Архива репертоара

2021

2. март

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

3. март

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ САРАЂУЈЕ СА МЛАДИМ ПИСЦИМА И РЕДИТЕЉИМА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ САРАЂУЈЕ СА МЛАДИМ ПИСЦИМА И РЕДИТЕЉИМА

Премијерно јавно читање драме HYPE, Ивона Ригер / Немања Новковић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. март

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

7. март

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

Испитна представа студената II године глуме у класи проф. Божидара Ђуровића и асистента Хаџи Ненада Маричића

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
„PER LE DONNE CON AMORE“ (ЖЕНАМА, С ЉУБАВЉУ)

„PER LE DONNE CON AMORE“ (ЖЕНАМА, С ЉУБАВЉУ)

Уочи 8. марта - Дана жена, ансамбл Опере поклања публици најпопуларније наполитанске, руске и шпанске песме у извођењу солиста и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

10. март

НЕЧИСТА КРВ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НЕЧИСТА КРВ (ОТКАЗАНО) Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

12. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН (ОТКАЗАНО) драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

13. март

БЕЛА КАФА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БЕЛА КАФА (ОТКАЗАНО) комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена

14. март

„V'ISSI D'ARTE... E VIVRO“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ И ЖИВЕЋУ) <span>(ОТКАЗАНО)</span>

„V'ISSI D'ARTE... E VIVRO“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ И ЖИВЕЋУ) (ОТКАЗАНО)

Сцене из опера у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

17. март

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

Поводом обележавања годишњице погрома на Косову и Метохији

13:00 · Велика сцена

18. март

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

20. март

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“ (ОТКАЗАНО)

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

22. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>ОТКАЗАНО</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН ОТКАЗАНО драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена
НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писаца - „Идентитет“ Жерара Воткинса

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

„СЕДМИ ДАН“ по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

28. март

ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА (ОТКАЗАНО)

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

30. март

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО)

19:00 · Велика сцена

31. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>ОТКАЗАНО</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН ОТКАЗАНО драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

1. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. април

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

4. април

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

Промоција књиге Владимира Јовановића и свечани концерт

19:00 · Велика сцена

6. април

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

7. април

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

18:30 · Велика сцена

8. април

РОМИ КОЈИ СУ УЧИНИЛИ СВЕТ БОЉИМ МЕСТОМ

РОМИ КОЈИ СУ УЧИНИЛИ СВЕТ БОЉИМ МЕСТОМ

свечана академија поводом Међународног дана Рома, у организацији удружења „Ромаг“

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

9. април

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

МОНОЛОГОМ КРОЗ ДРАМСКУ ЛИТЕРАТУРУ, играју студенти I године мастера глуме у класи проф. Виде Огњеновић

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. април

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

18:30 · Велика сцена

11. април

МЛАДИ У ОПЕРИ - матине

МЛАДИ У ОПЕРИ - матине

сцене из опера у извођењу полазника оперског студија „Борислав Поповић“

12:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
„V'ISSI D'ARTE...“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ)

„V'ISSI D'ARTE...“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ)

концерт у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

12. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

14. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

50-та представа

18:30 · Велика сцена

15. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

16. април

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

17. април

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
БРАС АНСАМБЛ

БРАС АНСАМБЛ

Оперска и концертна музика у извођењу чланова оркестра, хора и солиста Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

18. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

19. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

21. април

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

јавно читање француских савремених писаца „ХимеН“ аутора Луси Депо

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. април

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

МАЛО БЛАГО, Елејн Марфи, дипломски испит Невене Мијатовић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. април

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. април

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

СЛУЖАВКА ГОСПОДАРИЦА, опера Ђ. Б. Перголезија

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. април

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. април

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт дипломска представа студената IV године глуме у класи проф. Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. април

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена

29. април

МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

19:00 · Велика сцена

2. фебруар

КАРМЕН, једна трагедија

КАРМЕН, једна трагедија

редитељ Ана Григоровић, диригент Стефан Зекић, у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

5. фебруар

„ORCHESTRA PER VOI“ - ОРКЕСТАР ЗА ВАС

„ORCHESTRA PER VOI“ - ОРКЕСТАР ЗА ВАС

Концерт чланова оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ (ОТКАЗАНО) комедија Оскара Вајлда

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. фебруар

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писаца - „Сву моју љубав“ Лорана Мовињеа

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

9. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена

12. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена

13. фебруар

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

14. фебруар

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
„NON TI SCORDAR DI ME“ - НЕ ЗАБОРАВИ МЕ

„NON TI SCORDAR DI ME“ - НЕ ЗАБОРАВИ МЕ

Вече наполитанске музике за „Дан заљубљених“ у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

17. фебруар

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена
КОНЦЕРТ ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ

КОНЦЕРТ ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ

студената у класи ванредног професора Катарине Јовановић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. фебруар

НЕЧИСТА КРВ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НЕЧИСТА КРВ (ОТКАЗАНО) Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

20. фебруар

МЛАДИ ПОЗОРИШНИ ЕКСПЕРТИ

МЛАДИ ПОЗОРИШНИ ЕКСПЕРТИ

17:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“
ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА <span>(ОТКАЗАНО)</span>
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. фебруар

БРАС АНСАМБЛ (ЛИМЕНИ ДУВАЧКИ ИНСТРУМЕНТИ, ХАРФА И ТИМПАНИ)

БРАС АНСАМБЛ (ЛИМЕНИ ДУВАЧКИ ИНСТРУМЕНТИ, ХАРФА И ТИМПАНИ)

Оперска и концертна музика у извођењу чланова оркестра Хора и солиста Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

23. фебруар

НЕЧИСТА КРВ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НЕЧИСТА КРВ (ОТКАЗАНО) Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

24. фебруар

ИЗБИРАЧИЦА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ИЗБИРАЧИЦА (ОТКАЗАНО) драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена

25. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

26. фебруар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. фебруар

БАЛ ПОД „МАСКАМА“ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛ ПОД „МАСКАМА“ (ОТКАЗАНО)

Вече арија и дуета из Вердијевих опера, у извођењу солиста Хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР (ОТКАЗАНО) комедија Жана Ануја

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. фебруар

КАЛИГУЛА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КАЛИГУЛА (ОТКАЗАНО) драма Албера Камија

19:00 · Велика сцена

2. март

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

3. март

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ САРАЂУЈЕ СА МЛАДИМ ПИСЦИМА И РЕДИТЕЉИМА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ САРАЂУЈЕ СА МЛАДИМ ПИСЦИМА И РЕДИТЕЉИМА

Премијерно јавно читање драме HYPE, Ивона Ригер / Немања Новковић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. март

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

7. март

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

Испитна представа студената II године глуме у класи проф. Божидара Ђуровића и асистента Хаџи Ненада Маричића

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
„PER LE DONNE CON AMORE“ (ЖЕНАМА, С ЉУБАВЉУ)

„PER LE DONNE CON AMORE“ (ЖЕНАМА, С ЉУБАВЉУ)

Уочи 8. марта - Дана жена, ансамбл Опере поклања публици најпопуларније наполитанске, руске и шпанске песме у извођењу солиста и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

10. март

НЕЧИСТА КРВ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НЕЧИСТА КРВ (ОТКАЗАНО) Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

12. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН (ОТКАЗАНО) драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

13. март

БЕЛА КАФА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БЕЛА КАФА (ОТКАЗАНО) комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена

14. март

„V'ISSI D'ARTE... E VIVRO“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ И ЖИВЕЋУ) <span>(ОТКАЗАНО)</span>

„V'ISSI D'ARTE... E VIVRO“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ И ЖИВЕЋУ) (ОТКАЗАНО)

Сцене из опера у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

17. март

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА

Поводом обележавања годишњице погрома на Косову и Метохији

13:00 · Велика сцена

18. март

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

20. март

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“ (ОТКАЗАНО)

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

22. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>ОТКАЗАНО</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН ОТКАЗАНО драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена
НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писаца - „Идентитет“ Жерара Воткинса

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

„СЕДМИ ДАН“ по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

28. март

ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА (ОТКАЗАНО)

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

30. март

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО)

19:00 · Велика сцена

31. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН <span>ОТКАЗАНО</span>

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН ОТКАЗАНО драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

1. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. април

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

4. април

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

Промоција књиге Владимира Јовановића и свечани концерт

19:00 · Велика сцена

6. април

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

7. април

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

18:30 · Велика сцена

8. април

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
РОМИ КОЈИ СУ УЧИНИЛИ СВЕТ БОЉИМ МЕСТОМ

РОМИ КОЈИ СУ УЧИНИЛИ СВЕТ БОЉИМ МЕСТОМ

свечана академија поводом Међународног дана Рома, у организацији удружења „Ромаг“

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. април

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

МОНОЛОГОМ КРОЗ ДРАМСКУ ЛИТЕРАТУРУ, играју студенти I године мастера глуме у класи проф. Виде Огњеновић

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

10. април

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

18:30 · Велика сцена

11. април

МЛАДИ У ОПЕРИ - матине

МЛАДИ У ОПЕРИ - матине

сцене из опера у извођењу полазника оперског студија „Борислав Поповић“

12:00 · Велика сцена
ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
„V'ISSI D'ARTE...“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ)

„V'ISSI D'ARTE...“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ)

концерт у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

12. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

14. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

50-та представа

18:30 · Велика сцена

15. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

16. април

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

17. април

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
БРАС АНСАМБЛ

БРАС АНСАМБЛ

Оперска и концертна музика у извођењу чланова оркестра, хора и солиста Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

18. април

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

19. април

ОРЛАНДО I

ОРЛАНДО I по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. април

ОРЛАНДО II

ОРЛАНДО II по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

21. април

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

јавно читање француских савремених писаца „ХимеН“ аутора Луси Депо

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. април

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

МАЛО БЛАГО, Елејн Марфи, дипломски испит Невене Мијатовић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. април

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. април

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

СЛУЖАВКА ГОСПОДАРИЦА, опера Ђ. Б. Перголезија

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. април

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. април

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт дипломска представа студената IV године глуме у класи проф. Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. април

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена

29. април

МИКЕЛАНЂЕЛО

МИКЕЛАНЂЕЛО балет у кореографији и режији Мариа Радачовског

19:00 · Велика сцена

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА, УЗ УЧЕШЋЕ ОПЕРЕ И ДРАМЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

16. јануар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

(уз поштовање епидемиолошких мера)

18:30 · Велика сцена

17. јануар

МАГИЧНА МУЗИКА

МАГИЧНА МУЗИКА

Концерт ансамбла Опере Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јануар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

21. јануар

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јануар

ВИВА МОЦАРТ

ВИВА МОЦАРТ

Концерт ансамбла Опере Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

24. јануар

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. јануар

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

29. јануар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

30. јануар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

31. јануар

„COSI FAN TUTTE“ - ТАКО ЧИНЕ СВЕ

„COSI FAN TUTTE“ - ТАКО ЧИНЕ СВЕ

Концерт Оперског студија „Борислав Поповић“ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

2. фебруар

КАРМЕН, једна трагедија

КАРМЕН, једна трагедија

редитељ Ана Григоровић, диригент Стефан Зекић, у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

5. фебруар

„ORCHESTRA PER VOI“ - ОРКЕСТАР ЗА ВАС

„ORCHESTRA PER VOI“ - ОРКЕСТАР ЗА ВАС

Концерт чланова оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ (ОТКАЗАНО) комедија Оскара Вајлда

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. фебруар

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писаца - „Сву моју љубав“ Лорана Мовињеа

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

9. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена

12. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена

13. фебруар

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

14. фебруар

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
„NON TI SCORDAR DI ME“ - НЕ ЗАБОРАВИ МЕ

„NON TI SCORDAR DI ME“ - НЕ ЗАБОРАВИ МЕ

Вече наполитанске музике за „Дан заљубљених“ у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

17. фебруар

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена
КОНЦЕРТ ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ

КОНЦЕРТ ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ

студената у класи ванредног професора Катарине Јовановић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. фебруар

НЕЧИСТА КРВ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НЕЧИСТА КРВ (ОТКАЗАНО) Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

20. фебруар

МЛАДИ ПОЗОРИШНИ ЕКСПЕРТИ

МЛАДИ ПОЗОРИШНИ ЕКСПЕРТИ

17:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“
ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА <span>(ОТКАЗАНО)</span>
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. фебруар

БРАС АНСАМБЛ (ЛИМЕНИ ДУВАЧКИ ИНСТРУМЕНТИ, ХАРФА И ТИМПАНИ)

БРАС АНСАМБЛ (ЛИМЕНИ ДУВАЧКИ ИНСТРУМЕНТИ, ХАРФА И ТИМПАНИ)

Оперска и концертна музика у извођењу чланова оркестра Хора и солиста Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

23. фебруар

НЕЧИСТА КРВ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

НЕЧИСТА КРВ (ОТКАЗАНО) Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

24. фебруар

ИЗБИРАЧИЦА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ИЗБИРАЧИЦА (ОТКАЗАНО) драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена

25. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

26. фебруар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. фебруар

БАЛ ПОД „МАСКАМА“ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БАЛ ПОД „МАСКАМА“ (ОТКАЗАНО)

Вече арија и дуета из Вердијевих опера, у извођењу солиста Хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР (ОТКАЗАНО) комедија Жана Ануја

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. фебруар

КАЛИГУЛА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

КАЛИГУЛА (ОТКАЗАНО) драма Албера Камија

19:00 · Велика сцена

2. март

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

3. март

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ САРАЂУЈЕ СА МЛАДИМ ПИСЦИМА И РЕДИТЕЉИМА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ САРАЂУЈЕ СА МЛАДИМ ПИСЦИМА И РЕДИТЕЉИМА

Премијерно јавно читање драме HYPE, Ивона Ригер / Немања Новковић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

5. март

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

7. март

„PER LE DONNE CON AMORE“ (ЖЕНАМА, С ЉУБАВЉУ)

„PER LE DONNE CON AMORE“ (ЖЕНАМА, С ЉУБАВЉУ)

Уочи 8. марта - Дана жена, ансамбл Опере поклања публици најпопуларније наполитанске, руске и шпанске песме у извођењу солиста и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ САВРЕМЕНЕ УМЕТНОСТИ

Испитна представа студената II године глуме у класи проф. Божидара Ђуровића и асистента Хаџи Ненада Маричића

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

10. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

11. март

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

12. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

13. март

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена

14. март

„V'ISSI D'ARTE... E VIVRO“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ И ЖИВЕЋУ)

„V'ISSI D'ARTE... E VIVRO“ (ЖИВЕХ ОД УМЕТНОСТИ И ЖИВЕЋУ)

Сцене из опера у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

17. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

18. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

ПРЕМИЈЕРА

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

19. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. март

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

„ВИОЛОНЧЕЛО И СЕРЕНАДА“

Концерт ансамбла дрвених дувача и виолончела са солистима Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

21. март

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писава - „Идентитет“ Жерара Воткинса

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. март

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

25. март

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

18:30 · Велика сцена

26. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

ГОСТУЈЕ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР ИСТОЧНО САРАЈЕВО

„СЕДМИ ДАН“ по тексту Горана Врачара, у организацији Представништва Републике Српске у Београду

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. март

ИЛУЗИЈÆ

ИЛУЗИЈÆ комедија Пјера Корнеја

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

28. март

„NESSUN DORMA... SUONA LA MUSICA DIVINA“ (НИКО НЕ СПАВА... СВИРА БОЖАНСКА МУЗИКА)

„NESSUN DORMA... SUONA LA MUSICA DIVINA“ (НИКО НЕ СПАВА... СВИРА БОЖАНСКА МУЗИКА)

Сцене из опера у извођењу солиста, хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

30. март

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

31. март

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

18:30 · Велика сцена

1. април

ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА I

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. април

ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА II

18:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. април

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

19:00 · Велика сцена

4. април

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

„100 ГОДИНА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА“

Промоција књиге Владимира Јовановића и свечани концерт

19:00 · Велика сцена

6. април

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

19:00 · Велика сцена

2020

6. децембар

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена

13. децембар

НЕЧИСТА КРВ <span>ОТКАЗАНО због епидемиолошке ситуације</span>

НЕЧИСТА КРВ ОТКАЗАНО због епидемиолошке ситуације Борисав Станковић/Маја Тодоровић

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена

20. децембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

12:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. децембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

19:30 · Велика сцена

25. децембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

19:30 · Велика сцена

26. децембар

ЦИКЛУС - ОПЕРА У ПОДНЕ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ЦИКЛУС - ОПЕРА У ПОДНЕ (ОТКАЗАНО)

Концерт оркестра хора и солиста Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. децембар

БЕЛА КАФА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БЕЛА КАФА (ОТКАЗАНО) комедија Александра Поповића

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена

28. децембар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемилошких мера)

19:00 · Велика сцена

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА, УЗ УЧЕШЋЕ ОПЕРЕ И ДРАМЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

16. јануар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

(уз поштовање епидемиолошких мера)

18:30 · Велика сцена

17. јануар

МАГИЧНА МУЗИКА

МАГИЧНА МУЗИКА

Концерт ансамбла Опере Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јануар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

21. јануар

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јануар

ВИВА МОЦАРТ

ВИВА МОЦАРТ

Концерт ансамбла Опере Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

24. јануар

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. јануар

МАМАЦ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

МАМАЦ (ОТКАЗАНО) балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

29. јануар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

30. јануар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

31. јануар

„COSI FAN TUTTE“ - ТАКО ЧИНЕ СВЕ

„COSI FAN TUTTE“ - ТАКО ЧИНЕ СВЕ

Концерт Оперског студија „Борислав Поповић“ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

2. фебруар

КАРМЕН, једна трагедија

КАРМЕН, једна трагедија

редитељ Ана Григоровић, диригент Стефан Зекић, у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

5. фебруар

„ORCHESTRA PER VOI“ - ОРКЕСТАР ЗА ВАС

„ORCHESTRA PER VOI“ - ОРКЕСТАР ЗА ВАС

Концерт чланова оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. фебруар

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ И ФРАНКОФОНИЈА

Јавно читање француских савремених писаца - „Сву моју љубав“ Лорана Мокињеа

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

9. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена

12. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена

13. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

14. фебруар

„NON TI SCORDAR DI ME“ - НЕ ЗАБОРАВИ МЕ

„NON TI SCORDAR DI ME“ - НЕ ЗАБОРАВИ МЕ

Вече наполитанске музике за „Дан заљубљених“ у извођењу ансамбла Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

ГОСТУЈЕ ФАКУЛТЕТ ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ

КАВКАСКИ КРУГ КРЕДОМ, Б. Брехт - дипломска представа студената IV године Глуме у класи професорке Марије Миленковић и стручног сарадника Марије Бергам

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

17. фебруар

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

18:30 · Велика сцена
КОНЦЕРТ ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ

КОНЦЕРТ ФАКУЛТЕТА МУЗИЧКЕ УМЕТНОСТИ

студената у класи ванредног професора Катарине Јовановић

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. фебруар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

20. фебруар

МЛАДИ ПОЗОРИШНИ ЕКСПЕРТИ

МЛАДИ ПОЗОРИШНИ ЕКСПЕРТИ

17:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“
ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

21. фебруар

БРАС АНСАМБЛ (ЛИМЕНИ ДУВАЧКИ ИНСТРУМЕНТИ, ХАРФА И ТИМПАНИ)

БРАС АНСАМБЛ (ЛИМЕНИ ДУВАЧКИ ИНСТРУМЕНТИ, ХАРФА И ТИМПАНИ)

Оперска и концертна музика у извођењу чланова оркестра Хора и солиста Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена

23. фебруар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

18:30 · Велика сцена

24. фебруар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:00 · Велика сцена

25. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

19:00 · Велика сцена

26. фебруар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. фебруар

БАЛ ПОД „МАСКАМА“

БАЛ ПОД „МАСКАМА“

Вече арија и дуета из Вердијевих опера, у извођењу солиста Хора и оркестра Опере Народног позоришта

19:00 · Велика сцена
ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. фебруар

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

19:00 · Велика сцена
ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ ВЛАДИМИРА ЈОВАНОВИЋА

ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ ВЛАДИМИРА ЈОВАНОВИЋА

„100 година Опере Народног позоришта у Београду“, издавач: Народно позориште у Београду и Чигоја штампа

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

2. март

ГАЛА ВЕЧЕ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

5. март

ПОЗОРИШНЕ ИЛУЗИЈЕ

ПОЗОРИШНЕ ИЛУЗИЈЕ комедија Пјера Корнеја

ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

6. март

ПОЗОРИШНЕ ИЛУЗИЈЕ

ПОЗОРИШНЕ ИЛУЗИЈЕ комедија Пјера Корнеја

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

18. март

ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА I

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. март

ОРЛАНДО

ОРЛАНДО по роману Вирџиније Вулф, у драматизацији Тање Шљивар, писац завршног монолога Горан Ферчец

ПРЕМИЈЕРА II

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

1. новембар

НЕЧИСТА КРВ <span>/ ОТКАЗАНО</span>

НЕЧИСТА КРВ / ОТКАЗАНО Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

2. новембар

ИЗБИРАЧИЦА <span>/ ОТКАЗАНО</span>

ИЗБИРАЧИЦА / ОТКАЗАНО драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

4. новембар

„ВИВА ПУЧИНИ“

„ВИВА ПУЧИНИ“

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

6. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

7. новембар

„ВИВА МОЦАРТ“

„ВИВА МОЦАРТ“

избор арија из Моцартових опера

20:00 · Велика сцена

10. новембар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена

12. новембар

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

13. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ <span>ОТКАЗАНО</span>

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ ОТКАЗАНО комедија Оскара Вајлда

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

14. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена

15. новембар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА <span>ОТКАЗАНО</span>

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА ОТКАЗАНО комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

16. новембар

НЕЧИСТА КРВ <span>ОТКАЗАНО</span>

НЕЧИСТА КРВ ОТКАЗАНО Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

18. новембар

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

19. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

24. новембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

18:00 · Велика сцена

26. новембар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ЦАРСТВО МРАКА <span>ОТКАЗАНО</span>

ЦАРСТВО МРАКА ОТКАЗАНО драма Лава Николајевича Толстоја

18:00 · Велика сцена

28. новембар

НАЈЛЕПШИ ЉУБАВНИ ДУЕТИ И АРИЈЕ ИЗ ОПЕРСКОГ РЕПЕРТОАРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

6. децембар

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена

13. децембар

НЕЧИСТА КРВ <span>ОТКАЗАНО због епидемиолошке ситуације</span>

НЕЧИСТА КРВ ОТКАЗАНО због епидемиолошке ситуације Борисав Станковић/Маја Тодоровић

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена

20. децембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

12:00 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. децембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

19:30 · Велика сцена

25. децембар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

19:30 · Велика сцена

26. децембар

ЦИКЛУС - ОПЕРА У ПОДНЕ <span>(ОТКАЗАНО)</span>

ЦИКЛУС - ОПЕРА У ПОДНЕ (ОТКАЗАНО)

Концерт оркестра хора и солиста Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. децембар

БЕЛА КАФА <span>(ОТКАЗАНО)</span>

БЕЛА КАФА (ОТКАЗАНО) комедија Александра Поповића

(уз поштовање епидемиолошких мера)

12:00 · Велика сцена

28. децембар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемилошких мера)

19:00 · Велика сцена

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

16. јануар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

(уз поштовање епидемиолошких мера)

18:30 · Велика сцена

17. јануар

МАГИЧНА МУЗИКА

МАГИЧНА МУЗИКА

Концерт ансамбла Опере Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јануар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

21. јануар

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јануар

ВИВА МОЦАРТ

ВИВА МОЦАРТ

Концерт ансамбла Опере Народног позоришта (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

24. јануар

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

27. јануар

МАМАЦ

МАМАЦ балет у кореографији Сање Нинковић

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

29. јануар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

30. јануар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

(уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

31. јануар

„COSI FAN TUTTE“ - ТАКО ЧИНЕ СВЕ

„COSI FAN TUTTE“ - ТАКО ЧИНЕ СВЕ

Концерт Оперског студија „Борислав Поповић“ (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

2. фебруар

КАРМЕН, једна трагедија

КАРМЕН, једна трагедија

редитељ Ана Григоровић, диригент Стефан Зекић, у сарадњи Народног позоришта и Роси феста (уз поштовање епидемиолошких мера)

19:00 · Велика сцена

9. фебруар

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА

СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА балет у кореографији Игора Пастора

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

19:00 · Велика сцена

1. октобар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНА ЗНАЧКА“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНА ЗНАЧКА“

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

у част 180 година рођења П.И.Чајковског

20:00 · Велика сцена

2. октобар

НА ДНУ, драма Максима Горког

НА ДНУ, драма Максима Горког

Испит II године студената режије Факултета драмских уметности у Београду

19:00 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

4. октобар

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена
МАЛО БЛАГО, комедија Елејн Марфи

МАЛО БЛАГО, комедија Елејн Марфи

дипломски испит студената Факултета драмских уметности у Београду у класи Душана Петровића и Ане Томовић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. октобар

„PLAY SHAKESPEARE“

„PLAY SHAKESPEARE“

базиран на четири Шекспирове драме, дипломска представа студената Факултета савремених уметности у класи проф. Виде Огњеновић

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА

ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА jeдночини балети; кореограф Раду Поклитару

20:00 · Велика сцена

7. октобар

„PLAY SHAKESPEARE“

„PLAY SHAKESPEARE“

комад базиран на четири Шекспирове драме, дипломска представа студената Факултета савремених уметности у класи проф. Виде Огњеновић

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

9. октобар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

10. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. октобар

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

12:00 · Велика сцена
ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

13. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

14. октобар

ЉУБАВНИ НАПИТАК

ЉУБАВНИ НАПИТАК опера Гаетана Доницетија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

15. октобар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

20:00 · Велика сцена

16. октобар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

17. октобар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

18. октобар

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПРЕДСТАВЉА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПРЕДСТАВЉА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА „БОРИСЛАВ ПОПОВИЋ“

18:00 · Велика сцена

20. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

21. октобар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

22. октобар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

25. октобар

МАНОН ЛЕСКО

МАНОН ЛЕСКО опера Ђакома Пучинија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

27. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

28. октобар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

ОМАЖ ЛИДИЈИ ПИЛИПЕНКО

20:00 · Велика сцена

29. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

30. октобар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

31. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

1. новембар

НЕЧИСТА КРВ <span>/ ОТКАЗАНО</span>

НЕЧИСТА КРВ / ОТКАЗАНО Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

2. новембар

ИЗБИРАЧИЦА <span>/ ОТКАЗАНО</span>

ИЗБИРАЧИЦА / ОТКАЗАНО драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

4. новембар

„ВИВА ПУЧИНИ“

„ВИВА ПУЧИНИ“

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

6. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

7. новембар

„ВИВА МОЦАРТ“

„ВИВА МОЦАРТ“

избор арија из Моцартових опера

20:00 · Велика сцена

10. новембар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена

12. новембар

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

13. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ <span>ОТКАЗАНО</span>

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ ОТКАЗАНО комедија Оскара Вајлда

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

14. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена

15. новембар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА <span>ОТКАЗАНО</span>

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА ОТКАЗАНО комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

16. новембар

НЕЧИСТА КРВ <span>ОТКАЗАНО</span>

НЕЧИСТА КРВ ОТКАЗАНО Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

18. новембар

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

19. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

24. новембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

19:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

18:00 · Велика сцена

26. новембар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ЦАРСТВО МРАКА <span>ОТКАЗАНО</span>

ЦАРСТВО МРАКА ОТКАЗАНО драма Лава Николајевича Толстоја

18:00 · Велика сцена

28. новембар

НАЈЛЕПШИ ЉУБАВНИ ДУЕТИ И АРИЈЕ ИЗ ОПЕРСКОГ РЕПЕРТОАРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

5. децембар

ЦИКЛУС - ОПЕРА У ПОДНЕ

ЦИКЛУС - ОПЕРА У ПОДНЕ

Концерт оркестра хора и солиста Народног позоришта

12:00 · Велика сцена

6. децембар

ГАЛА КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

9. септембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

10. септембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

11. септембар

КОНЦЕРТ СОФИЈЕ КНЕЖЕВИЋ

КОНЦЕРТ СОФИЈЕ КНЕЖЕВИЋ

20:30 · Велика сцена

13. септембар

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

опера Волфганга Амадеуса Моцарта

18:00 · Велика сцена

15. септембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

у сарадњи Народног позоришта и Роси фестивала, поводом обележавања Европског дана јеврејске културе

20:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

16. септембар

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

20:00 · Велика сцена

17. септембар

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ балет по мотивима романа Милорада Павића

20:00 · Велика сцена

20. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА И СОЛИСТА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

21. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Велика сцена

22. септембар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

23. септембар

Јавно читање текста „УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ“

Јавно читање текста „УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ“

аутор Ђорђе Косић

20:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

24. септембар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена
ЈЕДАН

ЈЕДАН

савремени балет у кореографији Сање Нинковић, у оквиру Фестивала игре

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. септембар

Донаторско гала вече у организацији Фондације „Сергеј Полуњин“

27. септембар

КОНЦЕРТ ХОРА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

28. септембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

29. септембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА И СОЛИСТА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
ДВЕ ПЛЕСНЕ ЈЕДНОЧИНКЕ ИНСТИТУТА ЗА УМЕТНИЧКУ ИГРУ

ДВЕ ПЛЕСНЕ ЈЕДНОЧИНКЕ ИНСТИТУТА ЗА УМЕТНИЧКУ ИГРУ

PASSWORD OF ESSENCE, кореограф Огњен Вучинић / ОНО ШТО ТРЕБА ДА ЗНАТЕ О МЕНИ, кореограф ЛУКА СТОЈКОВИЋ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. октобар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНА ЗНАЧКА“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНА ЗНАЧКА“

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

у част 180 година рођења П.И.Чајковског

20:00 · Велика сцена

2. октобар

НА ДНУ, драма Максима Горког

НА ДНУ, драма Максима Горког

Испит II године студената режије Факултета драмских уметности у Београду

19:00 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

4. октобар

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена
МАЛО БЛАГО, комедија Елејн Марфи

МАЛО БЛАГО, комедија Елејн Марфи

дипломски испит студената Факултета драмских уметности у Београду у класи Душана Петровића и Ане Томовић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. октобар

„PLAY SHAKESPEARE“

„PLAY SHAKESPEARE“

базиран на четири Шекспирове драме, дипломска представа студената Факултета савремених уметности у класи проф. Виде Огњеновић

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА

ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА jeдночини балети; кореограф Раду Поклитару

20:00 · Велика сцена

7. октобар

„PLAY SHAKESPEARE“

„PLAY SHAKESPEARE“

комад базиран на четири Шекспирове драме, дипломска представа студената Факултета савремених уметности у класи проф. Виде Огњеновић

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

9. октобар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

10. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. октобар

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

12:00 · Велика сцена
ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

13. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

14. октобар

ЉУБАВНИ НАПИТАК

ЉУБАВНИ НАПИТАК опера Гаетана Доницетија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

15. октобар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

20:00 · Велика сцена

16. октобар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

17. октобар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

18. октобар

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПРЕДСТАВЉА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПРЕДСТАВЉА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА „БОРИСЛАВ ПОПОВИЋ“

18:00 · Велика сцена

20. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

21. октобар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

22. октобар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

25. октобар

МАНОН ЛЕСКО

МАНОН ЛЕСКО опера Ђакома Пучинија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

27. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

28. октобар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

ОМАЖ ЛИДИЈИ ПИЛИПЕНКО

20:00 · Велика сцена

29. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

30. октобар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

31. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

1. новембар

НЕЧИСТА КРВ <span>/ ОТКАЗАНО</span>

НЕЧИСТА КРВ / ОТКАЗАНО Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

2. новембар

ИЗБИРАЧИЦА <span>/ ОТКАЗАНО</span>

ИЗБИРАЧИЦА / ОТКАЗАНО драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

4. новембар

„ВИВА ПУЧИНИ“

„ВИВА ПУЧИНИ“

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

6. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

7. новембар

„ВИВА МОЦАРТ“

„ВИВА МОЦАРТ“

избор арија из Моцартових опера

20:00 · Велика сцена

10. новембар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена

12. новембар

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

13. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

14. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена

15. новембар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

16. новембар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

18. новембар

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

сећање на 20 година од страдања првака драме Драгана Максимовића Максе

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

50-та представа

20:00 · Велика сцена

19. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

21. новембар

НАЈЛЕПШИ ЉУБАВНИ ДУЕТИ И АРИЈЕ ИЗ ОПЕРСКОГ РЕПЕРТОАРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

22. новембар

КАО ШТО ПТИЦА МОРА ДА ЛЕТИ А ВОДА ДА ТЕЧЕ...TАКО И ПОЗОРИШТЕ МОРА ДА ПОСТОЈИ

КАО ШТО ПТИЦА МОРА ДА ЛЕТИ А ВОДА ДА ТЕЧЕ...TАКО И ПОЗОРИШТЕ МОРА ДА ПОСТОЈИ

СВЕЧАНА ПРОСЛАВА ДАНА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

12:00 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

24. новембар

ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ Тања Мандић Ригонат, по роману Фјодора Михајловича Достојевског

180 година од настанка романа и 150 година од првог превода на српски језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

26. новембар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Велика сцена

28. новембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

29. новембар

ОРЛАНДО <span>ПРЕМИЈЕРА I</span>

ОРЛАНДО ПРЕМИЈЕРА I драма Вирџиније Вулф

у улози Орланда Ива Милановић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. новембар

ОРЛАНДО <span>ПРЕМИЈЕРА II</span>

ОРЛАНДО ПРЕМИЈЕРА II драма Вирџиније Вулф

у улози Орланда Драган Секулић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. децембар

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

МАМАЦ, кореограф Сања Нинковић / СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА, кореограф Игор Пастор

20:00 · Велика сцена

3. децембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА ОПЕРЕ И БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА ОПЕРЕ И БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

гостује диригент Волфганг Шајд, у сарадњи са Аустријским културним форумом

20:00 · Велика сцена

5. децембар

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

МАМАЦ, кореограф Сања Нинковић / СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА, кореограф Игор Пастор

20:00 · Велика сцена

15. децембар

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

у организацији Националне платформе „Србија ствара“

20:00 · Велика сцена

16. децембар

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

у организацији Националне платформе „Србија ствара“

20:00 · Велика сцена

9. јул

СВЕТЛОСТ

СВЕТЛОСТ

Опера и балет Народног позоришта у Београду

21:00 · Летња сцена Ташмајдан

10. јул

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

21:00 · Летња сцена Ташмајдан

9. септембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

ПРЕМИЈЕРА

20:00 · Велика сцена

10. септембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

11. септембар

КОНЦЕРТ СОФИЈЕ КНЕЖЕВИЋ

КОНЦЕРТ СОФИЈЕ КНЕЖЕВИЋ

20:30 · Велика сцена

13. септембар

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

опера Волфганга Амадеуса Моцарта

18:00 · Велика сцена

15. септембар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

у сарадњи Народног позоришта и Роси фестивала, поводом обележавања Европског дана јеврејске културе

20:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

16. септембар

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

20:00 · Велика сцена

17. септембар

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ балет по мотивима романа Милорада Павића

20:00 · Велика сцена

20. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА И СОЛИСТА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

21. септембар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Велика сцена

22. септембар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

23. септембар

Јавно читање текста „УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ“

Јавно читање текста „УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ РАЈЧИЋ“

аутор Ђорђе Косић

20:30 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

24. септембар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена
ЈЕДАН

ЈЕДАН

савремени балет у кореографији Сање Нинковић, у оквиру Фестивала игре

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

25. септембар

Донаторско гала вече у организацији Фондације „Сергеј Полуњин“

27. септембар

КОНЦЕРТ ХОРА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

28. септембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

29. септембар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. септембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА И СОЛИСТА ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
ДВЕ ПЛЕСНЕ ЈЕДНОЧИНКЕ ИНСТИТУТА ЗА УМЕТНИЧКУ ИГРУ

ДВЕ ПЛЕСНЕ ЈЕДНОЧИНКЕ ИНСТИТУТА ЗА УМЕТНИЧКУ ИГРУ

PASSWORD OF ESSENCE, кореограф Огњен Вучинић / ОНО ШТО ТРЕБА ДА ЗНАТЕ О МЕНИ, кореограф ЛУКА СТОЈКОВИЋ

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. октобар

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНА ЗНАЧКА“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ЗЛАТНА ЗНАЧКА“

у организацији Културно просветне заједнице Србије

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

у част 180 година рођења П.И.Чајковског

20:00 · Велика сцена

2. октобар

НА ДНУ, драма Максима Горког

НА ДНУ, драма Максима Горког

Испит II године студената режије Факултета драмских уметности у Београду

19:00 · Амбијентална отворена сцена „Радионица“

4. октобар

ТРУБАДУР

ТРУБАДУР опера Ђузепа Вердија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена
МАЛО БЛАГО, комедија Елејн Марфи

МАЛО БЛАГО, комедија Елејн Марфи

дипломски испит студената Факултета драмских уметности у Београду у класи Душана Петровића и Ане Томовић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. октобар

„PLAY SHAKESPEARE“

„PLAY SHAKESPEARE“

базиран на четири Шекспирове драме, дипломска представа студената Факултета савремених уметности у класи проф. Виде Огњеновић

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА

ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА jeдночини балети; кореограф Раду Поклитару

20:00 · Велика сцена

7. октобар

„PLAY SHAKESPEARE“

„PLAY SHAKESPEARE“

комад базиран на четири Шекспирове драме, дипломска представа студената Факултета савремених уметности у класи проф. Виде Огњеновић

19:30 · Сцена „Раша Плаовић”
ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

9. октобар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

10. октобар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОПЕРЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. октобар

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

12:00 · Велика сцена
ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

13. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

14. октобар

ЉУБАВНИ НАПИТАК

ЉУБАВНИ НАПИТАК опера Гаетана Доницетија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

15. октобар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

20:00 · Велика сцена

16. октобар

НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

17. октобар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

18. октобар

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПРЕДСТАВЉА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

НАРОДНО ПОЗОРИШТЕ ПРЕДСТАВЉА МЛАДЕ ТАЛЕНТЕ

КОНЦЕРТ ОПЕРСКОГ СТУДИЈА „БОРИСЛАВ ПОПОВИЋ“

18:00 · Велика сцена

20. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

21. октобар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

22. октобар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

25. октобар

МАНОН ЛЕСКО

МАНОН ЛЕСКО опера Ђакома Пучинија

Концертно извођење

20:00 · Велика сцена

27. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:00 · Велика сцена

28. октобар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

ОМАЖ ЛИДИЈИ ПИЛИПЕНКО

20:00 · Велика сцена

29. октобар

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

30. октобар

ТОСКА

ТОСКА опера Ђакома Пучинија

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

31. октобар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

ПРЕДСТАВА СЕ ОТКАЗУЈЕ

20:00 · Велика сцена

1. новембар

НЕЧИСТА КРВ <span>/ ОТКАЗАНО</span>

НЕЧИСТА КРВ / ОТКАЗАНО Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

2. новембар

ИЗБИРАЧИЦА <span>/ ОТКАЗАНО</span>

ИЗБИРАЧИЦА / ОТКАЗАНО драма Косте Трифковића

20:00 · Велика сцена

4. новембар

„ВИВА ПУЧИНИ“

„ВИВА ПУЧИНИ“

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

6. новембар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:00 · Велика сцена

7. новембар

„ВИВА МОЦАРТ“

„ВИВА МОЦАРТ“

избор арија из Моцартових опера

20:00 · Велика сцена

10. новембар

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН

ЕВГЕНИЈЕ ОЊЕГИН балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена

12. новембар

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

„ВИВА ВЕРДИ“ И ВЕРДИЈЕВЕ ХЕРОИНЕ

концерт Опере Народног позоришта

20:00 · Велика сцена

13. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

14. новембар

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

НАСИЉЕ НАД ЛУКРЕЦИЈОМ, опера Бенџамина Бритна

Гостује Камерна Опера Санкт Петербург, Русија

20:00 · Велика сцена

15. новембар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

16. новембар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:00 · Велика сцена

18. новембар

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

ТРИБИНА - АНАТОМИЈА НАСИЉА

сећање на 20 година од страдања првака драме Драгана Максимовића Максе

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

50-та представа

20:00 · Велика сцена

19. новембар

СВЕЧАНИ КОНЦЕРТ БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

20. новембар

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

21. новембар

НАЈЛЕПШИ ЉУБАВНИ ДУЕТИ И АРИЈЕ ИЗ ОПЕРСКОГ РЕПЕРТОАРА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

22. новембар

КАО ШТО ПТИЦА МОРА ДА ЛЕТИ А ВОДА ДА ТЕЧЕ...TАКО И ПОЗОРИШТЕ МОРА ДА ПОСТОЈИ

КАО ШТО ПТИЦА МОРА ДА ЛЕТИ А ВОДА ДА ТЕЧЕ...TАКО И ПОЗОРИШТЕ МОРА ДА ПОСТОЈИ

СВЕЧАНА ПРОСЛАВА ДАНА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

12:00 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”
ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ

ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА И ДРУГИ драма Максима Горког

20:00 · Велика сцена

24. новембар

ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ Тања Мандић Ригонат, по роману Фјодора Михајловича Достојевског

180 година од настанка романа и 150 година од првог превода на српски језик

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. новембар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:00 · Велика сцена

26. новембар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. новембар

ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:00 · Велика сцена

28. новембар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена

29. новембар

ОРЛАНДО <span>ПРЕМИЈЕРА I</span>

ОРЛАНДО ПРЕМИЈЕРА I драма Вирџиније Вулф

у улози Орланда Ива Милановић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. новембар

ОРЛАНДО <span>ПРЕМИЈЕРА II</span>

ОРЛАНДО ПРЕМИЈЕРА II драма Вирџиније Вулф

у улози Орланда Драган Секулић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. децембар

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

Народно позориште подржава младе таленте - ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ / ПРЕМИЈЕРА

МАМАЦ, кореограф Сања Нинковић / СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА, кореограф Игор Пастор

20:00 · Велика сцена

3. децембар

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА ОПЕРЕ И БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

ГАЛА КОНЦЕРТ ОРКЕСТРА ОПЕРЕ И БАЛЕТА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА

гостује диригент Волфганг Шајд, у сарадњи са Аустријским културним форумом

20:00 · Велика сцена

5. децембар

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

ПРОГРАМ - МЛАДИ КОРЕОГРАФИ

МАМАЦ, кореограф Сања Нинковић / СЕДАМ СМРТНИХ ГРЕХОВА, кореограф Игор Пастор

20:00 · Велика сцена

15. децембар

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

у организацији Националне платформе „Србија ствара“

20:00 · Велика сцена

16. децембар

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

ТАЛЕНТИ НА ВЕЗИ 3.0

у организацији Националне платформе „Србија ствара“

20:00 · Велика сцена

1. март

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
ЈЕДАН

ЈЕДАН

савремени балет у кореографији Сање Нинковић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

ДЕСАНКИ ЗА ВЕЧНОСТ, посвећено Јелени Јовановић Жигон

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. март

ЈЕСТЕ ЛИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ?

ЈЕСТЕ ЛИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ? драма по мотивима дела Б.Јовановић, М.Кресе, Р.Ивековић, Р.Лазић, Д.Шаламун

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

4. март

УСПАВАНКА ЗА ВУКА НИЧИЈЕГ

УСПАВАНКА ЗА ВУКА НИЧИЈЕГ драма Ксеније Поповић и Бојане Мијовић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. март

ЧАС КАДА НИСМО ЗНАЛИ НИШТА ЈЕДНИ О ДРУГИМА

ЧАС КАДА НИСМО ЗНАЛИ НИШТА ЈЕДНИ О ДРУГИМА

драма Петера Хандкеа, гостује Градско позориште из Клагенфурта, Аустрија

19:30 · Велика сцена
СУМЊИВО ЛИЦЕ

СУМЊИВО ЛИЦЕ комедија Бранислава Нушића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. март

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА балет П. И. Чајковског

први пут у улози Ауроре наступа Маргарита Черомухина

19:30 · Велика сцена
LP DUO

LP DUO

промоција новог албума „DUALITY“

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. март

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:30 · Велика сцена
ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ

ВАЖНО ЈЕ ЗВАТИ СЕ ЕРНЕСТ комедија Оскара Вајлда

21:00 · Сцена „Раша Плаовић”

8. март

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

17:00 · Сцена „Раша Плаовић”

9. март

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:30 · Велика сцена
НЕГРИ ИЛИ ЉУБОВ КО СОЧЕЛОВЕКОМ СВОЈИМ, драма Јоакима Вујића

НЕГРИ ИЛИ ЉУБОВ КО СОЧЕЛОВЕКОМ СВОЈИМ, драма Јоакима Вујића

гостује Књажевско-српски театар, Крагујевац

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

10. март

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:30 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. март

НА УРАНКУ

НА УРАНКУ опера Станислава Биничког, по либрету Бранислава Нушића

20:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. фебруар

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

ДЕСАНКИ ЗА ВЕЧНОСТ, посвећено Јелени Јовановић Жигон

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. фебруар

ЈЕДАН

ЈЕДАН

савремени балет Сање Нинковић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

4. фебруар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. фебруар

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

ПРЕМИЈЕРА ДРАМЕ

19:30 · Велика сцена
ДОБРИ ЧОВЕК, Бранислав Нушић

ДОБРИ ЧОВЕК, Бранислав Нушић

по тексту дневника, гостује театар „Балкан нови покрет“

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

11:30 · Велика сцена
ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

20:30 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”

7. фебруар

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

19:30 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

8. фебруар

НАБУКО

НАБУКО опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ

ДОМ БЕРНАРДЕ АЛБЕ драма Федерика Гарсије Лорке

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

9. фебруар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:30 · Велика сцена
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

10. фебруар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

20:00 · Велика сцена
ЛАЖА И ПАРАЛАЖА

ЛАЖА И ПАРАЛАЖА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

11. фебруар

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ <span>/ ГОСПОЂА ЛЕПТИРИЦА</span>

МАДАМ БАТЕРФЛАЈ / ГОСПОЂА ЛЕПТИРИЦА опера Ђакома Пучинија

11. фебруар 1920. СТО ГОДИНА ОД ПОЧЕТКА РАДА БЕОГРАДСКЕ ОПЕРЕ, гостују диригент Адриан Морар (Румунија) и сопран Кикуко Тешима (Јапан) у улози Ћо-Ћо-Сан

19:00 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

12. фебруар

СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА

СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА

у организацији Матице српске и Фондације „Лаза Костић“

17:00 · Велика сцена
УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА балет П. И. Чајковског

20:00 · Велика сцена
ЖЕНИДБА

ЖЕНИДБА комедија Николаја Васиљевича Гогоља

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. фебруар

ИВАНОВ

ИВАНОВ драма Антона Павловича Чехова

19:30 · Велика сцена

14. фебруар

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА балет П. И. Чајковског

19:30 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

150-та представа

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

18. фебруар

ЧУДО У ШАРГАНУ

ЧУДО У ШАРГАНУ драма Љубомира Симовића

19:30 · Велика сцена

19. фебруар

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ

ХАЗАРСКИ РЕЧНИК - ЛОВЦИ НА СНОВЕ балет по мотивима романа Милорада Павића

19:30 · Велика сцена

21. фебруар

ВЕЛИКА ДРАМА <span>/ 18 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ</span>

ВЕЛИКА ДРАМА / 18 ГОДИНА ОД ПРЕМИЈЕРЕ драма Синише Ковачевића

250-та представа

20:00 · Велика сцена

22. фебруар

ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА

ЖЕНЕ У D-МОЛУ / ДУГА БОЖИЋНА ВЕЧЕРА jeдночини балети; кореограф Раду Поклитару

19:30 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ <span>/ ПРЕМИЈЕРА</span>

НОЋНИ ПИСАЦ / ПРЕМИЈЕРА текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

гост Јан Фабр, у сарадњи са Културним центром Београда, Народним музејем у Београду и компанијом Траблејн, Белгија

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

23. фебруар

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

ДОДЕЛА НАГРАДЕ „ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“

у организацији Задужбине „Доситеј Обрадовић“

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”

24. фебруар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

20:30 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

25. фебруар

САН ЛЕТЊЕ НОЋИ - ПРОЈЕКАТ ШЕКСПИР

САН ЛЕТЊЕ НОЋИ - ПРОЈЕКАТ ШЕКСПИР по делу Вилијама Шекспира

20:30 · Велика сцена
СИН БАФАЛО ЖЕНЕ

СИН БАФАЛО ЖЕНЕ

у оквиру радионице „ТЕХНИКЕ ПРИЧАЊА ПРИЧЕ - ОСНОВЕ СТОРИТЕЛИНГА“, аутори и извођачи: Џен Блејк и Џон Прадере, Велика Британија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

26. фебруар

МАНОН ЛЕСКО

МАНОН ЛЕСКО опера Ђакома Пучинија

ПРЕМИЈЕРА ОПЕРЕ

19:30 · Велика сцена
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. фебруар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:30 · Велика сцена
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ Тања Мандић Ригонат, по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

28. фебруар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
НОЋНИ ПИСАЦ

НОЋНИ ПИСАЦ текст Јан Фабр, режија Јан Фабр

у сарадњи са Културним центром Београда, Народним музејем у Београду и компанијом Траблејн, Белгија

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

29. фебруар

СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА АДВОКАТСКЕ КОМОРЕ СРБИЈЕ
РОДОЉУПЦИ

РОДОЉУПЦИ комедија Јована Стерије Поповића

19:30 · Велика сцена
КОВАЧИ

КОВАЧИ комедија Милоша Николића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. март

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
ЈЕДАН

ЈЕДАН

савремени балет у кореографији Сање Нинковић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. март

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

ДЕСАНКИ ЗА ВЕЧНОСТ, посвећено Јелени Јовановић Жигон

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. март

ЈЕСТЕ ЛИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ?

ЈЕСТЕ ЛИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ? драма по мотивима дела Б.Јовановић, М.Кресе, Р.Ивековић, Р.Лазић, Д.Шаламун

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

4. март

УСПАВАНКА ЗА ВУКА НИЧИЈЕГ

УСПАВАНКА ЗА ВУКА НИЧИЈЕГ драма Ксеније Поповић и Бојане Мијовић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. март

ЧАС КАДА НИСМО ЗНАЛИ НИШТА ЈЕДНИ О ДРУГИМА

ЧАС КАДА НИСМО ЗНАЛИ НИШТА ЈЕДНИ О ДРУГИМА

драма Петера Хандкеа, гостује Градско позориште из Клагенфурта, Аустрија

19:30 · Велика сцена
СУМЊИВО ЛИЦЕ

СУМЊИВО ЛИЦЕ комедија Бранислава Нушића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. март

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА

УСПАВАНА ЛЕПОТИЦА балет П. И. Чајковског

први пут у улози Ауроре наступа Маргарита Черомухина

19:30 · Велика сцена
LP DUO

LP DUO

промоција новог албума „DUALITY“

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

4. јануар

ПЕПЕЉУГА

ПЕПЕЉУГА опера Ђоакина Росинија

19:30 · Велика сцена

5. јануар

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА

ДАМА С КАМЕЛИЈАМА драма Александра Диме Сина

19:30 · Велика сцена

8. јануар

ТРАВИЈАТА

ТРАВИЈАТА опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена

9. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

19:30 · Велика сцена
БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

10. јануар

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА

ГОСПОЂА МИНИСТАРКА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена

11. јануар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
ЛИВАДА ПУНА ТАМЕ

ЛИВАДА ПУНА ТАМЕ драма Милене Марковић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

12. јануар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

20:30 · Велика сцена
МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ

МАЛИ БРАЧНИ ЗЛОЧИНИ драма Ерика Емануела Шмита

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

13. јануар

НОВОГОДИШЊИ ГАЛА КОНЦЕРТ

14. јануар

КОНЦЕРТ САБОРНЕ ЦРКВЕ
СУМЊИВО ЛИЦЕ

СУМЊИВО ЛИЦЕ комедија Бранислава Нушића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

15. јануар

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН

СЕВИЉСКИ БЕРБЕРИН опера Ђоакина Росинија

19:30 · Велика сцена
ХАСАНАГИНИЦА

ХАСАНАГИНИЦА драма Љубомира Симовића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

16. јануар

КРЦКО ОРАШЧИЋ <span>са гостом</span>

КРЦКО ОРАШЧИЋ са гостом балет П. И. Чајковског

19:30 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

17. јануар

ИЗБИРАЧИЦА

ИЗБИРАЧИЦА драма Косте Трифковића

19:30 · Велика сцена
КЊИГА ДРУГА

КЊИГА ДРУГА драма Бранислава Нушића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

18. јануар

РИГОЛЕТО

РИГОЛЕТО опера Ђузепа Вердија

19:30 · Велика сцена
„СВИ У ГЛАС“

„СВИ У ГЛАС“

Традиционални зимски концерт Распеваног Свратишта и пријатеља

12:00 · Сцена „Раша Плаовић”
ЛАЖА И ПАРАЛАЖА

ЛАЖА И ПАРАЛАЖА комедија Јована Стерије Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

19. јануар

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО

ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО балет Петра Иљича Чајковског

19:30 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

20. јануар

СВЕТИ ЈОВАН

СВЕТИ ЈОВАН

СЛАВА НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА У БЕОГРАДУ

12:00 · Велика сцена
БАЛКАНСКИ ШПИЈУН

БАЛКАНСКИ ШПИЈУН драма Душана Ковачевића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

21. јануар

НЕЧИСТА КРВ

НЕЧИСТА КРВ Борисав Станковић/Маја Тодоровић

19:30 · Велика сцена
БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА

БАСТИЈЕН И БАСТИЈЕНА опера Волфганга Амадеуса Моцарта

18:00 · Сцена „Раша Плаовић”

22. јануар

КОШТАНА

КОШТАНА опера Петра Коњовића

19:30 · Велика сцена
ЖЕНИДБА

ЖЕНИДБА комедија Николаја Васиљевича Гогоља

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

23. јануар

КО ТО ТАМО ПЕВА

КО ТО ТАМО ПЕВА балет на музику Војислава Вокија Костића

19:30 · Велика сцена
ЗЛИ ДУСИ

ЗЛИ ДУСИ Тања Мандић Ригонат, по роману Фјодора Михајловича Достојевског

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

24. јануар

РИЧАРД ТРЕЋИ

РИЧАРД ТРЕЋИ драма Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена

25. јануар

КАРМЕН

КАРМЕН опера Жоржа Бизеа

19:00 · Велика сцена
Концерт „JEWISH BAROQUE MUSIC“

Концерт „JEWISH BAROQUE MUSIC“

гостовање Ансамбла Соломон Роси у оквиру Међународног фестивала Rossi Fest

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

26. јануар

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА

ОЖАЛОШЋЕНА ПОРОДИЦА комедија Бранислава Нушића

19:30 · Велика сцена
КОВАЧИ

КОВАЧИ комедија Милоша Николића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

27. јануар

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА
„ПОРТРЕТИ И СЕЋАЊА“

„ПОРТРЕТИ И СЕЋАЊА“

концерт поводом Међународног дана Холокауста, Оливије Месијан / Квартет за крај времена у оквиру Међународног фестивала Rossi Fest

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

28. јануар

Концерт „ДАВИДОВИ ПСАЛМИ“

Концерт „ДАВИДОВИ ПСАЛМИ“

Интеррелигијски дијалог инспирисан књигом псалама, у оквиру Међународног фестивала Rossi Fest

20:00 · Сцена „Раша Плаовић”

29. јануар

САН ЛЕТЊЕ НОЋИ - ПРОЈЕКАТ ШЕКСПИР

САН ЛЕТЊЕ НОЋИ - ПРОЈЕКАТ ШЕКСПИР по делу Вилијама Шекспира

19:30 · Велика сцена
КОВАЧИ

КОВАЧИ комедија Милоша Николића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

30. јануар

ВЕЛИКА ДРАМА

ВЕЛИКА ДРАМА драма Синише Ковачевића

19:30 · Велика сцена
ЦАРСТВО МРАКА

ЦАРСТВО МРАКА драма Лава Николајевича Толстоја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

31. јануар

ЛИВАДА ПУНА ТАМЕ

ЛИВАДА ПУНА ТАМЕ драма Милене Марковић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

1. фебруар

БЕЛА КАФА

БЕЛА КАФА комедија Александра Поповића

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

2. фебруар

ДЕРВИШ И СМРТ

ДЕРВИШ И СМРТ Борислав Михајловић Михиз / Егон Савин, по роману Меше Селимовића

19:30 · Велика сцена
У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

У СЛАВУ ИЗУЗЕТНИХ

ДЕСАНКИ ЗА ВЕЧНОСТ, посвећено Јелени Јовановић Жигон

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

3. фебруар

ЈЕДАН

ЈЕДАН

савремени балет Сање Нинковић

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

4. фебруар

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР

ЖЕНСКИ ОРКЕСТАР комедија Жана Ануја

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

5. фебруар

КАЛИГУЛА

КАЛИГУЛА драма Албера Камија

ПРЕМИЈЕРА ДРАМЕ

19:30 · Велика сцена
ДОБРИ ЧОВЕК, Бранислав Нушић

ДОБРИ ЧОВЕК, Бранислав Нушић

по тексту дневника, гостује театар „Балкан нови покрет“

20:30 · Сцена „Раша Плаовић”

6. фебруар

КРЦКО ОРАШЧИЋ

КРЦКО ОРАШЧИЋ балет П. И. Чајковског

11:30 · Велика сцена