

БАЛ ПОД МАСКАМА

опера Ђузепа Вердија гостује Никола Мијаиловић, баритон (први пут у улози Рената)

03. мај

04. мај

05. мај

БОЕМИ

опера Ђакома Пучинија Снежана Савичић Секулић, сопран (први пут у улози Мими)

06. мај

МАЛОГРАЂАНСКА СВАДБА

драма Бертолда Брехта, гостује позориште „Стеван Сремац" Црвенка

01. март

02. март

ЗИД, ЈЕЗЕРО

драма Душана Јовановића, гостује Словенско народно гледалишче из Љубљане

03. март

КОНЦЕРТ ПОВОДОМ 50 ГОДИНА УМЕТНИЧКОГ И 25 ГОДИНА ПЕДАГОШКОГ РАДА ПРОФЕСОРКЕ РАДМИЛЕ СМИЉАНИЋ

 

04. март

ОНИ

Ђорђе Макаревић, ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

05. март

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

06. март

07. март

ОТЕЛО

опера Ђузепа Вердија гостује Зураб Зурабишвили, тенор

08. март

09. март

10. март

СЕСТРА АНЂЕЛИКА / ЂАНИ СКИКИ

опере Ђакома Пучинија

11. март

SHOWCASE

гостује Институт за уметничку игру

12. март

13. март

СВЕЧАНИ МАРТОВСКИ КОНЦЕРТ ИНТЕРНАЦИОНАЛНЕ ПОЛИЦИЈСКЕ АСОЦИЈАЦИЈЕ СРБИЈЕ

 

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

14. март

15. март

16. март

АИДА

опера Ђузепа Вердија гостују: диригент Борислав Иванов; Димитринка Рајчева, сопран (у улози Аиде); Даниела Ђакова, мецосопран (у улози Амнерис); Валериј Георгиев, тенор (у улози Радамеса)

17. март

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

поводом обележавања годишњице погрома на Косову и Метохији

18. март

ЛИФТ: СЛОБОДАН ШОУ

драма Јелене Богавац, гостује Народно позориште из Приштине

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

19. март

ЖЕНИДБА И УДАДБА

комедија Јована Стерије Поповића, гостује Крушевачко позориште

20. март

21. март

22. март

МОЈА ОДИСЕЈА

ауторски концерт Војкана Борисављевића

23. март

ОВДЕ ЈЕ ЛЕПО - СЕЧЕМ ДРВО ЈЕДЕМ ПАСУЉ

аутор текста Филип Грујић, ФИСТ продукција

24. март

25. март

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ

мјузикл за децу Дечјег културног центра, Београд

26. март

27. март

28. март

ТРУБАДУР

опера Ђузепа Вердија гостују Елена Мошук, сопран (у улози Леоноре) и Флорин Естефан, баритон (у улози грофа Луне)

29. март

ВАСКРШЊИ КОНЦЕРТ ЈАНЕ И БОГДАНА ДУГАЛИЋА

 

30. март

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „МЕША СЕЛИМОВИЋ"

 

31. март

01. април

02. април

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића, гостује Народно позориште Суботица

03. април

ЧЕХОВ ЈЕ ТОЛСТОЈУ РЕКАО ЗБОГОМ

драма Мира Гаврана, у продукцији „YUGOART-a"

04. април

КАРМЕН

опера Жоржа Бизеа Вук Зекић, баритон (први пут у улози Ескамиља)

05. април

01. фебруар

02. фебруар

03. фебруар

04. фебруар

05. фебруар

РАЗВОЈНИ ПУТ БОРЕ ШНАЈДЕРА

драма Александра Поповића / гостује Народно позориште из Приштине

06. фебруар

07. фебруар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

oпера П. И. Чајковског гостују Анастасија Холц, сопран (у улози Татјане), диригент Александар Којић

08. фебруар

09. фебруар

10. фебруар

АИДА

опера Ђузепа Вердија гостује Јакопо Сипари ди Пескасероли, диригент

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

11. фебруар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

12. фебруар

13. фебруар

ЧАС АНАТОМИЈЕ

ауторски пројекат Андраша Урбана, гостује Српско народно позориште из Новог Сада

ЈАВНИ ЧАС ОПЕРСКОГ СТУДИЈА „БОРИСЛАВ ПОПОВИЋ"

са гостимa

14. фебруар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ИЗВИИСКРА ЊЕГОШЕВА"

у организацији Епархије будимљанско-никшићке и Компаније „Мона"

17. фебруар

18. фебруар

19. фебруар

20. фебруар

21. фебруар

ЖЕНИДБА

комедија Николаја Васиљевича Гогоља

22. фебруар

23. фебруар

24. фебруар

25. фебруар

У ЧИЈЕ ИМЕ

драма Александра Михаиловића, гостује Народно позориште у Нишу

26. фебруар

27. фебруар

28. фебруар

01. март

02. март

ЗИД, ЈЕЗЕРО

драма Душана Јовановића, гостује Словенско народно гледалишче из Љубљане

03. март

КОНЦЕРТ ПОВОДОМ 50 ГОДИНА УМЕТНИЧКОГ И 25 ГОДИНА ПЕДАГОШКОГ РАДА ПРОФЕСОРКЕ РАДМИЛЕ СМИЉАНИЋ

 

04. март

ОНИ

Ђорђе Макаревић, ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

05. март

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

06. март

07. март

ОТЕЛО

опера Ђузепа Вердија гостује Зураб Зурабишвили, тенор

03. jануар

04. jануар

05. jануар

08. jануар

09. jануар

10. jануар

11. jануар

12. jануар

13. jануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

14. jануар

КОНЦЕРТ САБОРНЕ ЦРКВЕ

 

НОВОГОДИШЊЕ ПУСТОЛОВИНЕ

у извођењу чланова Балета Народног позоришта

15. jануар

16. jануар

17. jануар

МАТА ХАРИ

драма Иде Јовић, гостује Шабачко позориште

18. jануар

19. jануар

20. jануар

FEN MO

Кинески класичан плес, гостује Пекиншка плесна академија

21. jануар

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ

мјузикл за децу, Дечији културни центар Београд

МЕСТО ПРЕДГОВОРА

по мотивима Саве Шумановића, ауторски рад Михајла Јовановића

22. jануар

23. jануар

НОЋНИ ЖИВОТ

по тексту Ивана Видића, гостује Загребачко казалиште младих

24. jануар

25. jануар

26. jануар

27. jануар

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

 

28. jануар

КОНЦЕРТ ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА СВЕТСКОГ ДАНА СЕЋАЊА НА ЖРТВЕ ХОЛОКАУСТА

 

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

29. jануар

30. jануар

31. jануар

01. фебруар

02. фебруар

03. фебруар

04. фебруар

05. фебруар

РАЗВОЈНИ ПУТ БОРЕ ШНАЈДЕРА

драма Александра Поповића / гостује Народно позориште из Приштине

06. фебруар

07. фебруар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

oпера П. И. Чајковског гостују Анастасија Холц, сопран (у улози Татјане), диригент Александар Којић

2017

01. децембар

02. децембар

03. децембар

04. децембар

МАЕСТРО

драма Миливоја Млађеновића, гостује Народно позориште Сомбор

05. децембар

06. децембар

07. децембар

08. децембар

09. децембар

10. децембар

11. децембар

12. децембар

ЗРЕЊАНИН

драма Игора Штикса, гостује Народно позориште „Тоша Јовановић”,Зрењанин

ЗЛИ ДУСИ

Т.М.Ригонат, по роману Ф.М.Достојевског

13. децембар

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића комедија Бранислава Нушића

14. децембар

15. децембар

16. децембар

17. децембар

18. децембар

20. децембар

ЧОВЕК СА ЦВЕТОМ У УСТИМА

драма Л.Пирандела, у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и асоцијацијом „Ponte tra culture”

21. децембар

22. децембар

ЧОВЕК СА ЦВЕТОМ У УСТИМА

драма Л.Пирандела, у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и асоцијацијом „Ponte tra culture”

23. децембар

24. децембар

САРА

по мотивима драме „Сара или Крик јастога” Џ.Марела, гостује Шабачко позориште

25. децембар

26. децембар

27. децембар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

28. децембар

29. децембар

30. децембар

01. новембар

02. новембар

03. новембар

04. новембар

05. новембар

06. новембар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

07. новембар

08. новембар

09. новембар

10. новембар

12. новембар

13. новембар

14. новембар

РЕВИЗОР

драма Н.В. Гогоља, гостује Народно позориште Приштина

15. новембар

16. новембар