2018

03. мај

04. мај

05. мај

БОЕМИ

опера Ђакома Пучинија Снежана Савичић Секулић, сопран (први пут у улози Мими)

06. мај

МАЛОГРАЂАНСКА СВАДБА

драма Бертолда Брехта, гостује позориште „Стеван Сремац" Црвенка

07. мај

08. мај

ПРОМОЦИЈА РОМАНА „ЖИГ"

аутора Драгана Гаге Поповића

09. мај

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ

у организацији Одбора за неговање традиција ослободилачких ратова Србије

МИГРАНТИ ЖЕЛЕ БАТАЈНИЦУ

дипломска представа Марка Јовичића, по мотивима И. Хоровица, гостује ФДУ

10. мај

КОНЦЕРТ ПОСВЕЋЕН АЗЕРБЕЈЏАНСКО-СРПСКОМ ПРИЈАТЕЉСТВУ И СТОГОДИШЊИЦИ ДЕМОКРАТСКЕ РЕПУБЛИКЕ АЗЕРБЕЈЏАН

 

КОНЦЕРТ ХОРА COLLEGIUM VOCALE BERN

под покровитељством Амбасаде Швајцарске у Београду

11. мај

12. мај

МОЋ СУДБИНЕ

опера Ђузепа Вердија гостују диригент Јакопо Сипари ди Пескакероли и сопран Марија Папајоану (у улози Леоноре)

13. мај

14. мај

15. мај

ДОДЕЛА ЗЛАТНЕ ЗНАЧКЕ

у организацији КПЗС и Министарства спољних послова Републике Србије

СЦЕНСКО-МУЗИЧКА ПОЕМА У СЛАВУ ЖЕНСКОГ СРЦА

посвећено Десанки Максимовић и Јелени Јовановић Жигон

16. мај

ТРАВИЈАТА

опера Ђузепа Вердија гостује сопран Евгенија Јеремић (у улози Виолете); Драгутин Матић, баритон (први пут у улози Жермона); први пут диригује Стефан Зекић

17. мај

18. мај

19. мај

20. мај

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЖАНКА СТОКИЋ"

 

21. мај

22. мај

23. мај

ТРУБАДУР

опера Ђузепа Вердија Љубодраг Беговић, баритон (први пут у улози Грофа Луне)

24. мај

ВИКТОР ИЛИ ДЕЦА НА ВЛАСТИ

црна комедија Рожеа Витрака, гостује Народно позориште Стерија, Вршац

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић ПРЕТПРЕМИЈЕРА

25. мај

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић ПРЕМИЈЕРА

26. мај

АИДА

опера Ђузепа Вердија Јелена Радовановић, сопран (први пут у улози Аиде); Александра Ангелов, мецосопран (први пут у улози Амнерис)

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

27. мај

БОЛИВУД

мјузикл по тексту Маје Пелевић на музику Ање Ђорђевић

28. мај

29. мај

30. мај

31. мај

01. јун

ПЕПЕЉУГА

опера Ђоакина Росинија гостује Драгана Поповић, мецосопран (у улози Ангелине)

02. јун

01. април

02. април

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића, гостује Народно позориште Суботица

03. април

ЧЕХОВ ЈЕ ТОЛСТОЈУ РЕКАО ЗБОГОМ

драма Мира Гаврана, у продукцији „YUGOART-a"

04. април

КАРМЕН

опера Жоржа Бизеа Вук Зекић, баритон (први пут у улози Ескамиља)

05. април

10. април

КОНЦЕРТ

поводом обележавања Светског дана борбе против Паркинсонове болести

11. април

КАД БИ СОМБОР БИО ХОЛИВУД

ауторски пројекат Кокана Младеновића инспирисан драмом Радослава Златана Дорића, гостује Народно позориште Сомбор

12. април

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић"

13. април

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

14. април

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ

опера Ђакома Пучинија гостују диригент Александар Којић и сопран Свитлана Декар (у улози Ћо Ћо Сан)

15. април

16. април

17. април

18. април

19. април

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

У организацији Културно просветне заједнице Београда

20. април

21. април

22. април

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ

мјузикл за децу Дечјег културног центра, Београд

МИГРАНТИ ЖЕЛЕ БАТАЈНИЦУ

дипломска представа Марка Јовичића, по мотивима И. Хоровица, гостује ФДУ

23. април

24. април

25. април

БАНОВИЋ СТРАХИЊА

драма Б. М. Михиза, гостује Народно позориште из Приштине

26. април

АЗБУКА ЉУБАВИ

концерт у организацији Амбасаде Грчке у Београду

27. април

28. април

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

29. април

30. април

БАЛ ПОД МАСКАМА

опера Ђузепа Вердија гостује Никола Мијаиловић, баритон (први пут у улози Рената)

03. мај

04. мај

05. мај

БОЕМИ

опера Ђакома Пучинија Снежана Савичић Секулић, сопран (први пут у улози Мими)

06. мај

МАЛОГРАЂАНСКА СВАДБА

драма Бертолда Брехта, гостује позориште „Стеван Сремац" Црвенка

01. март

02. март

ЗИД, ЈЕЗЕРО

драма Душана Јовановића, гостује Словенско народно гледалишче из Љубљане

03. март

КОНЦЕРТ ПОВОДОМ 50 ГОДИНА УМЕТНИЧКОГ И 25 ГОДИНА ПЕДАГОШКОГ РАДА ПРОФЕСОРКЕ РАДМИЛЕ СМИЉАНИЋ

 

04. март

ОНИ

Ђорђе Макаревић, ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

05. март

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

06. март

07. март

ОТЕЛО

опера Ђузепа Вердија гостује Зураб Зурабишвили, тенор

08. март

09. март

10. март

СЕСТРА АНЂЕЛИКА / ЂАНИ СКИКИ

опере Ђакома Пучинија

11. март

SHOWCASE

гостује Институт за уметничку игру

12. март

13. март

СВЕЧАНИ МАРТОВСКИ КОНЦЕРТ ИНТЕРНАЦИОНАЛНЕ ПОЛИЦИЈСКЕ АСОЦИЈАЦИЈЕ СРБИЈЕ

 

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

14. март

15. март

16. март

АИДА

опера Ђузепа Вердија гостују: диригент Борислав Иванов; Димитринка Рајчева, сопран (у улози Аиде); Даниела Ђакова, мецосопран (у улози Амнерис); Валериј Георгиев, тенор (у улози Радамеса)

17. март

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

поводом обележавања годишњице погрома на Косову и Метохији

18. март

ЛИФТ: СЛОБОДАН ШОУ

драма Јелене Богавац, гостује Народно позориште из Приштине

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

19. март

ЖЕНИДБА И УДАДБА

комедија Јована Стерије Поповића, гостује Крушевачко позориште

20. март

21. март

22. март

МОЈА ОДИСЕЈА

ауторски концерт Војкана Борисављевића

23. март

ОВДЕ ЈЕ ЛЕПО - СЕЧЕМ ДРВО ЈЕДЕМ ПАСУЉ

аутор текста Филип Грујић, ФИСТ продукција

24. март

25. март

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ

мјузикл за децу Дечјег културног центра, Београд

26. март

27. март

28. март

ТРУБАДУР

опера Ђузепа Вердија гостују Елена Мошук, сопран (у улози Леоноре) и Флорин Естефан, баритон (у улози грофа Луне)

29. март

ВАСКРШЊИ КОНЦЕРТ ЈАНЕ И БОГДАНА ДУГАЛИЋА

 

30. март

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „МЕША СЕЛИМОВИЋ"

 

31. март

01. април

02. април

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића, гостује Народно позориште Суботица

03. април

ЧЕХОВ ЈЕ ТОЛСТОЈУ РЕКАО ЗБОГОМ

драма Мира Гаврана, у продукцији „YUGOART-a"

04. април

КАРМЕН

опера Жоржа Бизеа Вук Зекић, баритон (први пут у улози Ескамиља)

05. април

01. фебруар

02. фебруар

03. фебруар

04. фебруар

05. фебруар

РАЗВОЈНИ ПУТ БОРЕ ШНАЈДЕРА

драма Александра Поповића / гостује Народно позориште из Приштине

06. фебруар

07. фебруар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

oпера П. И. Чајковског гостују Анастасија Холц, сопран (у улози Татјане), диригент Александар Којић

08. фебруар

09. фебруар

10. фебруар

АИДА

опера Ђузепа Вердија гостује Јакопо Сипари ди Пескасероли, диригент

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

11. фебруар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

12. фебруар

13. фебруар

ЧАС АНАТОМИЈЕ

ауторски пројекат Андраша Урбана, гостује Српско народно позориште из Новог Сада

ЈАВНИ ЧАС ОПЕРСКОГ СТУДИЈА „БОРИСЛАВ ПОПОВИЋ"

са гостимa

14. фебруар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ИЗВИИСКРА ЊЕГОШЕВА"

у организацији Епархије будимљанско-никшићке и Компаније „Мона"

17. фебруар

18. фебруар

19. фебруар

20. фебруар

21. фебруар

ЖЕНИДБА

комедија Николаја Васиљевича Гогоља

22. фебруар

23. фебруар

24. фебруар

25. фебруар

У ЧИЈЕ ИМЕ

драма Александра Михаиловића, гостује Народно позориште у Нишу

26. фебруар

27. фебруар

28. фебруар

01. март

02. март

ЗИД, ЈЕЗЕРО

драма Душана Јовановића, гостује Словенско народно гледалишче из Љубљане

03. март

КОНЦЕРТ ПОВОДОМ 50 ГОДИНА УМЕТНИЧКОГ И 25 ГОДИНА ПЕДАГОШКОГ РАДА ПРОФЕСОРКЕ РАДМИЛЕ СМИЉАНИЋ

 

04. март

ОНИ

Ђорђе Макаревић, ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

05. март

МАСЛАЧАК И РЕТАРД

драма Младена Поповића, гостује Академија уметности

06. март

07. март

ОТЕЛО

опера Ђузепа Вердија гостује Зураб Зурабишвили, тенор

03. jануар

04. jануар

05. jануар

08. jануар

09. jануар

10. jануар

11. jануар

12. jануар

13. jануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

ЗЛИ ДУСИ

Т. М. Ригонат, по роману Ф. М. Достојевског

14. jануар

КОНЦЕРТ САБОРНЕ ЦРКВЕ

 

НОВОГОДИШЊЕ ПУСТОЛОВИНЕ

у извођењу чланова Балета Народног позоришта

15. jануар

16. jануар

17. jануар

МАТА ХАРИ

драма Иде Јовић, гостује Шабачко позориште

18. jануар

19. jануар

20. jануар

FEN MO

Кинески класичан плес, гостује Пекиншка плесна академија

21. jануар

ТЕСЛА И БИТКА НА МАГНЕТНОМ ПОЉУ

мјузикл за децу, Дечији културни центар Београд

МЕСТО ПРЕДГОВОРА

по мотивима Саве Шумановића, ауторски рад Михајла Јовановића

22. jануар

23. jануар

НОЋНИ ЖИВОТ

по тексту Ивана Видића, гостује Загребачко казалиште младих

24. jануар

25. jануар

26. jануар

27. jануар

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

 

28. jануар

КОНЦЕРТ ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА СВЕТСКОГ ДАНА СЕЋАЊА НА ЖРТВЕ ХОЛОКАУСТА

 

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

29. jануар

30. jануар

31. jануар

01. фебруар

02. фебруар

03. фебруар

04. фебруар

05. фебруар

РАЗВОЈНИ ПУТ БОРЕ ШНАЈДЕРА

драма Александра Поповића / гостује Народно позориште из Приштине

06. фебруар

07. фебруар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

oпера П. И. Чајковског гостују Анастасија Холц, сопран (у улози Татјане), диригент Александар Којић

2017

01. децембар

02. децембар

03. децембар

04. децембар

МАЕСТРО

драма Миливоја Млађеновића, гостује Народно позориште Сомбор

05. децембар

06. децембар

07. децембар

08. децембар

09. децембар

10. децембар

11. децембар

12. децембар

ЗРЕЊАНИН

драма Игора Штикса, гостује Народно позориште „Тоша Јовановић”,Зрењанин

ЗЛИ ДУСИ

Т.М.Ригонат, по роману Ф.М.Достојевског

13. децембар

СУМЊИВО ЛИЦЕ

комедија Бранислава Нушића комедија Бранислава Нушића

14. децембар

15. децембар

16. децембар

17. децембар

18. децембар

20. децембар

ЧОВЕК СА ЦВЕТОМ У УСТИМА

драма Л.Пирандела, у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и асоцијацијом „Ponte tra culture”

21. децембар

22. децембар

ЧОВЕК СА ЦВЕТОМ У УСТИМА

драма Л.Пирандела, у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и асоцијацијом „Ponte tra culture”

23. децембар

24. децембар

САРА

по мотивима драме „Сара или Крик јастога” Џ.Марела, гостује Шабачко позориште

25. децембар

26. децембар

27. децембар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

28. децембар

29. децембар

30. децембар

01. новембар

02. новембар

03. новембар

04. новембар

05. новембар

06. новембар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

07. новембар

08. новембар

09. новембар

10. новембар

12. новембар

13. новембар

14. новембар

РЕВИЗОР

драма Н.В. Гогоља, гостује Народно позориште Приштина

15. новембар

16. новембар

18. новембар

19. новембар

20. новембар

21. новембар

САМОУБИЦА

по тексту Николаја Ердмана, гостује Црногорско народно позориште

22. новембар

23. новембар

24. новембар

25. новембар

ЗЛИ ДУСИ

Т.М.Ригонат, по роману Ф.М.Достојевског

26. новембар

27. новембар

28. новембар

29. новембар

30. новембар

КАИНОВ ОЖИЉАК

по роману В.Кецмановића и Д.Стојиљковића, гостује Шабачко позориште

01. децембар

02. децембар

03. децембар

04. децембар

МАЕСТРО

драма Миливоја Млађеновића, гостује Народно позориште Сомбор

05. децембар

01. октобар

02. октобар

03. октобар

04. октобар

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

05. октобар

06. октобар

07. октобар

08. октобар

09. октобар

10. октобар

РУБИШТЕ

драма Нинослава Ђорђевића, гостује Шабачко позориште

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

11. октобар

12. октобар

13. октобар

ЕДМУНД КИН

драма Хадија Курића, гостује Народно позориште „Стерија“ из Вршца

14. октобар

15. октобар

16. октобар

17. октобар

18. октобар

19. октобар

САРА

по мотивима драме „Сара или Крик јастога“ Џ. Марела , гостује Шабачко позориште

20. октобар

КАВКАСКИ ОРАХ

свечана академија поводом 73 године од ослобођења Београда у II светском рату

21. октобар

22. октобар

23. октобар

24. октобар

25. октобар

26. октобар

27. октобар

28. октобар

29. октобар

30. октобар

31. октобар

01. новембар

02. новембар

03. новембар

04. новембар

26. септембар

27. септембар

28. септембар

01. октобар

26. септембар

27. септембар

28. септембар

01. јуни

02. јуни

03. јуни

04. јуни

05. јуни

06. јуни

07. јуни

08. јуни

09. јуни

10. јуни

ЖЕНИДБА

Николај Васиљевич Гогољ / представа посвећена др Браниславу Војиновићу (1892–1951), 50% попуста

11. јуни

ЛАЖА И ПАРАЛАЖА

Јован Стерија Поповић / представа посвећена Драгомиру Јанковићу (1867–1944), 50% попуста

12. јуни

13. јуни

14. јуни

ДОН КАРЛОС

Ђузепе Верди / представа посвећена Бранку Пивничком (1917–1983), гостује Елена Барамова као Елизабета

15. јуни

16. јуни

17. јуни

18. јуни

19. јуни

20. јуни

21. јуни

22. јуни

23. јуни

24. јуни

МЕЂУИГРЕ

комедија М. Сервантеса, дипломска представа III године глуме АЛУМ

25. јуни

26. јуни

НУШИЋ –ТРИПТИХ

дипломска представа прве генерације студената Института за уметничку игру, Београд

27. јуни

28. јуни

29. јуни

ЦИЈАНИД У ПЕТ

драма Павела Кохоута, представа Академије лепих уметности и мултимедија (АЛУМ)

30. јуни

МОНОЛОЗИ

завршни рад III године глуме Академије лепих уметности и мултимедија

03. мај

04. мај

05. мај

06. мај

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

07. мај

08. мај

09. мај

10. мај

11. мај

КОВАЧИ

Милош Николић уместо заказане представе ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

12. мај

13. мај

САРА

по мотивима драме „Сара или Крик јастога“ Џ. Марела , гостује Шабачко позориште

14. мај

15. мај

16. мај

17. мај

18. мај

19. мај

20. мај

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ

Ђакомо Пучини гости диригент Алберто Веронези (Италија) и Сеунгеун Луна (Кореја) у улози Ћо-Ћо-Сан

21. мај

22. мај

23. мај

24. мај

25. мај

26. мај

27. мај

28. мај

29. мај

30. мај

31. мај

01. јуни

02. јуни

03. јуни

04. јуни

05. јуни

06. јуни

07. јуни

08. јуни

09. јуни

10. јуни

ЖЕНИДБА

Николај Васиљевич Гогољ / представа посвећена др Браниславу Војиновићу (1892–1951), 50% попуста

11. јуни

ЛАЖА И ПАРАЛАЖА

Јован Стерија Поповић / представа посвећена Драгомиру Јанковићу (1867–1944), 50% попуста

12. јуни

13. јуни

14. јуни

ДОН КАРЛОС

Ђузепе Верди / представа посвећена Бранку Пивничком (1917–1983), гостује Елена Барамова као Елизабета

15. јуни

16. јуни

17. јуни

18. јуни

19. јуни

20. јуни

21. јуни

22. јуни

23. јуни

24. јуни

МЕЂУИГРЕ

комедија М. Сервантеса, дипломска представа III године глуме АЛУМ

25. јуни

26. јуни

НУШИЋ –ТРИПТИХ

дипломска представа прве генерације студената Института за уметничку игру, Београд

27. јуни

28. јуни

29. јуни

ЦИЈАНИД У ПЕТ

драма Павела Кохоута, представа Академије лепих уметности и мултимедија (АЛУМ)

30. јуни

МОНОЛОЗИ

завршни рад III године глуме Академије лепих уметности и мултимедија

01. април

02. април

03. април

04. април

05. април

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

06. април

07. април

08. април

09. април

КОНЦЕРТ

поводом обележавања Светског дана борбе против Паркинсонове болести

10. април

ФИЛОЗОФСКИ ТЕАТАР

гост Сестра Тереза Фуркадас; разговор води Маја Пелевић; у сарадњи са ХНК Загреб

11. април

12. април

13. април

18. април

19. април

20. април

21. април

22. април

23. април

24. април

СЕСТРЕ ‘999

колективни ауторски пројекат, гостује НП Приштина са седиштем у Грачаници

25. април

26. април

ОТИСЦИ

плесна представа Милоша Кецмана и Милана Бачкуље, у организацији УБУС-а

27. април

28. април

САРА

по мотивима драме „Сара или Крик јастога“ Џ. Марела , гостује Шабачко позориште

29. април

30. април

03. мај

04. мај

05. мај

06. мај

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

07. мај

08. мај

09. мај

10. мај

01. март

02. март

03. март

04. март

05. март

06. март

07. март

08. март

09. март

10. март

11. март

12. март

13. март

14. март

15. март

16. март

17. март

18. март

19. март

20. март

21. март

22. март

23. март

МАЕСТРО

драма Миливоја Млађеновића, гостује Народно позориште, Сомбор

ЦАРСТВО МРАКА

Л. Н. Толстој ПРЕТПРЕМИЈЕРА

24. март

25. март

26. март

27. март

28. март

МОЈЕ НАГРАДЕ

по роману Т. Бернхарда, ауторски пројекат Маје Пелевић и Слободана Бештића

29. март

30. март

31. март