Архива репертоара

2022

2021

1. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена

2. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

3. децембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
НЕНАПИСАНА ПИСМА

НЕНАПИСАНА ПИСМА

монодрама о Надежди Петровић, по тексту Милкице Милетић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. децембар

СЕЋАЊЕ НА ПРВАКА ДРАМЕ ТИХОМИРА АРСИЋА
ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

6. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

7. децембар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

19:00 · Велика сцена

8. децембар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:00 · Велика сцена

9. децембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ВИТЕЗ ПОЗИВА“
ПРОСЛАВА 50 ГОДИНА ФОНИЈАТРИЈЕ У ЕВРОПИ

ПРОСЛАВА 50 ГОДИНА ФОНИЈАТРИЈЕ У ЕВРОПИ

у организацији Удружења Ларинголога Србије и Европског Удружења Фонијатара

18:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. децембар

НАГРАДA ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕЂЕ РОМА ТАЈСА 2021
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

11. децембар

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ЦРТИЦЕ И АНЕГДОТЕ ИЗ ПОЗОРИШНОГ ЖИВОТА“

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ЦРТИЦЕ И АНЕГДОТЕ ИЗ ПОЗОРИШНОГ ЖИВОТА“

аутор Милован Здравковић

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. децембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

13. децембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

14. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

15. децембар

НОРМА

НОРМА опера Винченца Белинија

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. децембар

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА 2021.

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА 2021.

у организацији Модне агенције „Фабрика“

19:00 · Велика сцена

17. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН (ОТКАЗАНО) трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. децембар

ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. децембар

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. децембар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена
КОРЕОГРАФСКЕ МИНИЈАТУРЕ

КОРЕОГРАФСКЕ МИНИЈАТУРЕ

у органиацији УБУС-а, ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. децембар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. децембар

ЦАРСТВО МРАКА <span>ОТКАЗАНО</span>

ЦАРСТВО МРАКА ОТКАЗАНО драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. децембар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. децембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. децембар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

30. децембар

СЛЕПИ МИШ

СЛЕПИ МИШ опера Јохана Штрауса

19:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

8. јануар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

10. јануар

ВУЦИ И ОВЦЕ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ВУЦИ И ОВЦЕ (ОТКАЗАНО) комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

11. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КРЦКО ОРАШЧИЋ (ОТКАЗАНО) балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

12. јануар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН (ОТКАЗАНО) трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

14. јануар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

19:00 · Велика сцена

15. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КРЦКО ОРАШЧИЋ (ОТКАЗАНО) балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
БЕЛА КАФА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БЕЛА КАФА (ОТКАЗАНО) комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. јануар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА (ОТКАЗАНО) комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ <span>ОТКАЗАНО</span>

ИЛУЗИЈÆ ОТКАЗАНО комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. јануар

ИЗБИРАЧИЦА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ИЗБИРАЧИЦА (ОТКАЗАНО) драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена
ПУТ ВЕЛИКАНА

ПУТ ВЕЛИКАНА

по тексту Бошка Пулетића, гостује Центар за културу Пожаревац

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јануар

ТОСКА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ТОСКА (ОТКАЗАНО) опера Ђакома Пучинија

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР (ОТКАЗАНО) комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

20. јануар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА (ОТКАЗАНО) драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ (ОТКАЗАНО) драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. јануар

КРАЉИЦА МАРГО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КРАЉИЦА МАРГО (ОТКАЗАНО) балет на музику Горана Бреговића

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА

19:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ХАСАНАГИНИЦА (ОТКАЗАНО) драма Љубомира Симовића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. јануар

НОРМА

НОРМА опера Винченца Белинија

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јануар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА (ОТКАЗАНО) драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. јануар

ВЕЛИКА ДРАМА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ВЕЛИКА ДРАМА (ОТКАЗАНО) драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

25. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

Маргарита Черомухина први пут у улози Маше

19:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. јануар

КРВАВЕ СВАДБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

КРВАВЕ СВАДБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

копродукција Српског народног позоришта, Нови Сад и ЈУ „Град театар“, Будва (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. јануар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

19:00 · Велика сцена

28. јануар

БАКХЕ - КРАТАК ПРЕГЛЕД РАСПАДА, трагедија Еурипида / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

БАКХЕ - КРАТАК ПРЕГЛЕД РАСПАДА, трагедија Еурипида / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

гостује Македонски народни театар Битољ (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена

29. јануар

ТАРТИФ, по мотивима Молијерове драме / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ <span> </span>

ТАРТИФ, по мотивима Молијерове драме / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

копродукција Народног позоришта Сомбор и Српског народног позоришта, Нови Сад (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

30. јануар

ДОН ЖУАН, Жан Баптист Молијер / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

ДОН ЖУАН, Жан Баптист Молијер / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

гостује Народно позориште „Тоша Јовановић“, Зрењанин (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена
ЖИВАН САРАМАНДИЋ СРПСКИ ШАЉАПИН - СЕЋАЊЕ

ЖИВАН САРАМАНДИЋ СРПСКИ ШАЉАПИН - СЕЋАЊЕ

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

31. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ Тања Мандић Ригонат, по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

2. фебруар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:00 · Велика сцена

3. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена

4. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

19:00 · Велика сцена

5. фебруар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

19:00 · Велика сцена

1. новембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

4. новембар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

20:00 · Велика сцена

5. новембар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

20:00 · Велика сцена

6. новембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена

7. новембар

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА опера В.А. Моцарта

19:00 · Велика сцена

9. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

поводом обележавања Међународног дана борбе против фашизма и антисемитизма

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. новембар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

19:00 · Велика сцена
ПУ СПАС ЗА СВЕ НАС

ПУ СПАС ЗА СВЕ НАС

представа о Диани Будисављевић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена

13. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

поводом обележавања 40 година уметничког рада концертмајстора Едит Македонске

19:00 · Велика сцена

14. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

19:00 · Велика сцена

16. новембар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

поводом Међународног дана толеранције

19:00 · Велика сцена

17. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

„Санкт Петербург у Београду“

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. новембар

„FOLK_LIKE IT“

„FOLK_LIKE IT“

концерт ансамбла „Коло“ и ансамбла „Сласк“ из Пољске

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. новембар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

Теодора Спасић први пут у улози Китри

19:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

20. новембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

Невена Бриџен први пут у улози Микаеле

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. новембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. новембар

ДАН НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена

23. новембар

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. новембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена
СЕДМИ ДАН

СЕДМИ ДАН

по тексту Горана Врачара, у организацији Председништва Републике Србије у Београду, гостује Културни центар „Источно Сарајево“

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. новембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. новембар

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ, опера Ђакома Пучинија

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ, опера Ђакома Пучинија

Продукција Фондације Пучинијевог фестивала из Торе дел Лага Пучини у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и Народним позориштем у Београду

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. новембар

ДЕРВИШ И СМРТ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ДЕРВИШ И СМРТ (ОТКАЗАНО) Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:00 · Велика сцена

30. новембар

КОНЦЕРТ

КОНЦЕРТ

поводом доделе награде „Дарко Краљић“, у организацији Удружења композитора Србије

19:30 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена

2. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

3. децембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
НЕНАПИСАНА ПИСМА

НЕНАПИСАНА ПИСМА

монодрама о Надежди Петровић, по тексту Милкице Милетић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. децембар

СЕЋАЊЕ НА ПРВАКА ДРАМЕ ТИХОМИРА АРСИЋА
ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

6. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

7. децембар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

19:00 · Велика сцена

8. децембар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:00 · Велика сцена

9. децембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ВИТЕЗ ПОЗИВА“
ПРОСЛАВА 50 ГОДИНА ФОНИЈАТРИЈЕ У ЕВРОПИ

ПРОСЛАВА 50 ГОДИНА ФОНИЈАТРИЈЕ У ЕВРОПИ

у организацији Удружења Ларинголога Србије и Европског Удружења Фонијатара

18:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. децембар

НАГРАДA ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕЂЕ РОМА ТАЈСА 2021
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

11. децембар

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ЦРТИЦЕ И АНЕГДОТЕ ИЗ ПОЗОРИШНОГ ЖИВОТА“

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ЦРТИЦЕ И АНЕГДОТЕ ИЗ ПОЗОРИШНОГ ЖИВОТА“

аутор Милован Здравковић

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. децембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

13. децембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

14. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

15. децембар

НОРМА

НОРМА опера Винченца Белинија

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. децембар

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА 2021.

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА 2021.

у организацији Модне агенције „Фабрика“

19:00 · Велика сцена

17. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН (ОТКАЗАНО) трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. децембар

ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. децембар

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. децембар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена
КОРЕОГРАФСКЕ МИНИЈАТУРЕ

КОРЕОГРАФСКЕ МИНИЈАТУРЕ

у органиацији УБУС-а, ТАКМИЧАРСКИ ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. децембар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. децембар

ЦАРСТВО МРАКА <span>ОТКАЗАНО</span>

ЦАРСТВО МРАКА ОТКАЗАНО драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. децембар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. децембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. децембар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

30. децембар

СЛЕПИ МИШ

СЛЕПИ МИШ опера Јохана Штрауса

19:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

8. јануар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

10. јануар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

11. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

12. јануар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

19:00 · Велика сцена

14. јануар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

19:00 · Велика сцена

15. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. јануар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. јануар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена
ПУТ ВЕЛИКАНА

ПУТ ВЕЛИКАНА

по тексту Бошка Пулетића, гостује Центар за културу Пожаревац

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јануар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

20. јануар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. јануар

КРАЉИЦА МАРГО

КРАЉИЦА МАРГО балет на музику Горана Бреговића

ПРЕМИЈЕРНА ОБНОВА

19:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. јануар

НОРМА

НОРМА опера Винченца Белинија

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јануар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. јануар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

25. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

Маргарита Черомухина први пут у улози Маше

19:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. јануар

КРВАВЕ СВАДБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

КРВАВЕ СВАДБЕ, драма Федерика Гарсије Лорке / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

копродукција Српског народног позоришта, Нови Сад и ЈУ „Град театар“, Будва (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. јануар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАДИ

19:00 · Велика сцена

28. јануар

БАКХЕ - КРАТАК ПРЕГЛЕД РАСПАДА, трагедија Еурипида / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

БАКХЕ - КРАТАК ПРЕГЛЕД РАСПАДА, трагедија Еурипида / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

гостује Македонски народни театар Битољ (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена

29. јануар

ТАРТИФ, по мотивима Молијерове драме / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ <span> </span>

ТАРТИФ, по мотивима Молијерове драме / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

копродукција Народног позоришта Сомбор и Српског народног позоришта, Нови Сад (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

30. јануар

ДОН ЖУАН, Жан Баптист Молијер / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

ДОН ЖУАН, Жан Баптист Молијер / „Игорови дани“ - ОМАЖ ИГОРУ ВУКУ ТОРБИЦИ

гостује Народно позориште „Тоша Јовановић“, Зрењанин (представа Игора Вука Торбице биће одржана у сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду)

19:00 · Велика сцена
ЖИВАН САРАМАНДИЋ СРПСКИ ШАЉАПИН - СЕЋАЊЕ

ЖИВАН САРАМАНДИЋ СРПСКИ ШАЉАПИН - СЕЋАЊЕ

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

31. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ Тања Мандић Ригонат, по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

2. фебруар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:00 · Велика сцена

3. фебруар

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА

НОРА - ЛУТКИНА КУЋА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена

4. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

5. фебруар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

19:00 · Велика сцена

1. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

2. октобар

БЛИСКОСТ, драма Патрика Марбера

БЛИСКОСТ, драма Патрика Марбера

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

4. октобар

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

Ауторски пројекат Хане Анђели

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена

8. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена
ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

Ауторски пројекат Хане Анђели

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. октобар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

10. октобар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

12. октобар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

20:00 · Велика сцена

15. октобар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

16. октобар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

20:00 · Велика сцена

17. октобар

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. октобар

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ"

у организацији Фондације „Доситеј Обрадовић"

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. октобар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

20:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

22. октобар

ТАКО ЧИНЕ СВЕ, комична опера В. А. Моцарта

ТАКО ЧИНЕ СВЕ, комична опера В. А. Моцарта

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

23. октобар

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. октобар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

26. октобар

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. октобар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

29. октобар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. новембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

4. новембар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

20:00 · Велика сцена

5. новембар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

20:00 · Велика сцена

6. новембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена

7. новембар

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА опера В.А. Моцарта

19:00 · Велика сцена

9. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

поводом обележавања Међународног дана борбе против фашизма и антисемитизма

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. новембар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

19:00 · Велика сцена
ПУ СПАС ЗА СВЕ НАС

ПУ СПАС ЗА СВЕ НАС

представа о Диани Будисављевић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена

13. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

поводом обележавања 40 година уметничког рада концертмајстора Едит Македонске

19:00 · Велика сцена

14. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

19:00 · Велика сцена

16. новембар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

поводом Међународног дана толеранције

19:00 · Велика сцена

17. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

„Санкт Петербург у Београду“

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. новембар

„FOLK_LIKE IT“

„FOLK_LIKE IT“

концерт ансамбла „Коло“ и ансамбла „Сласк“ из Пољске

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. новембар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

Теодора Спасић први пут у улози Китри

19:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

20. новембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

Невена Бриџен први пут у улози Микаеле

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. новембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. новембар

ДАН НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена

23. новембар

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. новембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена
СЕДМИ ДАН

СЕДМИ ДАН

по тексту Горана Врачара, у организацији Председништва Републике Србије у Београду, гостује Културни центар „Источно Сарајево“

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. новембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. новембар

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ, опера Ђакома Пучинија

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ, опера Ђакома Пучинија

Продукција Фондације Пучинијевог фестивала из Торе дел Лага Пучини у сарадњи са Италијанским институтом за културу у Београду и Народним позориштем у Београду

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. новембар

ДЕРВИШ И СМРТ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ДЕРВИШ И СМРТ (ОТКАЗАНО) Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:00 · Велика сцена

30. новембар

КОНЦЕРТ

КОНЦЕРТ

поводом доделе награде „Дарко Краљић“, у организацији Удружења композитора Србије

19:30 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена

2. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

3. децембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
НЕНАПИСАНА ПИСМА

НЕНАПИСАНА ПИСМА

монодрама о Надежди Петровић, по тексту Милкице Милетић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. децембар

СЕЋАЊЕ НА ПРВАКА ДРАМЕ ТИХОМИРА АРСИЋА

СЕЋАЊЕ НА ПРВАКА ДРАМЕ ТИХОМИРА АРСИЋА

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

6. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

7. децембар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

19:00 · Велика сцена

8. децембар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

19:00 · Велика сцена

9. децембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ВИТЕЗ ПОЗИВА“
ПРОСЛАВА 50 ГОДИНА ФОНИЈАТРИЈЕ У ЕВРОПИ

ПРОСЛАВА 50 ГОДИНА ФОНИЈАТРИЈЕ У ЕВРОПИ

у организацији Удружења Ларинголога Србије и Европског Удружења Фонијатара

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. децембар

НАГРАДA ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕЂЕ РОМА ТАЈСА 2021
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

11. децембар

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ЦРТИЦЕ И АНЕГДОТЕ ИЗ ПОЗОРИШНОГ ЖИВОТА“

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ЦРТИЦЕ И АНЕГДОТЕ ИЗ ПОЗОРИШНОГ ЖИВОТА“

аутор Милован Здравковић

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. децембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

13. децембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

14. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

15. децембар

НОРМА

НОРМА опера Винченца Белинија

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. децембар

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА 2021.

ЛИЧНОСТИ ЖИВОТНОГ СТИЛА 2021.

у организацији Модне агенције „Фабрика“

19:00 · Велика сцена

17. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. децембар

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. децембар

НОРА

НОРА драма Хенрика Ибзена

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена
КОРЕОГРАФСКЕ МИНИЈАТУРЕ

КОРЕОГРАФСКЕ МИНИЈАТУРЕ

у органиацији УБУС-а, РЕВИЈАЛНИ ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. децембар

НОРА

НОРА драма Хенрика Ибзена

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. децембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. децембар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. децембар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. децембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. децембар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

30. децембар

СЛЕПИ МИШ

СЛЕПИ МИШ опера Јохана Штрауса

19:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. јануар

НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ

НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ

12:00 · Велика сцена

12. септембар

AN ONGOING SONG

AN ONGOING SONG

гостује позоришна трупа из Холандије, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

14. септембар

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

гостује ХНК Вараждин, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ

ДОДЕЛА НАГРАДЕ "ЗЛАТНА ЗНАЧКА"

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. септембар

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. септембар

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

15:00 · Сцена „Раша Плаовић”
КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

26. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

20:00 · Велика сцена

28. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ФОНДАЦИЈЕ „ПОЛУЊИН

29. септембар

КАБУЛ

КАБУЛ

по тексту Тонија Кушнера

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. септембар

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

2. октобар

БЛИСКОСТ, драма Патрика Марбера

БЛИСКОСТ, драма Патрика Марбера

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

4. октобар

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

Ауторски пројекат Хане Анђели

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена

8. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена
ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

Ауторски пројекат Хане Анђели

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. октобар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

10. октобар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

12. октобар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

20:00 · Велика сцена

15. октобар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

16. октобар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

20:00 · Велика сцена

17. октобар

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. октобар

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ"

у организацији Фондације „Доситеј Обрадовић"

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. октобар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

20:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

22. октобар

ТАКО ЧИНЕ СВЕ, комична опера В. А. Моцарта

ТАКО ЧИНЕ СВЕ, комична опера В. А. Моцарта

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

23. октобар

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. октобар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

26. октобар

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. октобар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

29. октобар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. новембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

3. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

4. новембар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

20:00 · Велика сцена

5. новембар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

20:00 · Велика сцена

6. новембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:00 · Велика сцена

7. новембар

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА

ФИГАРОВА ЖЕНИДБА опера В.А. Моцарта

19:00 · Велика сцена

9. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

поводом обележавања Међународног дана борбе против фашизма и антисемитизма

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. новембар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

19:00 · Велика сцена
ПУ СПАС ЗА СВЕ НАС

ПУ СПАС ЗА СВЕ НАС

представа о Диани Будисављевић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:00 · Велика сцена

13. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

поводом обележавања 40 година уметничког рада концертмајстора Едит Македонске

19:00 · Велика сцена

14. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

19:00 · Велика сцена

16. новембар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

поводом Међународног дана толеранције

19:00 · Велика сцена

17. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ

САНКТ ПЕТЕРБУРГ У БЕОГРАДУ

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. новембар

„FOLK_LIKE IT“

„FOLK_LIKE IT“

концерт ансамбла „Коло“ и ансамбла „Сласк“ из Пољске

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. новембар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

Теодора Спасић први пут у улози Китри

19:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

20. новембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

Невена Бриџен први пут у улози Микаеле

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. новембар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. новембар

ДАН НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ДАН НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

12:00 · Велика сцена
ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена

23. новембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. новембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена
СЕДМИ ДАН

СЕДМИ ДАН

по тексту Горана Врачара, у организацији Председништва Републике Србије у Београду, гостује Културни центар „Источно Сарајево“

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. новембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. новембар

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ опера Ђакома Пучинија

копродукција Народног позоришта у Београду, Италијански културни центар и Пучини фестивал

19:00 · Велика сцена
ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића, у адаптацији Милана Нешковића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. новембар

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:00 · Велика сцена

30. новембар

КОНЦЕРТ

КОНЦЕРТ

поводом доделе награде „Дарко Краљић“, у организацији Удружења композитора Србије

19:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. децембар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:00 · Велика сцена

2. децембар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:00 · Велика сцена

3. децембар

НОРМА

НОРМА опера Винченца Белинија

19:00 · Велика сцена

4. децембар

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

поводом 50 година постојања клинике „Јоана“

19:00 · Велика сцена

5. децембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

19:00 · Велика сцена

12. септембар

AN ONGOING SONG

AN ONGOING SONG

гостује позоришна трупа из Холандије, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

14. септембар

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

гостује ХНК Вараждин, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ

ДОДЕЛА НАГРАДЕ "ЗЛАТНА ЗНАЧКА"

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. септембар

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. септембар

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

15:00 · Сцена „Раша Плаовић”
КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

26. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

20:00 · Велика сцена

28. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ФОНДАЦИЈЕ „ПОЛУЊИН

29. септембар

КАБУЛ

КАБУЛ

по тексту Тонија Кушнера

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. септембар

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

2. октобар

БЛИСКОСТ, драма Патрика Марбера

БЛИСКОСТ, драма Патрика Марбера

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

4. октобар

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

Ауторски пројекат Хане Анђели

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

7. октобар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

8. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена
ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

ЛЕЧЕЊЕ ДУШЕ IN VIVO

Ауторски пројекат Хане Анђели

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. октобар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

10. октобар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

12. октобар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

20:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. октобар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

20:00 · Велика сцена

14. октобар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

20:00 · Велика сцена

15. октобар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

16. октобар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

20:00 · Велика сцена

17. октобар

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

19. октобар

ТАКО ЧИНЕ СВЕ, комична опера В. А. Моцарта

ТАКО ЧИНЕ СВЕ, комична опера В. А. Моцарта

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. октобар

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ"

у организацији Фондације „Доситеј Обрадовић"

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
„ДРУГИ ВЕК ОПЕРЕ У БЕОГРАДУ“

„ДРУГИ ВЕК ОПЕРЕ У БЕОГРАДУ“

концерт поводом Дана ослобођења Београда и 101 године Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

21. октобар

ДОН КИХОТ

ДОН КИХОТ балет Лудвига Минкуса

20:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

23. октобар

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН трагикомедија Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. октобар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

26. октобар

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. октобар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

28. октобар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

29. октобар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

30. октобар

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

31. октобар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ комедија Александра Николајевича Островског

20:00 · Велика сцена

3. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

4. новембар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

20:00 · Велика сцена

5. новембар

АЛИСА

АЛИСА балет у кореографији Дејана Коларова

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАДИ

20:00 · Велика сцена

6. новембар

ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића

ПРЕМИЈЕРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

7. новембар

ВЛАСТ

ВЛАСТ комедија Бранислава Нушића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. јул

ГАЛА КОНЦЕРТ АНСАМБЛА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

12. септембар

AN ONGOING SONG

AN ONGOING SONG

гостује позоришна трупа из Холандије, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

14. септембар

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

гостује ХНК Вараждин, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ

ДОДЕЛА НАГРАДЕ "ЗЛАТНА ЗНАЧКА"

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

17. септембар

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ"

у организацији Фондације "Доситеј Обрадовић"

13:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. септембар

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

НЕПРИЈАТЕЉ НАРОДА, у режији Томаса Остермајера, "Schaubuhne am Lehniner Platz", Берлин, Немачка

20:00 · Велика сцена

23. септембар

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. септембар

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

15:00 · Сцена „Раша Плаовић”
БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ драма Александра Островског, у режији Егона Савина

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

26. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ драма Александра Островског, у режији Егона Савина

20:00 · Велика сцена

27. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДА

ДОДЕЛА НАГРАДА "БРАЋА КАРИЋ"

у организацији Фондације "Браћа Карић"

20:00 · Велика сцена

28. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ФОНДАЦИЈЕ „ПОЛУЊИН

29. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ ЗА ПРОДУЦЕНТА ГОДИНЕ

ДОДЕЛА НАГРАДЕ ЗА ПРОДУЦЕНТА ГОДИНЕ

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

30. септембар

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД

ИНТИМНОСТИ, докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

3. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

6. октобар

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена

9. октобар

КАБУЛ

КАБУЛ

по тексту Тонија Кушнера

20:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

1. јун

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

у организацији Културно просветне заједнице Београда

12:00 · Велика сцена
МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

19:30 · Велика сцена

2. јун

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
ПОДРШКА МЛАДИМА / ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

ПОДРШКА МЛАДИМА / ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

АПСУРД, ЗЕНЕКА, МУШМУЛЕ, КОРЊАЧЕ И ДОГАЂАЈИ, испитна представа студената III године глуме у класи проф. Игора Ђорђевића и Милице Краљ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. јун

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:30 · Велика сцена

4. јун

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЈЕТНОСТИ ИЗ БАЊА ЛУКЕ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЈЕТНОСТИ ИЗ БАЊА ЛУКЕ

ПЕЛИКАН, А. Стриндберг

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. јун

„ЧАРОБНИ НАПИТАК“

„ЧАРОБНИ НАПИТАК“

сцене из опера у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. јун

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

20:00 · Велика сцена

7. јун

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ОНАЈ КОЈИ ГОВОРИ ДА И ОНАЈ КОЈИ ГОВОРИ НЕ, режија Никола Бундало, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

8. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

LUX IN TENEBRIS, режија Ђорђе Нешовић, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. јун

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ УМЕТНОСТИ УНИВЕРЗИТЕТА У ПРИШТИНИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ УМЕТНОСТИ УНИВЕРЗИТЕТА У ПРИШТИНИ

ПРОСЈАЧКА ОПЕРА, В. Хавела, дипломска представа студената IV године глуме

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. јун

ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

12. јун

МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

РЕВИЗОР, Н. В. Гогољ, дипломска представа студената IV године глуме у класи проф. Милана Нешковића и Николе Ракочевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

НАРКО БАЗА НА СЕЛУ, завршна мастер представа студената глуме у класи проф. Виде Огњеновић и Бранислава Лечића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

14. јун

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

СЕДМИ ДАН, по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

15. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

НАРКО БАЗА НА СЕЛУ, завршна мастер представа студената глуме у класи проф. Виде Огњеновић и Бранислава Лечића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

16. јун

„ОПЕРА - ВЕЧНА МУЗИКА“

„ОПЕРА - ВЕЧНА МУЗИКА“

сцене из опера у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

DANSEN, режија Ива Олујић, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

17. јун

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ NARODNO KAZALIŠTE NÉPSZĺNHÁZ SUBOTICA - ЗЛА ЖЕНА

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ NARODNO KAZALIŠTE NÉPSZĺNHÁZ SUBOTICA - ЗЛА ЖЕНА

по тексту Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

18. јун

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јун

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. јун

ГОСТУЈЕ ХРВАТСКО НАРОДНО КАЗАЛИШТЕ ИВАНА ПЛ. ЗАЈЦА РИЈЕКА

ГОСТУЈЕ ХРВАТСКО НАРОДНО КАЗАЛИШТЕ ИВАНА ПЛ. ЗАЈЦА РИЈЕКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА, комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

21. јун

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОЈЕКТА „РЕНЕСАНСА“

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОЈЕКТА „РЕНЕСАНСА“

пројекција филмова 22 позоришта Европске позоришне конвенције

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. јун

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена
У СЛАВУ ИВЕ АНДРИЋА

У СЛАВУ ИВЕ АНДРИЋА

„ПОЕТСКИ КАБАРЕ - ИВО АНДРИЋ“

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

ПРЕМИЈЕРА, гост диригент Диан Чобанов (Бугарска)

20:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. јун

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. јун

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ДЕРВИШ И СМРТ, по роману Меше Селимовића

20:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

26. јун

ГОСТУЈЕ КАМЕРНА ОПЕРА ИЗ САНКТ ПЕТЕРБУРГА

ГОСТУЈЕ КАМЕРНА ОПЕРА ИЗ САНКТ ПЕТЕРБУРГА

ЕЛЕКТРА, опера Рихарда Штрауса

20:00 · Велика сцена

27. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

гост диригент Диан Чобанов (Бугарска)

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ОДИН ТЕАТАР

ГОСТУЈЕ ОДИН ТЕАТАР

ЦВЕЋЕ ЗА ТОРГЕРА, Народно позориште се придружује прослави 30 година постојања ДАХ ТЕАТРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

28. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

БАДЕН-БАДЕНСКА ЛЕКЦИЈА О САГЛАСНОСТИ, режија Андреја Каргачин, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

29. јун

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ, К. Голдони, завршна представа студената II године глуме у класи проф. Милоша Ђорђевића и Тадије Милетић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. јун

„МЛАДИ У ОПЕРИ“

„МЛАДИ У ОПЕРИ“

сцене из опера у извођењу полазника оперског студија „Борислав Поповић“

20:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. јул

ГАЛА КОНЦЕРТ АНСАМБЛА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

12. септембар

AN ONGOING SONG

AN ONGOING SONG

гостује позоришна трупа из Холандије, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

14. септембар

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

ПАЗИ НА ПРАЗНИНУ

гостује ХНК Вараждин, у оквиру 3. Београд PRIDE позоришног фестивала

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

16. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ

ДОДЕЛА НАГРАДЕ "ЗЛАТНА ЗНАЧКА"

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

17. септембар

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ

УРУЧЕЊЕ НАГРАДЕ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ"

у организацији Фондације "Доситеј Обрадовић"

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. септембар

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

НЕПРИЈАТЕЉ НАРОДА, у режији Томаса Остермајера, "Schaubuhne am Lehniner Platz" из Немачке

20:00 · Велика сцена

23. септембар

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. септембар

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗРИШТА

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

15:00 · Сцена „Раша Плаовић”
БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

БИТЕФ ФЕСТИВАЛ НА СЦЕНИ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

КОНФЕРЕНЦИЈА ОДСУТНИХ, гостује позоришна компанија Римини Протокол

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. септембар

ВУЦИ И ОВЦЕ

ВУЦИ И ОВЦЕ драма Александра Островског, у режији Егона Савина

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

27. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДА

ДОДЕЛА НАГРАДА "БРАЋА КАРИЋ"

у организацији Фондације "Браћа Карић"

20:00 · Велика сцена

29. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ ЗА ПРОДУЦЕНТА ГОДИНЕ

ДОДЕЛА НАГРАДЕ ЗА ПРОДУЦЕНТА ГОДИНЕ

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

20:00 · Велика сцена

2. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ

ГАЛА КОНЦЕРТ

опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

5. мај

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена

6. мај

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

БРАЧНА ИГРА, по мотивима истоименог текста Едварда Олбија, у режији Предрага Стојменовића, дипломска представа студента глумеАндријане Мећаве у класи проф. Драгане Варагић и Предрага Стојменовића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. мај

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

8. мај

„NESSUN DORMA... SUONA LA MUSICA DIVINA“ (НИКО НЕ СПАВА... СВИРА БОЖАНСКА МУЗИКА)
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

9. мај

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДАН ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ“
ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. мај

У ЧАСТ МАТЕМАТИКЕ - МАЈ МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ

У ЧАСТ МАТЕМАТИКЕ - МАЈ МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ

манифестација у организацији Центра за промоцију науке и Математичког института САНУ

18:00 · Велика сцена

11. мај

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

СЕДМИ ДАН, по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. мај

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

19:30 · Велика сцена

13. мај

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена

14. мај

КАЛИГУЛА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КАЛИГУЛА (ОТКАЗАНО) драма Албера Камија

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

СЕДМИ ДАН, по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

15. мај

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. мај

ГАЛА КОНЦЕРТ „VA, PENSIERO...“ (ПОЂИ МИСЛИ...)

ГАЛА КОНЦЕРТ „VA, PENSIERO...“ (ПОЂИ МИСЛИ...)

концерт солиста, хора и оркестра опере у сарадњи са Аустријским културним форумом, гостује диригент Волфганг Шајт (Беч)

19:30 · Велика сцена

20. мај

МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

МАЛО БЛАГО, Елејн Марфи, дипломски испит Невене Мијатовић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. мај

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. мај

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ МАЈСКИХ ДАНА МАКЕДОНСКЕ КУЛТУРЕ У БЕОГРАДУ

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ МАЈСКИХ ДАНА МАКЕДОНСКЕ КУЛТУРЕ У БЕОГРАДУ

ВЕТАР У ТАПЕТАМА, драма Зорана Митровића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. мај

„САН“

„САН“

концерт камерног састава оркестра Опере Народног позоришта и тенора Дејана Максимовића

19:30 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. мај

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

СТРАХ - ЈЕДНА ТОПЛА ЉУДСКА ПРИЧА, ауторски пројекат Игора Вука Торбице

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. мај

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

СТРАХ - ЈЕДНА ТОПЛА ЉУДСКА ПРИЧА, ауторски пројекат Игора Вука Торбице

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. мај

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
„СОНАТА“

„СОНАТА“

концерт солиста и камерног састава оркестра Опере Народног позоришта

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. мај

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

Татјана Татић први пут у улози Татјане

19:30 · Велика сцена
НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писава - „ЏОРЏ КАПЛАН“ аутора Фредерика Зонтага

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. мај

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

19:30 · Велика сцена
РАЗГОВОРИ У НАРОДНОМ ПОЗОРИШТУ

РАЗГОВОРИ У НАРОДНОМ ПОЗОРИШТУ

Чувени светски позоришни уметници Кети Мичел, редитељка из Лондона и Јевгениј Миронов, глумац из Москве, разговараће са публиком уживо о свом раду и позоришту данас, путем видео позива

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”

29. мај

„ХИМНА ЉУБАВИ“

„ХИМНА ЉУБАВИ“

концерт камерног састава оркестра Опере Народног позоришта и сопрана Снежане Савичић Секулић и Александре Стаменковић

19:30 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

30. мај

ГОСТУЈЕ НОВОСАДСКО ПОЗОРИШТЕ/UJVIDEKI SZINHAZ - МЕФИСТО

ГОСТУЈЕ НОВОСАДСКО ПОЗОРИШТЕ/UJVIDEKI SZINHAZ - МЕФИСТО

драма Клауса Мана у режији Бориса Лијешевића

19:30 · Велика сцена
ЗАТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА „СОЛА“

ЗАТВАРАЊЕ ФЕСТИВАЛА „СОЛА“

RAVE(ON)!, гостују Александра Мишић и Огњен Вучинић (Хрватска)

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

31. мај

ГОСТУЈЕ СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ - ДЕОБЕ

ГОСТУЈЕ СРПСКО НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ - ДЕОБЕ

драма Добрице Ћосића, копродукција СНП, НП Ниш и НП Приштина са седиштем у Грачаници

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД - ИНТИМНОСТИ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ НОВИ САД - ИНТИМНОСТИ

докторски уметнички пројекат Анђелка Бероша

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. јун

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

у организацији Културно просветне заједнице Београда

12:00 · Велика сцена
МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

19:30 · Велика сцена

2. јун

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
ПОДРШКА МЛАДИМА / ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

ПОДРШКА МЛАДИМА / ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

АПСУРД, ЗЕНЕКА, МУШМУЛЕ, КОРЊАЧЕ И ДОГАЂАЈИ, испитна представа студената III године глуме у класи проф. Игора Ђорђевића и Милице Краљ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. јун

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:30 · Велика сцена

4. јун

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЈЕТНОСТИ ИЗ БАЊА ЛУКЕ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЈЕТНОСТИ ИЗ БАЊА ЛУКЕ

ПЕЛИКАН, А. Стриндберг

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. јун

„ЧАРОБНИ НАПИТАК“

„ЧАРОБНИ НАПИТАК“

сцене из опера у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена
ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. јун

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

20:00 · Велика сцена

7. јун

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ОНАЈ КОЈИ ГОВОРИ ДА И ОНАЈ КОЈИ ГОВОРИ НЕ, режија Никола Бундало, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

8. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

LUX IN TENEBRIS, режија Ђорђе Нешовић, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. јун

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ УМЕТНОСТИ УНИВЕРЗИТЕТА У ПРИШТИНИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ УМЕТНОСТИ УНИВЕРЗИТЕТА У ПРИШТИНИ

ПРОСЈАЧКА ОПЕРА, В. Хавела, дипломска представа студената IV године глуме

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. јун

ОРЛАНДО <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ОРЛАНДО (ОТКАЗАНО) по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

12. јун

МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

РЕВИЗОР, Н. В. Гогољ, дипломска представа студената IV године глуме у класи проф. Милана Нешковића и Николе Ракочевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

НАРКО БАЗА НА СЕЛУ, завршна мастер представа студената глуме у класи проф. Виде Огњеновић и Бранислава Лечића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

14. јун

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

СЕДМИ ДАН, по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

15. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

НАРКО БАЗА НА СЕЛУ, завршна мастер представа студената глуме у класи проф. Виде Огњеновић и Бранислава Лечића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

16. јун

„ОПЕРА - ВЕЧНА МУЗИКА“

„ОПЕРА - ВЕЧНА МУЗИКА“

сцене из опера у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

DANSEN, режија Ива Олујић, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

17. јун

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ NARODNO KAZALIŠTE NÉPSZĺNHÁZ SUBOTICA - ЗЛА ЖЕНА

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ NARODNO KAZALIŠTE NÉPSZĺNHÁZ SUBOTICA - ЗЛА ЖЕНА

по тексту Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

18. јун

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јун

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. јун

ГОСТУЈЕ ХРВАТСКО НАРОДНО КАЗАЛИШТЕ ИВАНА ПЛ. ЗАЈЦА РИЈЕКА

ГОСТУЈЕ ХРВАТСКО НАРОДНО КАЗАЛИШТЕ ИВАНА ПЛ. ЗАЈЦА РИЈЕКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА, комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

21. јун

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОЈЕКТА „РЕНЕСАНСА“

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОЈЕКТА „РЕНЕСАНСА“

пројекција филмова 22 позоришта Европске позоришне конвенције

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. јун

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена
У СЛАВУ ИВЕ АНДРИЋА

У СЛАВУ ИВЕ АНДРИЋА

„ПОЕТСКИ КАБАРЕ - ИВО АНДРИЋ“

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

ПРЕМИЈЕРА, гост диригент Диан Чобанов (Бугарска)

20:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. јун

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. јун

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ДЕРВИШ И СМРТ, по роману Меше Селимовића

20:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

26. јун

ГОСТУЈЕ КАМЕРНА ОПЕРА ИЗ САНКТ ПЕТЕРБУРГА

ГОСТУЈЕ КАМЕРНА ОПЕРА ИЗ САНКТ ПЕТЕРБУРГА

ЕЛЕКТРА, опера Рихарда Штрауса

20:00 · Велика сцена

27. јун

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА опера Кристофа Вилибалда Глука

гост диригент Диан Чобанов (Бугарска)

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ОДИН ТЕАТАР

ГОСТУЈЕ ОДИН ТЕАТАР

ЦВЕЋЕ ЗА ТОРГЕРА, Народно позориште се придружује прослави 30 година постојања ДАХ ТЕАТРА

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

28. јун

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

БАДЕН-БАДЕНСКА ЛЕКЦИЈА О САГЛАСНОСТИ, режија Андреја Каргачин, испитна представа студената III године позоришне режије у класи проф. Иване Вујић Коминац и Снежане Тришић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

29. јун

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНИХ УМЕТНОСТИ

РИБАРСКЕ СВАЂЕ, К. Голдони, завршна представа студената II године глуме у класи проф. Милоша Ђорђевића и Тадије Милетић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. јун

„МЛАДИ У ОПЕРИ“

„МЛАДИ У ОПЕРИ“

сцене из опера у извођењу полазника оперског студија „Борислав Поповић“

20:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. јул

ГАЛА КОНЦЕРТ АНСАМБЛА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

1. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. април

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

4. април

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

Промоција књиге Владимира Јовановића и свечани концерт

19:00 · Велика сцена

6. април

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

7. април

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

18:30 · Велика сцена

8. април

РОМИ КОЈИ СУ УЧИНИЛИ СВЕТ БОЉИМ МЕСТОМ

РОМИ КОЈИ СУ УЧИНИЛИ СВЕТ БОЉИМ МЕСТОМ

свечана академија поводом Међународног дана Рома, у организацији удружења „Ромаг“

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

9. април

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

МОНОЛОГОМ КРОЗ ДРАМСКУ ЛИТЕРАТУРУ, играју студенти I године мастера глуме у класи проф. Виде Огњеновић

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. април

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

18:30 · Велика сцена

11. април

МЛАДИ У ОПЕРИ - матине

МЛАДИ У ОПЕРИ - матине

сцене из опера у извођењу полазника оперског студија „Борислав Поповић“

12:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
„V'ISSI D'ARTE...“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ)

„V'ISSI D'ARTE...“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ)

концерт у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

12. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

14. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

50-та представа

18:30 · Велика сцена

15. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

16. април

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

17. април

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
БРАС АНСАМБЛ

БРАС АНСАМБЛ

Оперска и концертна музика у извођењу чланова оркестра, хора и солиста Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

18. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

19. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

21. април

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

јавно читање француских савремених писаца „ХимеН“ аутора Луси Депо

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. април

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

МАЛО БЛАГО, Елејн Марфи, дипломски испит Невене Мијатовић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. април

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. април

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

СЛУЖАВКА ГОСПОДАРИЦА, опера Ђ. Б. Перголезија

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. април

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. април

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт дипломска представа студената IV године глуме у класи проф. Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. април

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

29. април

СВЕТСКИ ДАН ИГРЕ

СВЕТСКИ ДАН ИГРЕ

свечана додела Награде и Специјалне похвале Терпсихора

13:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. мај

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена

6. мај

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ АКАДЕМИЈА УМЕТНОСТИ

БРАЧНА ИГРА, по мотивима истоименог текста Едварда Олбија, у режији Предрага Стојменовића, дипломска представа студента глумеАндријане Мећаве у класи проф. Драгане Варагић и Предрага Стојменовића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. мај

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

8. мај

„NESSUN DORMA... SUONA LA MUSICA DIVINA“ (НИКО НЕ СПАВА... СВИРА БОЖАНСКА МУЗИКА)
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

9. мај

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА „ДАН ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ“
ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. мај

У ЧАСТ МАТЕМАТИКЕ - МАЈ МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ

У ЧАСТ МАТЕМАТИКЕ - МАЈ МЕСЕЦ МАТЕМАТИКЕ

манифестација у организацији Центра за промоцију науке и Математичког института САНУ

18:00 · Велика сцена

11. мај

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

СЕДМИ ДАН, по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

12. мај

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

19:30 · Велика сцена

13. мај

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

19:30 · Велика сцена

14. мај

КАЛИГУЛА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КАЛИГУЛА (ОТКАЗАНО) драма Албера Камија

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

СЕДМИ ДАН, по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

15. мај

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. мај

ГАЛА КОНЦЕРТ „VA, PENSIERO...“ (ПОЂИ МИСЛИ...)

ГАЛА КОНЦЕРТ „VA, PENSIERO...“ (ПОЂИ МИСЛИ...)

концерт солиста, хора и оркестра опере у сарадњи са Аустријским културним форумом, гостује диригент Волфганг Шајт (Беч)

19:30 · Велика сцена

20. мај

МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

ПРЕМИЈЕРА

19:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

МАЛО БЛАГО, Елејн Марфи, дипломски испит Невене Мијатовић

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. мај

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. мај

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ МАЈСКИХ ДАНА МАКЕДОНСКЕ КУЛТУРЕ У БЕОГРАДУ

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ МАЈСКИХ ДАНА МАКЕДОНСКЕ КУЛТУРЕ У БЕОГРАДУ

ВЕТАР У ТАПЕТАМА, драма Зорана Митровића

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. мај

„САН“

„САН“

концерт камерног састава оркестра Опере Народног позоришта и тенора Дејана Максимовића

19:30 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. мај

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

СТРАХ - ЈЕДНА ТОПЛА ЉУДСКА ПРИЧА, ауторски пројекат Игора Вука Торбице

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. мај

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

ГОСТУЈЕ НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПИРОТ

СТРАХ - ЈЕДНА ТОПЛА ЉУДСКА ПРИЧА, ауторски пројекат Игора Вука Торбице

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. мај

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
„СОНАТА“

„СОНАТА“

концерт солиста и камерног састава оркестра Опере Народног позоришта

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. мај

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

Татјана Татић први пут у улози Татјане

19:30 · Велика сцена
НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писава - „ЏОРЏ КАПЛАН“ аутора Фредерика Зонтага

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”